NBA: Doncic kevés volt James, Davis és Russell ellen

D. S. B.D. S. B.
2024.01.18. 06:48
Fotó: Getty Images
Luka Doncic parádés teljesítménye ellenére is simán, 127–110-re kapott ki a Los Angeles Lakerstől idegenben a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján.

A házigazda Lakers remek egyéni teljesítmények mellett a 42–27-re megnyert harmadik negyednek köszönhetően aratott magabiztos győzelmet. A Los Angeles-ieknél DeAngelo Russell 29 pontot szórt, Anthony Davis 28-at, de mellette 12 lepattanót jegyzett, míg LeBron James majdnem tripla duplázott, 25 pontja mellett 8-8 lepattanóig és asszisztig jutott – a mérkőzés legjobbja pedig Luka Doncic lett 33 ponttal, 13 lepattanóval és 10 assziszttal.

Hozta a kötelezőt, de a vártnál jóval nehezebben, mindössze hét ponttal (124–117) verte meg a ligautolsó Detroit Pistonst a Nyugati konferenciát vezető Minnesota Timberwolves, melynek villogtak a sztárjai, Anthony Edwards, Karl-Anthony Towns, Jaden McDaniels és Rudy Gobert ugyanis négyen 96 pontig jutottak.

Nem botlott a keleti első Boston Celtics sem, melynek nem jelentett gondot az 1/1-es Victor Wembanyama 27 pontja, ugyanis Jayson Tatum, Jrue Holiday és Jaylen Brown is 20 pont felett zárt a San Antonio Spurs elleni hazai, 117–98-ra megnyert meccsen.

Ellenben hibázott a Celticset üldöző Bucks és az előző kiírásban döntős Heat is. A Milwaukee lényegében a mindössze öt percet játszó Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) nélkül kapott ki nagyon simán, 40 ponttal, 135–95-re a Cleveland Cavaliers vendégeként, melynél Georges Niang 33, Donovan Mitchell 31 pontig jutott, Jarrett Allen pedig dupla duplázott (21 pont, 13 lepattanó). A Miaminak sem volt sokkal szorosabb torontói meccse, a Raptors ugyanis a nyolc triplát szóró Gary Trent és R. J. Barrett vezérletével 121–97-re behúzta a meccset hazai pályán.

Izgalmas volt az Atlanta Hawks–Orlando Magic és a Portland Trail Blazers–Brooklyn Nets meccsek végjátéka is, a Hawks 106–104-re, a Trail Blazers 105–103-ra nyert egy-egy utolsó másodpercben szerzett kosárral.

Az eredeti kiírás szerint a Golden State Warriors a Utah Jazz vendégeként lépett volna pályára, de a vendég kaliforniaiak másodedzőjét, a szerb Dejan Milojevicset a csapat keddi vacsorája után kórházba kellett szállítani, ezért a mérkőzést későbbi időpontra halasztották, magyar idő szerint csütörtök hajnalban a liga honlapján tudatta, hogy Milojevics szívrohamot kapott, életét pedig nem tudták megmenteni.