NBA: Jokicsot visszafogta, a Denvert kiütötte az OKC

D. S. B.D. S. B.
2023.12.30. 07:21
Most Nikola Jokicsnak sem ment, az OKC Denverben ütötte ki a címvédő Nuggetset (Fotó: Getty Images)
Nagyon simán győzött 119–93-ra a címvédő Denver Nuggets vendégeként a Shai Gilgeous-Alexander vezérelte Oklahoma City Thunder az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján.

Bár szinte végig a vendég Oklahoma City Thunder vezetett, az első két negyedben a címvédő is látótávolságon belül volt. Nikola Jokicsék viszont nagyon elrontották a harmadik negyedet, melyet 34–20-ra bukott el a Nuggets, ez pedig döntőnek bizonyult, a 40 pontos Gilgeous-Alexander mellett pedig Chet Holmgren (24 pont) is sokat hozzátett az OKC 119–93-as idegenbeli győzelméhez.

A Denver szerb sztárját pedig jól limitálta a Thunder, hiszen Jokics „csak” 19 pontig, 10 lepattanóig és hét asszisztig jutott.

A Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics alaposan megizzadt, de 120–118-ra behúzta a Toronto Raptors elleni hazai meccsét, köszönhetően a 31–10–6-os mérleggel záró Jaylen Brownnal, a 21–5–7-es mutatót produkáló Derrick White-nak és a 20–8–3-as mérlegű Luke Kornetnek, pedig a vendégeknél Scott Barnes 30 pontig (hét triplával) és 10 lepattanóig, Pascal Siakam pedig 27–5–5-ös mérlegig jutott.

Győzött a Celticset üldöző Milwaukee Bucks is, amely 119–111-re nyert Clevelandben a 34 pontos Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo), a 31 egységig jutó Damian Lillard és a dupla duplázó Kris Middleton (13–3–11) remeklésének köszönhetően, pedig a Cavaliersnél Donovan Mitchell (34–6–9) és Jarrett Allen (30–12–6) is odatette magát.

Az előző idényben a legértékesebb játékosnak megválasztott Joel Embiid nélkül kiálló Philadelphia 76ers szoros mérkőzésen a 42 pontja mellett négy-négy asszisztot és lepattanót jegyző Tyrese Maxey hathatós közreműködésével győzött 131–127-re a Houston Rockets otthonában.

A Charlotte Hornets pedig a 42 ponttal záró Terry Rozier remeklése ellenére kapott ki 133–119-re Phoenixben a Devin Booker (35–4–7) vezérelte Sunstól.