NFL: győzött és hat éve nem látott mérleggel áll a Browns

2020.09.27. 23:04
Nick Chubb (24) két futott TD-ig jutott a Brownsban (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 3. fordulójában a Cleveland Browns hazai pályán 34–20-ra diadalmaskodott a Washington ellen, ami idénybeli második győzelmét jelenti a csapatnak, amely hat év után első alkalommal áll egy játéknapot követően pozitív mérleggel.

A Cleveland Browns a múlt heti, Cincinnati Bengals elleni győzelme után ismét nyerni tudott, ezúttal a Washington ellen diadalmaskodott egy fordulatos mérkőzésen hazai pályán. Az első negyed után a fővárosiak vezettek 7–0-ra, a második 15 perc után viszont már a hazaiak 17–7-es előnyét mutatta az eredményjelző, míg a harmadik végén megint a vendégeknél volt az előny: 17–20. A Browns aztán a záró játékrészben újra jobb volt, s végül 34–20-ra győzött.

Mindez azt jelenti, hogy véget ért az egyik leghosszabb aktív sorozat a ligában: a Browns ugyanis legutóbb hat éve, a 2014-es idény 15. hete előtt állt pozitív mérleggel, akkor 7–6-os mutatója volt, aztán az utolsó három meccsét elvesztette. Ezt követően három évadon át mindössze négy mérkőzést tudott megnyerni, s egészen a mai napig összesen 90 játékhéten keresztül volt folyamatosan negatív az egyenlege.

Így most a New York Giants lett a leghosszabb idő óta negatív mérlegű csapat, náluk 55 hete fordult elő legutóbb pozitív mutató egy mérkőzést követően. A vasárnap esti találkozók után pedig az is nyilvánvalóvá vált, hogy még legalább négy hétig marad is a New York-iaké a kétes dicsőség, mivel a tavalyi döntős San Francisco 49ers 36–9-re elpáholta őket, s ezzel idénybeli harmadik meccsét is elvesztette az együttes.

A vasárnap kora esti mérkőzések közül a Philadelphia Eagles–Cincinnati Bengals összecsapás több mint egy éve nem látott eredménnyel zárult: az Eagles 21 másodperccel a vége előtt egyenlített, s a hosszabbításban nem esett újabb pont, így maradt a 23–23.