NFL: Wilson az elit csapatok kriptonitja, Lamar újra tökéletes

B. L.B. L.
2019.11.13. 14:10
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 10. fordulója után már nincs hibátlan csapat, aligha meglepő, hogy az óriásölő Russell Wilsonnak és csapatának köszönhető ez. Lamar Jackson újabb tökéletes meccset hozott le a Ravensben, amelynek védője már a harmadik interception utáni TD-jét szerezte az idényben. Megemlékezünk még a Steelers remekeléséről is, és ezúttal sem maradnak el a tippek.

WILSON AZ ELITCSAPATOK KRIPTONITJA

A Seattle ráadásban 27–24-re legyőzte a mezőny utolsó veretlen csapatát, a 8–0-val kezdő San Franciscót. Ez már a Seahawks harmadik győzelme volt az idényben olyan meccsen, amelyen legalább 10 pontos hátrányban is volt.

Russell Wilson tovább folytatja MVP-kampányát, ez volt a hatodik meccse a karrierje során, amikor olyan csapattal találkozott, amely legalább 8 győzelemmel szerzett többet, mint amennyi veresége volt.

A mérlege? 6–0!

TERRELL SUGGS MÁR EGYEDÜL A 9.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2019-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az Arizona Cardinals irányítósiettetője a Buccaneers elleni fél sackjével már 138-nál jár, így az örökranglista 10. helyére száműzte a John Randle, Richard Dent (137.5) párost. A következő lépcső is csak fél sackre van, DeMarcus Ware 138.5-lel zárt, de Jason Taylor (139.5) és Michael Strahan (141.5) is látótávolságon belül van.

RÉG LÁTOTT SZÉRIA A POCSÉKUL KEZDŐ CSAPATOKTÓL

Az idényt egyaránt 1–7-tel kezdő Falcons, Jets és Dolphins is győzött a 10. fordulóban, ez csupán az ötödik játékhét volt a Super Bowl érában, amely során három, az első kilenc fordulóban legfeljebb egyszer nyerő csapat is győzni tudott.

LABDAMÁGNES STEELERS-VÉDELEM

A Steelers négy labdaszerzéssel zárta a Rams elleni mérkőzést, így sorozatban a nyolcadik meccsén jutott el legalább két labdaszerzésig, ez 1989 óta a legjobb széria (akkor is nyolc volt egyhuzamban). A Miami Dolphinstól megszerzett Minkah Fitzpatrick sorozatban a harmadik meccsén is szerzett interceptiont, ő az első pittsburghi Troy Polamalu 2008-as remeklése óta, akinek ez sikerül (ő négy ilyen meccsig jutott).

LAMAR JACKSON ÚJRA TÖKÉLETES VOLT

A Baltimore Ravens irányítójának nem volt szüksége túl sok passzra, a Bengals hamar megadta magát, viszont megsüvegelendő, hogy 17 átadási kísérletéből 15 pontos volt, 223 yardot és 3 TD-t hozott a csapat, így az idény során másodszor érte el a 158.3-as, tökéletes irányítómutatót. Ilyenre legutóbb Ben Roethlisberger volt képes, ő a 2007-es idényben épp a Ravens, valamint a Rams ellen mutatta et be. Eddig Peyton Manning (4), Big Ben (4), Kurt Warner (3), Tom Brady (2), Dave Krieg (2), Ken O'Brian (2) és Craig Morton (2) tudott duplázni, de Krieg és O'Brian esetében az egyik alkalommal nem volt meg a 15 passzkísérlet, ezért nem szerepel az ESPN-statisztikájában.

MARCUS PETERS AZ IRÁNYÍTÓK RÉME

Marcus Peters a Cincinnati Bengals ellen 89 yardos interception utáni touchdownt szerzett, ez már a harmadik pick-six volt a Ravens újdonsült cornerbackjétől ebben az idényben. Előtte legutóbb Willam Gay jutott egy évben háromig, még 2014-ben. Petersnek ez már a hetedik védelmi TD-je volt, a 2015-ös ligába kerülése óta ez az NFL legjobb mutatója. A volt Chiefs-, majd Rams-védőnek ez már a 26. interceptionje volt, ennél 11 aktív játékosnak van csak többje.

BÁTOR JÓSKA

A Chargers izgalmas végjátékban nem tudta legyőzni a Raiderst, de a Seahawks eljutott 25-ig a 49ers otthonában, Patrick Mahomes pedig valóban 400 yard felett tért vissza (2/3).

Minkah Fitzpartrick sorozatban a negyedik meccsén is szerez interceptiont, ezúttal Baker Mayfieldet keseríti majd, a Patriots futás elleni védelme ezúttal 60 yardot sem enged ellenfelének (Eagles), Deshaun Watson pedig legalább 350 passzolt yardig jut a Ravens ellen.

TIPPELDE

A meglepetések fordulójában egyedül Somlóvári Dávid zárt pozitív mérleggel, mondjuk ő masszívan (9–4). Az élen Izsányi Szabolcs immár egyedül vezet Kovács Sándort megelőzve.