NHL: gyönyörűen fogadták régi hősüket, majd legyőzték – videó

2018.02.07. 08:24
Marc-André Fleury és a hálás pittsburghi publikum (Fotó: Penguins, Twitter)
Gyönyörű fogadtatásban részesítette a pittsburghi csapat és a közönség a Penguins korábbi kapusát, a városba kedd este a Vegas Golden Knights játékosaként visszatérő Marc-André Fleuryt, ám a korábbi társak nem voltak tekintettel a meghatottság könnyeire – öt gólt ütöttek neki, és 5–4-re legyőzték csapatát.

Marc-Andre Fleury korábban három Stanley-kupát nyert a Pingvinekkel (2009, 2016, 2017), és most tért vissza a városba először a Vegas kapusaként. A helyi csapatot több mint egy évtizeden át erősítő, 33 esztendős kanadai kapus 29 lövést hárított, de ezúttal ez nem volt elég a pontszerzéshez.

A Fleury pittsburgh-i pályafutását felelevenítő összeállítást az első harmad egyik játékmegszakítását kihasználva vetítették le a csarnokban.

ÍGY KÖSZÖNTÖTTÉK FLEURYT PITTSBURGHBEN

A második harmad elején a Nyugati főcsoportot vezető Knights 2–0-ra vezetett, csakhogy a hazaiak még abban a játékrészben fordítottak, majd a befejező húsz percben Jevgenyij Malkin és Phil Kessel góljával biztossá tették győzelmüket.

Malkin a 30. gólját szerezte a szezonban, sorozatban az ötödik meccsén talált be, és a klub történetének ötödik játékosa lett, aki hat különböző szezonban eljutott legalább 30 gólig.

NHL, ALAPSZAKASZ
Pittsburgh Penguins–Vegas Golden Knights 5–4 (0–1, 3–1, 2–2)
Buffalo Sabres–Anaheim Ducks 3–4
(1–0, 1–2, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Carolina Hurricanes–Philadelphia Flyers 1–2 (1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után
Columbus Blue Jackets–Washington Capitals 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Detroit Red Wings–Boston Bruins 2–3 (0–0, 1–2, 1–1)
Florida Panthers–Vancouver Canucks 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Ottawa Senators–New Jersey Devils 5–3 (3–1, 2–1, 0–1)
St. Louis Blues–Minnesota Wild 2–6 (1–3, 0–2, 1–1)
Winnipeg Jets–Arizona Coyotes 4–3 (3–2, 1–0, 0–1)
Chicago Blackhawks–Calgary Flames 2–3 (1–0, 0–1, 1–2)
Colorado Avalanche–San Jose Sharks 3–1 (0–0, 2–1, 1–0)