Namíbia ellen javította korábbi botlását a házigazda Franciaország

2007.09.17. 10:18
A Franciaországban zajló rögbi-világbajnokságon a házigazda francia csapat az argentinoktól a vb-nyitányon elszenvedett több mint kínos vereséget követően a második mérkőzésén, Namíbia ellen már teljes mértékben igazolva a papírformát 77 pontos győzelmet aratott. Meglepetésre nyert Tonga Szamoa ellen, míg Fidzsi-szigetek Kanadát verte 13 ponttal.
A helyi kedvencet, Sebastien Chabalt (Franciaország, balra) Tertius Losper (Namíbia) próbálja megállítani

Obelix még britanniai útja során ismerkedett meg a sportággal, amely azonnal rabul ejtette a szívét
Reuters
A bizonyítás alaposan fűthette a házigazdákat, akik a válogatott történetének legnagyobb különbségű győzelmét aratták, az eddig csúcs a hat évvel ezelőtti Fidzsi-szigetek ellen 77-10 volt.

A félidőben már 40-3-ra vezetett a jóval esélyesebb, korábbi veresége ellenére még mindig az egyik potenciális aranyérem várományosnak tekinthető francia csapat, amely tizenhárom célt vitt a mérkőzésen. Ugyanez a túloldalon csupán egyszer jött össze.

Nem indult olyan simán a meccs, bár Heymans begázolt a bal sarokba egy labdával, de három perc múlva Wessels egy droppal szorossá tette az eredményt.

Marty hamar válaszolt a másik oldalon, de az igazi megrogyasztó fordulat akkor történt, amikor az ír bíró, Alain Rolland piros lapot adott a namíbiai Jacques Nieuwenhuisnek a 19. percben, miután a helyi kedvenc Chabalt a nyakánál fogva rántotta le.

Még ekkor is át-átvitték a tüzet a másik célvonal elé a namíb harcosok, de a félidő végére kikészültek. Nallet (2), Dusatoir, Clerc 1-1 célt vitt addigra.

A második félidőben folytatódott a mészárlás, a hazai közönség örömére Chabal alakított nagyokat. Kicsit átvette a háromnegyed szerepét. Egyszer Elissalde rúgását fogta a sarokban szélsőként, majd centerként rohant a célba nemsokára.

Ezután lecserélték, hagyjon egy kis dicsőséget a többieknek is. Ezt Clerc használta ki, mert még kettőt bevitt. Hogy ne teljesen keserű szájízzel kelljen a szállásra visszatérni a namíbiaiaknak, arról a hazaiak gondoskodtak. Langenhoven halászott el egy hosszú labdát és 75 méterről berobogott a célba. A jutalomrúgás is sikerült.

Valószínűleg a franciák a helyén kezelik majd a dolgokat, mert ez a meccs semmiről sem döntött. Ők is megszerezték a bónuszt, mint az írek, így ellenük kell készülni bőszen. Főleg azért, mert az írek elszalasztották a bónusz megszerzését a grúzok ellen, így ha a franciák bónusszal verik Grúziát, lépéselőnybe kerülnek, ami továbbjutást érhet.

Fidzsi-szigetek az utóbbi évtizedben mindig verte Kanadát. Ezekben a tippmix-gyilkos időkben üdítő kivételként most is így tett. Kellett is a siker, mert így még megvan az esélyük arra, hogy Wales ellenében kivívhatják a továbbjutást. A „fidzsi toli” ledarálta a hatalmas favágó kanadait, és a háromnegyed is ötletesebb volt. Ahogy ezt eddig megszoktuk.

Négy céllal a bonuszt is megszerezték, ehhez Ratuvou két céllal járult hozzá; a maradékon Delasau és Leawere osztoztak. A kanadaiak célját a 60. percben vitte Smith, de akkor már 20-6-ra vezetett az óceániai gárda. Külön öröm a Fidzsi-szigetekiek számára, hogy csak az utolsó percben jött össze a negyedik cél. Így veretlenül, maximális pontszámmal várják a Wales elleni rangadót.