NHL: főcsoportdöntőbe jutott az Edmonton Oilers

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.05.27. 08:17
Főcsoportdöntős az Oilers (Fotó: Getty Images)
Az Edmonton Oilers bejutott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának fináléjába, miután pénteken, kiélezett küzdelem végén, Connor McDavid hosszabbításban szerzett góljával 5–4-re legyőzte a házigazda Calgary Flamest, és ezzel 4:1-re megnyerte a párharcot.

McDavid a ráadás hatodik percében döntötte el a két albertai együttes csatáját, melyen az Oilers német centere, Leon Draisaitl ismét remekelt, négy gólpasszt adott, ezzel sorozatban ötödik mérkőzésén szerzett legalább három pontot, ami rekord az NHL rájátszásában.

Az Edmonton következő ellenfele a Colorado Avalanche–St. Louis Blues párharc győztese lesz, amely versengésben előbbi 3:2-re vezet.

Keleten a Carolina Hurricanes nyerte a New York Rangers elleni ötödik meccset, így egy sikerre került a továbbjutástól.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

Calgary Flames–Edmonton Oilers 4–5 – hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4:1 az Edmonton javára.

KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

Carolina Hurricanes–New York Rangers 3–1
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3:2 a Carolina javára.