Sevcsenkót vastaps kísérte le, a Chelsea 612 perce nem kapott gólt

2007.03.17. 18:19
A bajnok Chelsea könnyed játékkal, minimális energiabefektetéssel is fölényes, 3-0-s győzelmet aratott a Sheffield United ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, így tartja a lépést a Manchester Uniteddel. A 612 perce gólt sem kapott Chelsea-ben Andrij Sevcsenko szerezte meg a vezetést, jól játszott, hálából vastapsot kapott a közönségtől. A Watfordban Priskin Tamás kezdőként lépett pályára, de együttese kikapott a Tottenham otthonában. (Lásd önálló írásunkat a meccsről.)
Andrij Sevcsenko kezd belelendülni: mire vége lesz az idénynek, talán rátalál régi önmagára
Reuters
Reuters
Egy jobb edzőmeccsel ért fel a Chelsea számára a Sheffield United elleni bajnoki találkozó. A 3-0-ra nyerő londoni kékek már inkább a Tottenham elleni, hétfői, megismételt FA-kupa-negyeddöntőre hangoltak.

A Stamford Bridge-en már a 3. percben megszületett az első hazai gól: Ricardo Carvalho egy megszerzett labdával előrevágtatott, remekül ugratta ki a bal szélen teljesen üresen hagyott Andrij Sevcsenkót, aki levette a labdát, majd ballal, gyönyörű mozdulattal a kapuba bombázta. (1-0).

Az ukránnak ez volt a negyedik bajnoki találata a szezonban.

A 17. percben a másik csatár, a Didier Drogba helyett a kezdőcsapatba állított Salomon Kalou növelte a hazaiak előnyét, a gólpasszt Shaun-Wright Phillips adta (bár lehet, hogy Sevcsenko is belekotort a labdába). (2-0)

Kalou Sevcsenkóhoz hasonlóan szintén negyedszer szerzett gólt a bajnokságban.

A folytatásban a Sheffield többször veszélyeztette Petr Cech kapuját. Előbb Colin Kazim-Richards küldött egy óriási bombát a bal felső sarok felé, de a kukoricagránáthoz hasonlító fejvédőben játszó cseh kapus bravúros vetődéssel hárított.

Azt követően Keith Gillespie jobbról lőtte be a labdát az ötös előterébe, Rob Hulse próbálta bekotorni a labdát a kapuba, de Cech lábbal megint védett, majd a védők tisztáztak. Hulse az esetnél súlyosan megsérült, azonnal le kellett cserélni.

A 32. percben a hálóba juttatta a labdát a vendégcsapat, de Foy játékvezető nem adta meg Claude Davis találatát.

Az ok: lövést megelőzően a labdát kapura fejelő Chris Morgan felmászott Khalid Boulahrouz hátára, ami nyilvánvalóan szabálytalan előnyszerzés volt.

A félidő végén Robben levágódó lövése után a Wright-Phillips által beadott labdát Lampard és Kalou is berúghatta volna, de a becsúszó sheffieldi védők valahogyan az alapvonalon túlra tisztáztak.

A szünet után Lampard helyett bejött Michael Ballack a kékeknél, és tizenkét perc játék után ő szerezte meg a harmadik Chelsea-gólt.

A ligában ötödször eredményes német középpályás a Robben, Wright-Phillips kooprodukcióban elvégzett bal oldali szabadrúgásra robbant be, és a meglepett kapust megelőzve fejelt a hálóba. (3-0)

Szavazás

Ön szerint ki lesz az angol bajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Jose Mourinho hamarosan lehozta a pályáról Sevcsenkót – aki megérdemelten kapott vastapsot –, hogy Drogba is átmozgathassa egy kicsit a végtagjait.

A labdát a játékidő 70 százalékában birtokló Chelsea a hátralévő időben olyan nagyon már nem szakadt meg a gólszerzésért, így végül 3-0-ra nyerte meg a meccset.

Az eredmény egyben azt is jelenti, hogy Jose Mourinho csapata immáron 612 perce nem kapott gólt a Premiershipben.

A Manchester City a Middlesbrough elleni, idegenbeli 2-0-s győzelemmel feledtette a szerdai, Chelsea elleni vereséget, míg a Reading–Portsmouth és a Wigan–Fulham találkozón gól nélküli döntetlen született.

(A Tottenham–Watford mérkőzéssel önálló írásban foglalkozunk.)

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 30. FORDULÓ:

• Chelsea–Sheffield United 3-0 (Sevcsenko 3., S. Kalou 17., Ballack 58.)
  • Tottenham Hotspur–Watford 3-1 (Jenas 41., Robinson 63., Gali 85., ill. Henderson 89.)
  • Middlesbrough–Manchester City 0-2 (Distin 61., E. Mpenza 74.)
  • Wigan Athletic–Fulham 0-0
  • Reading–Portsmouth 0-0
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK:
  • Manchester United–Bolton Wanderers 4-1 (Pak Dzsi-Szung 14., 25., Rooney 17., 74., ill. Speed 87. – 11-esből)