Férfi kézilabda NB I: hiába Nagy Bence 14 gólja, pontot vesztett az FTC

N. T.N. T.
2024.04.24. 19:43
Nagy Bence (a labdával) nagyot játszott, de ez sem volt elég a győzelemhez (Fotó: Koncz Márton, archív)
A Ferencváros 30–30-as döntetlent játszott a NEKA otthonában a férfi kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén. A hazai csapat szinte végig vezetett, a legvégén azonban a népligetiek támadhattak a győzelemért.

Erőltetett menetben van az FTC, amely az NB I-ben nagy harcot vív a Tatabányával a harmadik helyért. Pásztor István a NEKA otthonában sem számíthatott Ónodi-Jánoskúti Mátéra, Prainer Viktorra, Lékai Mátéra és Csörgő Kristófra, Füzi Dániel viszont visszatérhetett.

A két, Olympiakosz elleni Európa-kupa-elődöntős mérkőzés között játszott bajnokin a kiesés elől menekülő balatonbogláriak már négy góllal is vezettek az első félidőben, az előnyüket pedig egészen az 50. percig megőrizték. Az utolsó tíz percben többször is egyenlített a Fradi, 30–28-ra azonban újra a balatonbogláriak kerültek előnybe. A hátra levő három percben azonban már nem talált be a NEKA, így a 14 gólig jutó Nagy Bence vezette FTC a legvégén a győzelemért is támadhatott, a játékvezetők azonban támadóhibát fújtak.

A lefújás után a vendégek megrohanták a bírókat, a csalódottságuk érthető, ugyanis fontos pontot hagytak a Balaton partján. A hazai kapuban Deményi Xavér 16 védést mutatott be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HSA NEKA–FTC-GREEN COLLECT 30–30 (18–15)
Balatonboglár, 400 néző. V: Altmár, Horváth M.
NEKA: DEMÉNYI – Krakovszki Zs. 6 (5), DELY 4, SZTRAKA 5, GÁL 2, Ludmán 3, Molnár R. 2. Csere: Mikler K. (kapus), Tóth L. 1, KOVÁCS T. 6, Tárnoki 1, Szücs Balázs, Zakor. Edző: Sótonyi László
FTC: Borbély – Bujdosó 2, Balogh Zs. 1, Bognár A. 2, Pordán, NAGY BENCE 14 (5), KOVACSICS 5. Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita, FÜZI 4, Debreczeni 1, Imre B. 1, Szepesi. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 4–4. 12. p.: 7–7. 20. p.: 11–10. 24. p.: 15–11. 32. p.: 20–15. 38. p.: 20–19. 45. p.: 24–22. 50. p.: 26–26. 55. p.: 28–28. 58. p.: 30–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Sótonyi László: – Múlt pénteken Dabason talán öt, most pedig talán egy perc hiányzott a végén a győzelemhez. Mindenki nagyon akarta ezt a mérkőzést, melyet egy nagyon jó csapat ellen sikerült szinte végig kézben tartani. A megszerzett egy pont számunkra bravúr, nagyon sokat ér.
Pásztor István: – Gratulálok a hazaiaknak a döntetlenhez. Nem vagyok köteles bármit is mondani a sajtótájékoztatón sem, így nem szeretnék többet nyilatkozni erről a mérkőzésről.