Magabiztosan győzött a Liverpool

2006.12.16. 17:47
Az FC Liverpool Xabi Alonso korai 11-esével, illetve Craig Bellamy és Steven Gerrard késői góljaival 3-0-ra legyőzte a Charlton Athletic együttesét az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Premiership). A Liverpool ezzel ideiglenesen a harmadik helyre lépett előre, s az Arsenal–Portsmouth találkozó eredményétől függ, ott marad-e.
Mark Gonzalez (balra) és Dirk Kuyt (jobbra) köszönti az első gólt szező Yabi Alonsót
Reuters
Reuters

A The Valleyben a Charlton játékosai már két perc után vakarhatták az üstöküket, miután a korábbi liverpooli védő, Djimi Traore cipővel arcon rúgta Jermaine Pennantet, amikor megpróbált menteni Mark Gonzalez balról érkező beadásánál.

Howard Webb játékvezető a 11-es pontra mutatott, és a büntetőt a 3. percben Xabi Alonso értékesítette.

A spanyol középpályás találata után könnyen jöhetett volna több másik is, de a "vörösök" csak a hajrában biztosították be a győzelmüket a kiesés ellen küzdő vendégekkel szemben.

A 82. percben előbb Craig Bellamy öt és fél méterről, majd a 88-dikban Steven Gerrard volt eredményes (3-0).

A Liverpool ezzel a győzelemmel 31-re növelte pontjai számát, amivel az Arsenal–Portsmouth találkozó előtt feljött a harmadik helyre. A forduló előtt az Arsenalnak 29, a kikötővárosi együttesnek 28 pontja volt.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)