NBA: Jokicsot hamar kiállították, Adetokunbo 42, Tatum 45 pontot szórt

D. S. B.D. S. B.
2023.11.21. 07:25
Nikola Jokicsot már a félidő előtt kizárták, de így is nyert Detroitban a Nuggets (Fotó: Getty Images)
Nikola Jokicsot a félidőben kiállították, de a címvédő Denver Nuggets így is 107–103-ra nyert a Detroit Pistons vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint keddi játéknapján, melyen Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) 42 ponttal vezette washingtoni győzelemre a Milwaukee Bucksot, míg a Boston Celtics Jayson Tatum 45 pontja ellenére hosszabbítás után kikapott a Charlotte Hornetstől.

Hiába uralta a meccset és vezetett a második negyedben 18 ponttal is a Charlotte Hornets vendégeként a Keleti konferenciát vezető Boston Celtics, nem tudta megszerezni sorozatban hetedik győzelmét, a házigazda ugyanis ragyogó hajrát vágott ki és 108–99-es hátrányból kiharcolta a hosszabbítást, melyet már jobban is bírt és végül 121–118-ra győzött.

Mindkét csapatban voltak klasszisteljesítmények, hiszen a Bostonban Jayson Tatum 45 pontig, 13 lepattanóig és hat asszisztig, Payton Prichard pedig 21 pontig jutott, de a hazaiaktól LaMelo Ball 36 pontot, kilenc lepattanót, nyolc asszisztot, Mark Williams 18 pontot, 16 lepattanót és két asszisztot, Miles Bridges pedig 14 pontot, 15 lepattanót és öt asszisztot tett a közösbe.

A címvédő Denver Nuggets hamar elvesztette szerb sztárját, Nikola Jokicsot, aki az első negyedben kapta meg első technikaiját, majd egy perc 22 másodperccel a félidő előtt egy reklamálás miatt a másodikat is, így 15 perc 13 másodperc játékidővel, kilenc ponttal, továbbá öt-öt lepattanóval és assziszttal idő előtt mehetett zuhanyozni, de nem volt egyedül az öltözőben, ugyanis a coloradóiakat irányító Michael Malone-t is kizárták – A KÉT ESET IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

A Denver azonban elbírta, hogy Jokics mellett a sérült Jamal Murray sem segíthetett, ugyanis a vártnál szorosabb mérkőzésen 107–103-ra nyerni tudott a sorozatban 12. meccsét elbukó Pistons ellen.

A Milwaukee Bucks pontgazdag meccsen a 42 pontig, 13 lepattanóig és nyolc asszisztig jutó Janisz Adetokunbo vezérletével nyert 142–129-re a Washington Wizards otthonában, míg az előző kiírásban nagydöntős Miami Heat Bam Adebayo dupla duplájának (23 pont, 11 lepattanó, hat assziszt) köszönhetően nyert könnyedén, 118–100-ra idegenben a Chicago Bulls ellen.

A New Orleans Pelicans váratlanul simán nyert kiütéssel, 129–93-ra a hatmeccses győzelmi sorozatból érkező Sacramento Kings ellen, köszönhetően Brandon Ingram 31 és Zion Williamson 26 pontjának. Mindkét csapat litván légiósa visszafogott dupla duplát hozott, a hazaiaktól Jonas Valanciunas 10–13–7-es, a vendégektől Domantas Sabonis 10–10–8-as mérleggel zárt.

A San Antonio Spurs egymás után kilencedik mérkőzésén szenvedett vereséget, ráadásul ezúttal nagyon simán, 124–99-re kapott ki hazai pályán a Paul George vezérelte (28–5–6) Los Angeles Clipperstől.

A Golden State Warriorsnak viszont megszakadt a hatmeccses vereségszériája, hiszen Steph Curry (32–5–1), Klay Thompson (20–3–3) és Chris Paul (15–6–12) vezérletével 121–116-ra nyert az Alperen Sengün (30–13–5) vezette Houston Rockets ellen.