Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2016.06.05 06:07 Frissítve: 2016.06.05 20:36

NHL: 0–5 helyett 1–4, szépített a San Jose a fináléban

Eddig még egyetlen NHL-csapat sem kapott ki ötször hosszabbításban ugyanabban a rájátszásban, és a San Jose a Pittsburgh elleni finálé harmadik mérkőzésén elkerülte, hogy vele történjen meg elsőként. Az idei playoff ráadásaiban eddig 0–4-gyel álló Sharks a rendes játékidőben kétszer egyenlített, majd a hosszabbítás 13. percében a finn Joonas Donskoi góljával győzött, s 2–1-re szépített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Közel állt a Pittsburgh a 3–0-hoz, de a San Jose fordított hosszabbításban (Fotó: Reuters)

Az NHL-döntő kaliforniai folytatása több szempontból is eltért az első két, Pittsburghben megrendezett találkozótól: először lőtt mindkét csapat gólt ugyanabban a harmadban, először talált be egy csapat két egymást követő periódusban (előbb a Penguins, majd a Sharks is képes volt rá), és először nyert a San Jose.

A 25 éves klub első hazai nagydöntős meccsén korán hátrányba került, mert bár Joel Ward kiállítása után kivédekezte az emberhátrányt, Martin Jones kapus rövid bizonytalansága után gólt kapott, Ben Lovejoy a kék vonalról talált a kapuba, a pakk Roman Polákon megpattanva csapta be a kapust. Négy perccel később egyenlített a Sharks, a nagydöntőnek nulla playoff-góllal nekivágó Justin Braun egymás után a második meccsén talált be.

A Tomás Hertlt sérülés miatt nélkülöző San Jose a második harmadban nagy nyomás alá helyezte a Penguinst, Matt Murray kapusnak sokkal sűrűbben kellett játékba avatkoznia, mint az első két meccsen. Aztán a harmad utolsó percében Patric Hornqvist túrt bele Lovejoy lövésébe, és megint a vendégek vezettek – mint eddig mindig a párharc során.

A harmadik harmad első felében Nick Bonino négyperces kiállítást kapott Joe Thornton arcon csapásáért, ami vízválasztónak bizonyult. A Pittsburgh kis híján kivédekezte a fórt, ami nagy lélektani lökést jelenthetett volna, de néhány másodperc volt hátra belőle, amikor Sidney Crosby és Kris Letang biztonsági játék helyett a merész akciót indított a hazai harmadban, elvesztette a korongot, a Sharks létszámfölényben támadott, és a St. Louis elleni főcsoportfinálét eldöntő Joel Ward egy másodperccel az emberelőny lejárta előtt Murray kapujába lőtt.

A hátralévő 11 percben a Sharks, a túlórában a Penguins játszott fölényben. A San Jose eddig mind a négy, hosszabbításos meccsét elvesztette a playoffban, s az első lehetett volna, amely egy rájátszásban öt túlórát bukik el. Ettől a csúfságtól a finn Joonas Donskoi gólja mentette meg a kaliforniai klubot, amely magyar idő szerint kedd hajnalban a túlélés helyett az egyenlítésért játszik.

NHL, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
San Jose Sharks–Pittsburgh Penguins 3–2
(1–1, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
G: Braun (9:34, Thornton, Vlasic), Ward (48:48 – emberelőny, Donskoi, Thornton), Donskoi (72:18, Tierney), ill. Lovejoy (5:29), Hornqvist (39:07, Lovejoy, Määtä)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartópárharc állása: 1–2

NHL, RÁJÁTSZÁS, 2016
DÖNTŐ
PITTSBURGH PENGUINS–SAN JOSE SHARKS, AZ ÁLLÁS: 2–1
Pittsburgh Penguins–San Jose Sharks3–2
Pittsburgh Penguins–San Jose Sharks2–1 – h. u.
San Jose Sharks–Pittsburgh Penguins3–2 – h. u.
San Jose Sharks–Pittsburgh Penguinsjúnius 7., 2.00
Pittsburgh Penguins–San Jose Sharksjúnius 10., 2.00
San Jose Sharks–Pittsburgh Penguinsjúnius 13., 2.00 (ha szükséges)
Pittsburgh Penguins–San Jose Sharksjúnius 16., 2.00 (ha szükséges)

2020.03.19 22:00:35

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Tom Brady eddig 227 millió dollárt keresett már az NFL-ben, de a Business Insider kimutatása szerint ez 60-100 millióval több is lehetett volna, ha kihasználja a lehetőségeit.

2019.02.25 21:02:02

Amerikai sportok nemzetisport.hu

Az idei játékosbörze magyar idő szerint április 24-án, hajnali 2 órakor veszi kezdetét.

2020.03.12 08:20:08

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Boban Marjanovics szétszedte a Denvert, hosszabbításban győzött a Knicks.

NBA
2020.03.11 09:51:27

Amerikai sportok HEGEDŰS RÓBERT, GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

San Antonióban kapott ki a Dallas, Memphisben nyert az Orlando.

NBA
2020.03.10 08:18:41

A Denver legyőzte a Bucks B-csapatát, kétszeri hosszabbítás döntött az Atlanta–Charlotte mérkőzésen.