Balatonfüreden több mint hétszáz triatlonos búcsúztatta a szezont

2016.09.12. 11:31
Nyári meleg, jó hangulat és igazi kihívásokat tartogató biciklispálya – ez volt szeptember 9. és 11. között az ötödik alkalommal megrendezett Balatonman Füred. A Közép-Európa egyik legszebb helyén zajló megméretésen több mint hétszáz triatlonos búcsúztatta a 2016-os szezont.

A triatlonversenyek szurkolótábora évről évre érezhetően növekszik. Ez a hétvégi Balatonman Füreden is érezhető volt, ám ezúttal a csodálatos nyári napsütés is kicsalogatta a családtagokat, drukkolókat a Balaton partjára. A rövid- és középtáv indulóit nem kisebb név, mint Vanek Margit olimpikon rajtoltatta el, ami nagy megtiszteltetés volt a szervezők és a versenyzők számára egyaránt.

Az úszást követően az irontávosoknak összesen négyszer, míg a középtávosoknak kétszer, a rövidtávosoknak pedig egyszer kellett „megmásznia” a hírhedt Gellát, amely emelkedőivel a sokat próbált versenyzők számára is tartogat meglepetést. Az esemény rövidtávjának befutóival indult az Őszi futam elnevezésű futóversenyünk, amelyen több mint 300 futó csatlakozott a közép-és irontávot teljesítő versenyzők futásához.

A Balatonman Füred egyik legjobban várt párviadala Kis Gyula és Hankó Dávid között zajlott. A BioTechUSA által szponzorált Hankó 4.15:07-es eredményével nemcsak a mezőnyt, hanem nagy riválisát is megelőzte. A BioTechUSA másik szponzorált versenyzője– egyben állóképességi szakértője –, Janota Zoltán ugyanezen a távon a hatodik helyen ért célba.