NBA: Porzingis és Tatum sem tudta megállítani az OKC sztárját

D. S. B.D. S. B.
2024.01.03. 07:25
Hiába remekelt Jayson Tatum mellett Kristaps Porzingis is, a Celtics kikapott Oklahomában a Shai Gilgeous-Alexander vezérelte Thundertől (Fotó: Getty Images)
Kristaps Porzingis és Jayson Tatum remeklése ellenére 127–123-as vereséget szenvedett a Nyugati főcsoport második helyén álló Oklahoma City Thunder vendégeként a Keleti konferenciát vezető Boston Celtics az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint szerdai játéknapján.

Hiába tartotta szinte végig szorosan a meccset a Celtics, a vendégek csak a nagyszünet előtt tudtak először vezetni néhány pont erejéig, erre pedig kiváló, 40–25-re megnyert harmadik negyeddel válaszolt az Oklahoma City Thunder.

A Bostonban viszont hiába zárt Kristaps Porzingis 34 ponttal és 10 lepattanóval, Jayson Tatum pedig 30 pontos, 13 lepattanós dupla duplával, a keleti első Celtics csak kozmetikázni tudott az eredményen, a Thunder ugyanis a 36 pontig, hat lepattanóig és hét asszisztig jutó Shai Gilgeous-Alexander remeklésének köszönhetően 127–123-ra behúzta a rangadót.

A Philadelphia 76ers nagyon egyoldalú mérkőzésen csupán 13 ponttal nyert otthon a Chicago Bulls ellen. Pedig Joel Embiidék ragyogóan kezdtek, az első felvonást 43–18-ra (!) nyerték meg, de épp oly pocsékul, egy 25–12-re elbukott negyedik negyeddel zártak, ezért győztek végül 110–97-re. Amíg a Bulls legjobbja DeMar DeRozan volt 16–4–3-as mérleggel, addig a 76ersnél hárman is 20 pont felett termeltek, az előző idény MVP-je, Embiid 31–15–10-es tripla duplát, Tyrese Maxey 21, Tobias Harris 20 pontot tett a közösbe.

A San Antonio Spursnek az 1/1-es Victor Wembanyama 20 pontja és hét lepattanója kevés volt az üdvösséghez Memphisben, a Grizzlies ugyanis Ja Morant 26–5–10-es és Desmond Bane 24–3–2-es produkciójának köszönhetően 106–98-ra nyert. Ennél is simább meccset hozott a Brooklyn New Orleans-i vendégjátéka, a Pelicans ugyanis úgy győzött 112–85-re, hogy legjobbja C. J. McCollum volt 16 ponttal, hat lepattanóval és öt assziszttal, de a Pelsnél még hatan érték el a tíz pontot és összesen 12-en voltak eredményesek. Ellenben kissé meglepő hazai vereségbe szaladt bele a Sacramento Kings, amely De’Aaron Fox 30 pontja ellenére szenvedett 111–104-es vereséget a Charlotte Hornetstől.

A Golden State Warriors Steph Curry hathatós közreműködésének köszönhetően tudott valamelyest javítani a mérlegén, hiszen a kaliforniaiak sztárja 36 pontot szórt az Orlando Magic elleni 121–115-ös hazai siker során, pedig a vendégeknél Paolo Banchero is remekelt, 27 pontja mellett 12 lepattanót szedett le.