Kobe Bryant dobott pont nélkül is hős lett, 21-nél a Miami!

2013.03.16. 11:44
Hiába a modern gyógymód, Bryant bokája csak 12 percet bírt (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 10 mérkőzést rendeztek mára virradóra, s a reflektorfénybe megint a Miami Heat került, ugyanis a James, Wade, Bosh trió zsinórban a 21. győzelméhez segítette hozzá a címvédőt. Kobe Bryant általános elképedésre ott volt a kezdőben Indianában a Lakers színeiben és bár keveset vállalt, fontos szerepe volt a Los Angeles-iek meglepő diadalában. A Denver Nuggets a szintén bombaformában lévő Memphis ellen is megvédte hazai pályáját, míg a Chicago sok gyenge produkció után egy nagyon meggyőző performansszal állt elő a Golden State otthonában. A Houston 20 pontos hátrányból is nyerni tudott a Minnesota bánatára, James Harden 37-et szórt a tartalékos vendég alakulatnak. Nézzük a részleteket!

Toronto Raptors–Charlotte Bobcats 92–78

A Raptors hozta a kötelezőt Andrea Bargnani újabb hosszútávú kidőlése után is, méghozzá a 12 pontos, 21 lepattanós dupla duplát szállító Amir Johnson, valamint a hátfájdalmai ellenére is 28-at szóró Rudy Gay főszereplésével. A vendégek sokáig jól tartották magukat, de a hajrá egyértelműen a kanadai alakulaté volt.

A Raptors legjobb dobói: Gay 28, A. Johnson 12, Telfair 11
A Bobcats legjobb dobói: Henderson 22, Walker 20, B. Gordon, McRoberts 10-10

Washington Wizards–New Orleans Hornets 96–87

John Wall szinte tökéletes produkcióval rukkolt ki, az egykori 1/1-es 29 pontot szórt 15-ből 12-es mezőnyözéssel, valamint 9 gólpasszt osztott ki, csapata, a Wizards pedig a harmadik negyedben átvette az uralmat és meg sem állt a célig. A Vasquez, Gordon páros megint kitett magáért New Orleans-i oldalon, de nem volt meg az átütőerő a Hornetsben egy hajrábeli fordításhoz.

A Wizards legjobb dobói: Wall 29, Wesbter 18, Temple, Seraphin, C. Martin 10-10
A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 20, Vasquez 18, A. Davis 16

Indiana Pacers–Los Angeles Lakers 93–99

Kobe Bryant kevesebb, mint 48 órával súlyosnak kinéző bokasérülése után ott volt a Lakers kezdőötösében, pedig erre sok esélyt nem adtak a szakértők előzetesen, s hiába, hogy pontot sem szerzett az első negyedben (ami után egyébként be is fejezte a mérkőzést), társainak láthatóan akkora lelki pluszt adott a jelenléte, hogy az otthon nagyon erős keleti második helyezett Indianát is jó játékkal verte idegenben a Pau Gasolt is nélkülöző D'Antoni-legénység. A vendégeknél Dwight Howard (20 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 4 blokk), valamint az idénycsúcsot szállító Steve Blake (18 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 2 blokk) vitték a prímet. A hazaiaknál egyedül a 27-et szóró George Hill volt igazán elemében, a Pacers ászai sokáig faultgondokkal is küszködtek.

A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill 27, George 20, Stephenson 12
A Lakers legjobb dobói: D. Howard 20, World Peace 19, Blake 18

Atlanta Hawks–Phoenix Suns 107–94

Josh Smith, Jeff Teague és DeShawn Stevenson is visszatértek atlantai oldalon, a Suns így Marcin Gortat nélkül teljesen esélytelen volt a győzelemre a Hawks csarnokában, végig csak futott az eredmény után a 21 pontos Goran Dragic irányította Phoenix. A hazaiak kezdőjéből senki sem érte el a 18-as határt dobásban, de mindenki dobott legalább 12 pontot, szép csapatteljesítménnyel ért célba a keleti ötödik helyért nagy harcban lévő Atlanta.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 17, Horford, Korver 16-16
A Suns legjobb dobói: Dragic 21, O'Neal 18, Mark. Morris 15

PLUSZ-MÍNUSZ

A nap hőse: Hollywoodi sztori vagy sem, Kobe Bryant azzal, hogy 12 percet vállalt a Lakers meccsének elején, akkora tartást és erőt adott társainak, hogy azok elverték a bombaerős Indianát is annak saját pályáján. A dobógép nulla szerzett ponttal is megtalálta, hogyan tud leginkább segíteni csapatának.

A nap lúzere: A Golden State, mely újfent egy kicsit keményebb stílussal találkozott, s megint könnyűnek találtatott. A Bulls átrobogott a borzasztóan dobó és védekező Steph Curry-éken.

Houston Rockets–Minnesota Timberwolves 108–100

A 19-19 egységnyit a közösbe tevő Derrick Williams, JJ Barea duó nagyon szépen tolta a vendégek szekerét, s még 20-as fórja is volt a tartalékos Minnesotának, de a negyedik negyedre elfogyott az egykoron Houstonban edzősködő Rick Adelman fiainak ereje. James Harden 37 pontján felül a másik hazai kezdőhátvéd, Jeremy Lin (24 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) is megállíthatatlan volt támadásban, a Rockets pedig ha nehezen is, de hozta a kötelezőt.

A Rockets legjobb dobói: Harden 37, Lin 24, Parsons 14
A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams, Barea 19-19, Rubio 14

Oklahoma City Thunder–Orlando Magic 117–104

A tavalyi finalista korán elment 27 ponttal, ám a ma nagyon küzdő „tankolóbajnok" Magic visszaküzdötte magát a hajrára és némileg izgalmassá tudta tenni a negyedik etapot. A Durant, Westbrook, Ibaka, Martin négyesfogat 84 pontot ért el közös erővel, a floridaiaknál pedig a 26-ot szóró Jameer Nelson és a 21 pontos, 14 lepattanós Nikola Vucsevics hoztak kiemelkedőt.

A Thunder legjobb dobói: Durant 26, Westbrook 23, Ibaka 20
A Magic legjobb dobói: Nelson 26, Vucsevics 20, Afflalo 20

LeBron James és a Miami előtt mostanában nincs leküzdhetetlen akadály (Fotó: Reuters)

Milwaukee Bucks–Miami Heat 94–107

A Miami akkor sem volt bajban, amikor a találkozó elején Dwyane Wade (20 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) egy ütközés után kidőlt egy darabig, a 28 egységig jutó Chris Bosh, valamint a szintén 28-at szóró LeBron James (10 lepattanó, 7 gólpassz) végig kézben tartották a meccset, a hajrában pedig megint kiállították a Milwaukee centerét, Larry Sanderst, s már sansza sem volt igazán közel jönni a Milwaukee-nak. Ersan Ilyasova 26 pontos, 17 lepattanós dupla duplája így is szép, de most Monta Ellis (7 pont, 7 gólpassz) betlizett a vezérek közül. A Heat 21 diadalnál tart egyhuzamban, s már gyakorlatilag biztosan elsőként végez a Keleti Főcsoportban, hiszen az őt „üldöző" Indiana, New York párosnak 10-zel van több veresége, mint a bajnoknak.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 26, Jennings 21, Redick, Daniels 14-14
A Heat legjobb dobói: L. James, Bosh 28-28, Wade 20

Dallas Mavericks–Cleveland Cavaliers 96–86

A nagyon bekezdő, de Anderson Varejao és Kyrie Irving távollétében nem túl erős Cleveland elfáradt a második félidőre, így a 18 egységig jutó Roddy Beaubois húzta Dallas hozta a kötelezőt, de még mindig három győzelemnyire van az 50 százalékos küszöbtől is. A vendégeknél az újonc Dion Waiters (21 pont) vitte a prímet, a texasiaknál Nowitzkitől viszont elég volt egy szűk dupla dupla (13 pont, 11 lepattanó) is.

A Mavericks legjobb dobói: Beaubois 18, Nowitzki, D. Collison, B. Wright 13-13
A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 21, Livingston 13, T. Thomspon 12

Denver Nuggets–Memphis Grizzlies 87–80

A Nuggets valósággal száguld a nyugati legjobb négy felé, s ma az utóbbi 15 meccséből 14-et megnyerő Memphis két vállra fektetésével nagy lépést tett is az oda való belépés felé. A hazai pályán már 14 mérkőzés óta veretlen coloradóiak ráadásul úgy nyertek, hogy a 18 pontos, 18 lepattanós Zach Randolph fémjelezte Grizzlies rá tudta erőltetni stílusát a Karl-legénységre, de a 18 pontja mellé karriercsúcsot jelentő 16 lepattanót is begyűjtő Kosta Koufos személyében volt egy olyan x-faktora a Denvernek, mellyel nem számolt a Memphis. Danilo Gallinariék összességében 11-es győzelmi szériánál tartanak, a Grizzlies pedig még veresége után is maradt harmadik nyugaton.

A Nuggets legjobb dobói: Koufos 18, Gallinari 15, C. Brewer 11
A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 18, M. Gasol 14, Prince, Conley 11-11

Golden State Warriors–Chicago Bulls 95–113

A ma fantasztikusan játszó Bulls pontosan úgy állt oda ehhez a meccshez, ahogy egy 42 pontos vereség után kell, a második félidőben gyakorlatilag levegőhöz sem engedte jutni a 23 pontos Luol Deng húzta chicagói alakulat a triplavonalon túlról pocsékul célzó (14-ből 3) oaklandieket. Steph Curry mindössze 8 pontig és 4 gólpasszig jutott, ezt pedig nem bírta el a Jackson-legénység, a Bulls pedig tartja magát a keleti ötödik pozícióért folytatott versenyfutásban.

11. Portland 64 30 34 46.9 6–5 18–22 5–5 Ny1
12. Minnesota 63 22 41 34.9 3–10 12–27 2–8 V2
13. Sacramento 66 23 43 34.8 4–6 9–28 4–6 Ny1
14. Phoenix 66 22 44 33.3 4–8 14–26 4–6 V3
15. New Orleans 66 22 44 33.3 4–9 12–27 3–7 V2