Tizenöt góllal nyertünk a törökök ellen, de mire lesz ez elég?

SOMLÓVÁRI DÁVIDSOMLÓVÁRI DÁVID
2016.01.15. 09:28
Lehetett volna több... Csak ritkán villantunk, de így is nagy különbséggel hoztuk a kötelezőt (Fotó: waterpolo.hu / Facebook)
Törökországgal találkozott a magyar férfi válogatott Belgrádban, a vízilabda Európa-bajnokság csoportmeccseinek harmadik fordulójában. A cél az volt, hogy minél több góllal nyerjünk, ezzel magunk mögé utasíthassuk a görögöket. Ehhez legalább tizenöt gólos különbségre volt szükség, és ez meg is lett. De hogy ez mire lesz elég, az csak az esti Görögország–Oroszország mérkőzés után derül ki. A lényeg, hogy ne nyerjenek hat vagy több góllal a görögök.

Négyszáz méteres síkfutásra készültünk ma a törökök ellen. Viszont négyszer százméteres sprintekre felbontott kört kellett futnunk. Fontos volt ugyanis, hogy minél több góllal győzzük le a mai ellenfelünket. A nagy vetélytárs görögök 15 gólos sikert arattak ellenük. Bár Benedek Tibor szövetségi kapitány szerint legyőzhetők a szerbek is, azért jó lett volna velük nem a negyeddöntőben találkozni.

BENEDEK TIBOR: TÖBB VOLT EBBEN A MÉRKŐZÉSBEN
„Legalább két góllal több volt ebben a mérkőzésben – nyilatkozta a találkozót közvetítő M4 Sportnak Benedek Tibor a lefújást követően. – Apró dolgok döntöttek, például a kiállítási arány, amit azért furcsának tartok. Kis Gáborról centerben két ötméterest nem kaptunk meg. De mi is hibáztunk, kihagytunk egy-két ziccert. Összességében a végén ez a három-négy gól kellett volna a még nagyobb különbségű győzelemhez. Mi végeztünk a csoportban, nem tehetünk mást, mint drukkolunk az oroszoknak.”
Bátori Bence: Nem leszünk esélytelenek, akkor sem, ha a szerbekkel…
Varga Dániel: Többet akartunk, húsz góllal szerettünk volna nyerni
Nagy Viktor: A végére alábbhagyott a lendület

Most nem is aludtunk be a mérkőzés elejébe (mint az oroszok ellen), az első öt támadásunkból négy is góllal végződött. Bátori Bence ott folytatta, ahol az oroszok ellen meccsen abbahagyta. Fiatal játékosunkon látszott, hogy nagyon akar, és okosan is találta meg a lövősávokat, gyakorlatilag akkor voltunk a legnyugodtabbak, amikor nála volt a labda. Sajnos a negyed második felében nem sikerült betalálnunk, de még így is jónak mondható a 4–0-s vezetésünk. A görögök például csak eggyel mentek az első szünetben jelenlegi ellenfelünk ellen.

Furcsa érzés volt, hogy minden egyes kihagyott helyzetnél, esetleg könnyelműen elpuskázott lehetőségnél dühöngtünk itt a sajtórészen. De hát kellett a minél jobb gólkülönbség. A magyar csapat részéről mindenki azt emelte ki a mérkőzés előtt, hogy lehetőleg kevés gólt kapjunk, elöl meg úgyis alakul, ahogy alakul.

A második játékrészben pedig elöl ugyanúgy alakult minden, ezúttal is négy gólt szereztünk, Bátori már a harmadik találatát jegyezte és Varga Dénes is kezdte megmutatni, hogy mit is tud. Eközben végre magyar szurkolást is hallhattunk az arénában. Egy húszfős, szervezetten érkező csoport biztatta a mieinket.

Előkerült a „lesz még Oslo Hajdúszoboszló” nándorfehérvári változata is, de a lényeg, hogy a „Ria, ria, Hungária!” és a „Hajrá, magyarok!” is feldobta a fiúkat a vízben. A harmadik negyedben már Bisztritsányi Dávid védte a magyar kaput – először az Eb-n. Cserekapusunk nagyon felpörgött, a „gyerünk, gyerünk”-kel folyamatosan „emlékeztette” csapattársait, hogy nincs olyan, hogy elég gólt szereztünk már. A társak pedig mentek is (pontosabban úsztak is) előre, ahogy azt kell.

Manhercz és Kis Gábor is megszerezte első gólját a kontinensviadalon, s ahogy az várható volt, a találkozó második felére elfáradtak a törökök. Így már folyamatosan le tudtunk fordulni. Ezt külön gyakorolta is a csapat az edzéseken. Aminek a meccs végén meg is lett az eredménye.

Tizenöt góllal, 20–5-re nyertünk, azaz „meccsnullal” állunk a görögök elleni összevetésben. Az oroszoknak hat gólnál kevesebbel kell kikapniuk (nyerhetnek is, az nem gond) este a görögöktől, hogy csoportelsők legyünk.

AKÁR SORSOLÁSSAL IS ELDŐLHET, HOGY KI JUT TOVÁBB

Csoportunkból már csak a görög–orosz mérkőzés van hátra, és azt már szinte mindenki tudja, hogy a hatnál nagyobb különbségű görög győzelem esetén a magyar válogatott csak a második helyen végezne. Más esetben csoportelső Benedek Tibor együttese.

De mi van, ha pont hat góllal nyernek a 20.15-kor kezdődő meccsen a görögök?

A szabály értelmében ha 11–5-ös végeredmény születik, azaz minden azonos lesz a két csapat között, akkor sorsolással döntik el, hogy ki a csoportgyőztes. Ha ennél több gólt lőve nyernek hattal a görögök, akkor ők a csoportelsők, ha kevesebbet szereznek, akkor mi.

MI SZÁMÍT SORRENDBEN PONTAZONOSSÁG ESETÉN A VÍZI EB-N
1. Több szerzett pont
2. Összgólkülönbség
3. Több lőtt gól
4. Sorsolás

A találkozót követően Bátori Bence értékelt az NSO Tv-nek.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BELGRÁD
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 20–5 (4–0, 4–1, 5–1, 7–3)
Belgrád, 100 néző. Vezette: Ivanovszki (montenegrói), Schwartz (izraeli)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – BÁTORI 3, VARGA DÉNES 6, Varga Dániel 2, Hárai 3, Vámos 3, Gór-Nagy. Csere: Bisztritsányi (kapus), Hosnyánszky, Erdélyi 1, Decker Á., Kis G. 1, Manhercz K. 1
TÖRÖKORSZÁG: Sezer – Sutalo 2, Aksentijevic, Mihajlo Korolija 1, Beskardesler, Okman, Cagatay 1. Csere: Gulenc, Yilmaz, Agkurt, Sonmez 1, Ozbakis

Grúzia–Olaszország
18.45: Németország–Románia (Tv: M4 Sport)
Az állás: 1. Olaszország 6 pont (27–10), 2. Románia 3 (17–17), 3. Németország 3 (16–25), 4. Grúzia 0 (15–23)

NŐK, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Olaszország–Horvátország 31–2
(8–0, 7–0, 8–1, 8–1)
Franciaország–Németország 12–3 (2–0, 3–2, 4–0, 3–1)
15.45: Szerbia–Spanyolország
Az állás: 1. Olaszország 9 pont (63–8), 2. Spanyolország 6 pont (50–5), 3. Szerbia 3 (21–18), 4. Franciaország 3 (17–34), 5. Németország 3 (20–47), 6. Horvátország 0 (9–68)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: a budapesti final sixre a jegyek még kaphatók ajegyed.huoldalon!

32. perc: Vége a meccsnek, 15 góllal nyertünk, de hogy ez mire lesz elég, az csak este fog kiderülni. 20–5
32. perc:
Kontrát fújtak, így mi is 15 góllal vertük meg a törököket, mint a görögök…
32. perc: Magyar időkérés az utolsó néhány másodperc előtt.
32. perc:
A török támadás kiállítással végződött, és be is lőtték… Korolija lövése a vízen surranva jutott a jobb alsóba. 20–5
32. perc:
Labdát szereztünk, Erdélyi végigvitte, majd nem passzolt, hanem a kapus feje fölött a léc alá lőtt. 20–4
31. perc: Varga Dénes
lőtt megint távolról, a lécről lepattanó labda Sezer hátáról vágódott a hálóba. 19–4
30. perc:
Megkaparintottunk egy lecsorgó labdát, de a támadásunk végén a kapufa kisegítette a törököket. Ráadásul most a törökök úsztak meg, Cagatay lövését viszont szépen védte Bisztritsányi.
29. perc:
Labdát szereztünk, Varga Dénes ezúttal nem akart passzolni, de miért is tette volna, ha ilyen jól ki tudja lőni a jobb fölsőt! 18–4
29. perc: Varga
megúszott, de a kimozduló Sezer elütötte előle a labdát.
28. perc:
Használtak a szép szavak, mert Cagatay szép gólt lőtt emberelőnyből. 17–4
28. perc: Emberelőnybe kerültek a törökök, és időt is kértek.
28. perc:
Ezt pedig Hárai pillanatok alatt gólra váltotta. 17–3
27. perc: Okman
lövése az oldalhálóban kötött ki, mi pedig kaptunk egy emberelőnyt.
27. perc: Varga Dénes
megúszott, majd kicselezte a kapust is, és a hálóba lőtt. 16–3
Csak emlékeztetőül: a görögök 15 góllal nyertek a törökök ellen…
26. perc: Erdélyi
megúszott, majd a kapu előtt tisztán érkező Kishez játszott, aki bevágta. 15–3
26. perc:
Gyenge lövéssel fejeztük be az akciónkat, de a törökök hamar labdát vesztettek.
25. perc:
Szépen megjáratták a törökök, és Sutalo lövése be is fért a jobb alsóba. 14–3
25. perc: Vámos
gyorsan ellőtte, és óriási gól lett a jutalma. 14–2
25. perc: A ráúszásnál elhoztuk a labdát.

24. perc: Vége a harmadik negyednek, még több gólra volna szükség… 13–2
24. perc:
Emberelőnybe kerültek a törökök, de Bisztritsányi óriási bravúrral védte Özbakis lövését.
24. perc: Török időkérés.
23. perc:
Távoli lövés után a kapufa mentett, az ellentámadásból Bátori előbb hibázott, de a kipattanót Hárai lőtte a hálóba. 13–2
23. perc:
Jó szavak lehettek, mert kintről Varga Dániel nagyon kilőtte a jobb alsót. 12–2
22. perc: Magyar időkérés.
22. perc:
A bírók már elkönyvelték, hogy centerből mi nem kapunk kiállítást… El is vesztettük a labdát.
21. perc: Sutalo
harcolt ki ötméterest, amelyet Sonmez lőtt a kapu jobb oldalába. 11–2
21. perc:
Centerbe adták a labdát a törökök, de a miénk lett. Az ellentámadásból Kis csavarja mellé szállt.
20. perc: Özbakis
ziccerben rontott, Varga Dénesnek viszont még ziccer sem kellett, hogy a hálóba találjon. 11–1
19. perc: Korolija
lövését szedte ki a bal alsóból Bisztritsányi. Varga Dániel lövése az ellenakcióból a lécről jött ki.
19. perc:
Ezúttal nem cifráztuk, Varga Dániel kintről lőtte ki a jobb alsót. 10–1
18. perc:
Török emberelőny végén húzásra jött ki az akció, de elrontották.
18. perc: Bisztritsányi
védett, mert ő jött be a második félidőre a kapuba.
17. perc:
Jó védekezés után emberelőnybe kerültünk. Középre, húzásra adtuk a labdát, Varga Dénes pedig be is húzta Vámos átadását. 9–1
17. perc: Megszereztük a labdát a ráúszás után, Hárai azonban nem tudott betalálni.

16. perc: Vége a második negyednek, a védekezés jó, de kellenek még a gólok. 8–1
16. perc:
A törökök nem tudtak mit kezdeni a lehetőségükkel, maradt még 14 másodpercünk, de kétszer sem tudtunk betalálni.
16. perc:
Jó centerbejátszás után elválasztották a labdától Hárait.
16. perc: Magyar időkérés.
16. perc: Korolija
lőtt egészen messziről, de szerencsére a léc mentett.
15. perc:
Jöttek föl a törökök, és be is lőtték, de előtte szabálytalankodtak, így fordulhattunk. Olyannyira, hogy egy gyenge lövés után elvesztettük a labdát.
14. perc:
Megkaparintottuk a labdát, sőt támadhattunk is. Manhercz már nagyon akart gólt lőni, most meg is született a gól egy távoli pattintás után. 8–1
14. perc: Török időkérés.
14. perc:
Labdát szereztünk, Bátori viszont nem figyelt, elvették tőle a labdát.
13. perc: Nagy Viktor
védett egy gyenge lövést, Varga Dániel pedig megeresztett egy hasonlót…
12. perc: Kis Gábor
küzdött centerben, visszahúzták, de ötméteres helyett kiállítást kaptunk. Manhercz lövése kijött Sezerről, de a kipattantó sem tudta Decker belőni.
11. perc:
A törököknek már a felúszás is gondot okozott, de valahogy mégis megtalálták a centerben Sutalót, aki szépen húzott a vízről a kapunkba. 7–1
11. perc:
A törökök hamar elszórták a labdát, a magyar támadás pedig emberelőnyt hozott. Szépen megjárattuk a labdát, majd középről, kintről Bátori rettentő erővel lőtt a léc alá. 7–0
10. perc:
Gyorsan elvették a labdát a törököktől a bírók, így újra támadhattunk. Szép megúszás után Varga Dénes tűnt fel a kapu előtt, jött is a labda, Dumi belepaskolt, és máris megvolt a hatodik. 6–0
9. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Vámosra játszottuk ki, ő pedig jobbról a kezek erdejében a jobb alsóba lőtt. 5–0
9. perc: Elhoztuk a labdát a ráúszás után.

8. perc: Vége az első negyednek, néggyel vezetünk. 4–0
8. perc:
Újabb török emberelőny Erdélyi kiállítása után, végül Aksentijevic lőhetett, de a jobb kapufa mentett.
8. perc:
A támadásunk mit sem ért, a centertől elvették a labdát.
8. perc: Magyar időkérés.
8. perc:
Megint emberelőnybe kerültek a törökök, Sutalo lövése viszont elzúgott a jobb felső mellett.
7. perc: Okman
lőtt megint, de kapu mellé. A magyar támadás sem sikerült, mert Manhercz lövése csemege volt Sekernek.
6. perc:
Kontrát fújtak nálunk, jöhettek előre a törökök, és emberelőnybe is kerültek.
5. perc:
Emberelőnybe került az ellenfél, végül egészen messziről lőtt Okman – nem túl jól.
5. perc: Török időkérés.

5. perc: A török támadás hamvába holt, nem úgy a magyar, de Erdélyi lövése kiszámítható volt, Sezer védett.
4. perc:
Emberelőnybe kerültünk Gülenc kiállítása után. Megjárattuk a labdát, majd Bátori szélről kiválóan pattintotta jobb alsóba. Nagyon pörög a válogatott. 4–0
4. perc:
A törökök nem tudtak mit kezdeni a védekezésünkkel, meg is szereztünk a labdát.
3. perc: Korolija
tört be a kapunk elé, de a lövését Nagy Viktor hárította. A támadásunk lassan alakult, de Vámos hosszú lóba után csak bevágta a bal fölsőbe. 3–0
2. perc:
Labdát szereztünk, ezúttal azonban Bátori balról nem tudott betalálni.
2. perc:
Gyorsan megszereztük a labdát, majd a támadásunk sem tartott sokáig, mert Bátori rövid lóba után a jobb alsóba pattintott. 2–0
1. perc: Bátori
játszott be centerbe, ahol Hárai várta a labdát, és csavarral vette be a török kaput. 1–0
1. perc: Elkezdődött a meccs, a ráúszás után elhoztuk a labdát.