NFL: Atlantában mindig van lejjebb, Mahomes 10/10 és 32–0!

2020.09.30. 18:34
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 3. fordulójában sem lassított a Green Bay Packers támadósora, Russell Wilson és Dak Prescott is tovább remekel, Philip Rivers fontos mérföldkövekhez érkezett el, az Atlanta Falcons pedig újra bebizonyította, nincs olyan nagy előny, amelyet ne tudna elherdálni.

Russell Wilson továbbra is megállíthatatlan (Fotó: AFP)

MAHOMES TÖKÉLETES SZEPTEMBERBEN (IS)

Patrick Mahomes a 10. meccsét játszotta le szeptemberben. A mérleg? 10 győzelem, 0 vereség, 32 TD-passz, 0 interception! A Baltimore elleni rangadón 385 yardot passzolt, ezzel a 34. meccsén átlépte a 10 ezer yardos határt (10 310), kettővel megjavítva Kurt Warner korábbi rekordját (36). Mahomes 4 TD-passzal és egy TD-futással vette ki a részét az előző idén alapszakaszelsőjeként záró Ravens sima legyőzéséből, és 3–0-ra javította mérlegét Lamar Jacksonnal szemben. regnáló MVP megint betlizett főműsoridőben, csupán 97 passzolt yardig jutott.

REPÜLNEK A „SAJTFEJŰEK”

A Green Bay Packers offenzívája továbbra sem lassít, New Orleansban 37–30-ra nyertek Aaron Rodgersék. A „sajtfejűek” ezzel három találkozó után 122 ponttal állnak (40.7-es átlag), ez a hatodik legtöbb a 3–0-val kezdő csapatok történetében.

Card

BREES KAREREJE ELFOGYOTT?

Látványosan visszaesett Drew Brees dobásainak mélysége, a Saints irányítója ebben az idényben három meccsen csupán tíz passzkísérletet engedett el legalább 15 yard hosszan, ebből hét lett jó, 154 yardért. Ez a 10 kísérlet a legkevesebb a három meccset játszó irányítók közül.

BORZALMAS AZ NFC KELETI CSOPORTJÁNAK MÉRLEGE

A divízió csapatai három forduló alatt két győzelmet és egy döntetlent tudnak felmutatni kilenc vereség mellett, ezzel pedig 20.8 százalékos a győzelmi mutatójuk. Ennél rosszabbat a nyolccsoportos rendszerben csak a 2002-es AFC Észak tud felmutatni (2–8, 20 százalék).

PISZTOLYPÁRBAJ – PRESCOTT ÉS WILSON IS BIG BEN NYOMÁBAN

Óriási tűzijátékot hozott a Seattle Seahawks és a Dallas Cowboys összecsapása, amelyet végül előbbi 38–31-re a házigazda nyert meg. RussellWilson újra 5 TD-passzt adott, ezzel 14-gyel kezdte az idényt, ilyen jól pedig három meccs után még senki sem állt. Wilson a múlt héten a Patriots ellen is ötig jutott, ezzel Ben Roethlisberger 2014-es remeklése óta először jutott valaki két egymást követő meccsen is legalább 5 TD-passzig.

Dak Prescott is jól játszott, 472 yardig jutott, ezzel Big Ben 2018-as és Jameis Winston 2019-es teljesítménye után harmadikként ő ért el két egymást követő meccsen legalább 450 passzolt yardot.

Card

MIKE EVANS MINIMALISTA DUPLÁJA

Mike Evansnek ezúttal nem volt túl sok elkapása és yardja sem, de amikor elkapta a labdát, akkor ünnepelhetett a Buccaneers. A Tampa Bay kiválósága azt a bravúrt mutathatta fel, hogy két darab, egyyardos elkapást hozott össze, de mindkettő TD-t ért. Előtte Howard Cross (1994, Giants) és Lee Folkins (1963, Cowboys) hozott össze két elkapásból két yardot és két TD-t.

GOST MEGINT ELDÖNTÖTTE

Míg az első fordulóban még hibáival tűnt fel a meccsnyerő mezőnygólt azért berúgó Stephen Gostkowski, most tevékeny részt vállalt a sikerből: mind a hat mezőnygólkísérletét bevágta, közte a meccsnyerő 55 yardossal. Ez még hagyján, de a kettő között a Jaguars ellen is rúgott a végjátékban egy 49 yardos győztes mezőnygólt, így egymást követő harmadik meccsén nyert a Titans rúgója hárompontosával! Előtte az elmúlt 20 évben Chris Boswell volt rá képes, hogy egymást követő három meccset is eldöntsön a rúgásával, még a 2017-es Steelers tagjaként.

Card

A FALCONSRA MÁR TÉNYLEG NINCSENEK SZAVAK...

Nem elég szerencsétlen Atlanta-szurkolók számára, hogy át kellett élniük a Patriots elleni Super Bowl fordítását (28–3-ról 28–34), a múlt heti 20 pontos előnyről történő leolvadást a Cowboys ellen, most a Bears ellen sikerült úgy kikapniuk Matt Ryanéknek, hogy a végjátékban még 26–10-re vezettek. Természetesen a Falcons az első csapat, amely egy idényen belül kétszer is elpazarolt legalább 15 pontos előnyt a 4. negyedben, és ezt sikerült egymást követő két hét alatt bemutatni. A Bears mindeközben az első csapat lett, amelyik egy idényen belül két olyan meccset is megnyert, amely negyedik negyedét legalább 16 pontos hátrányban kezdte. Az első körben a Lions ellen sikerült ez a bravúr. A Falcons a 2016-os idény kezdete óta ötödször kapott ki legalább 16 pontos előnyről. Senki másnak nincs kettőnél több ilyen veresége...

Card

BUFFALÓI HULLÁMVASÚT, JOSH ALLEN VEZÉRLETÉVEL

A Bills már 28–3-ra is vezetett, a végén mégis bravúros TD-menetelésre volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze a 32–28-ra fordító Ramset. Ezt megtették a Bölények, Josh Allen pedig egymást követő második meccsén vállalt 4 TD-ből is szerepet. Három meccs után 11 TD-je van, ez új csapatrekord – Jim Kelly 10-ig jutott 1991-ben.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2020-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

JUSTIN JEFFERSON RANDY MOSST IDÉZTE

A Vikings újonc elkapója 175 yardig jutott, és már a szünetben elérte a 100-at, amire Randy Moss 1998-as remeklése óta nem volt példa újonctól Minnesotában. A legendás elkapó egyébiránt 3 elkapásból 163 yardot és 3 TD-t szerzett (51, 56 és 56 yardosat).

RIVERS: 60 000!

Nem volt nehéz dolga a Coltsnak a Jets ellen, Philip Riversnek meg sem kellett magát erőltetnie, de 217 yardig így is eljutott, ezzel pedig az NFL történetében 6. játékosaként átlépte a 60 ezres határt (60 065). A top 5-höz sem kell neki már túl sok, hiszen Dan Marino 61 361-gyel zárta a pályafutását, ami 4-6 meccsen belül azért behozható. Az újabb előzéshez nagyobb bravúr kellene, Brett Favre 71 838 yarddal zárt, Peyton Manning pedig 71 940-nel. Az első két helyen Drew Brees (78 176) és Tom Brady (75 324) gyűjtögeti szorgalmasan a yardokat.

RIVERS: 400!

Egy TD-passzt is kiosztott a korábbi Chargers-irányító, amivel megvan a 400. hatpontos átadása is az alapszakaszban. Ezzel ugyancsak a hatodik helyen áll, Dan Marino itt 20-szal előzi meg (420), Brett Favre (508) és Peyton Manning (539) már látótávolságon kívül van. Itt is Brees (553) és Brady (547) az első két helyen.

MatthewStafford két TD-átadással 261-re javult, így a 18. helyen beérte Dave Krieget, RussellWilson az újabb ötösével már 241-gyel áll, és felkapaszkodott a 27. pozícióba. Neki hamarosan újabb előzések is kinéznek, tekintve, hogy a 23. Tony Romo is csak hét TD-passzra van tőle (248).

Elkapott yardok:DeAndre Hopkins (Houston) 356
Szerelések:Devin White (Tampa Bay), Eric Kendricks (Minnesota), Myles Jack (Jacksonville) 33
Sackek:Aldon Smith (Dallas) 4
Interceptionök:L'Jarius Sneed (Kansas City), Xavier Rhodes (Indianapolis), Donte Jackson (Carolina), T. J. Carrie (Indianapolis) 2

BÁTOR JÓSKA

A harmadik fordulóban Aaron Rodgers és Drew Brees valóban párbajt rendezett, és bár a 600 yard kevéssel elmaradt (283 és 288 jött fejenként), a hat TD meglett (3-3). A Seahawks valóban legyűrte a Cowboyst a Chiefs pedig ugyancsak hozta a tippünket Baltimore-ban (3/4).

Az új körben a Bears a Colts ellen elveszíti hibátlan mérlegét, Texans, Vikings duóból utóbbi marad nyeretlen, a Chiefs pedig 350 passzolt yard felett zár a Patriots védelme ellen.

TIPPELDE

A harmadik kört Dócs Ákos és Hercze Kristóf érezte a legjobban (12 helyes tippel, a döntetlen mindenkinél rossz tippnek számít, ha lesz még, akkor a következő mindenkinél jónak minősül majd), utóbbi újra egyedül vezet az összetettben.