Nem bírtuk a végét, a bírók sem – döntetlen a görögökkel

2016.01.11. 20:09
Könnyű meccsre senki sem számított a görögök ellen, hát, nem is lett az… (Fotó: NS-archív)
A magyar férfi vízilabda-válogatott nem bírt Görögországgal a Belgrádban zajló Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, 8–8-as döntetlennel ért véget a végig rendkívül szoros találkozó.

Elmúltak azok az idők, amikor nyugodtan ülhettünk le megnézni egy magyar–görög férfi pólómeccset. Hovatovább a világbajnoki harmadikkal, a riói olimpia biztos résztvevőjével nézett szembe a magyar csapat a nyitányon. A nem magyar fogadóirodáknál talán nem is mi voltunk az esélyesek. Szerencsére a mieinket ez nem érdekelte...

Ráadásul lélektanilag sem indult rosszul a mérkőzés, Varga Dániel lövése bepattant Sztefanosz Jalanopulosz kezéről, majd Hárai Balázs kapufáról levágódó lövéséhez is szerencsétlenül nyúlt a görög kapus. Bár Benedek Tibor szövetségi kapitány feszültnek tűnt a találkozó előtt, a játékosok haláli nyugalommal pólóztak a vízben. Varga Dénes például nettó nulla másodperccel az első negyed vége előtt lőtt laza gólt.

Érdekes kettősség jellemezte az első két negyedet. Mert bár a magyar gólok némi szerencsével születtek – leszámítva Hosnyánszky Norbert irdatlan erejű, fej fölé megeresztett lövését –, játékban nagyon jók voltunk. Rendre sikerült megjátszani a centereinket, Hárai Balázs és Kis Gábor pedig futószalagon szállította a kiállításokat. A probléma azonban ekkor kezdődött, a fórkihasználásunk borzalmas volt. Pedig többször a falba is sikeresen bevarázsoltuk a labdát, a görög kapus azonban sajnos átlendült a gyors holtponton.

A védekezésünk jó volt, egyedül a rossz kéz oldalon hagytunk túl nagy teret a görögöknek. Emmanuil Milonakisz például egész zseniálisan pattintott a rövidbe két magyar blokk között. De Jannisz Funtulisz „ami szép, az szép” átlövése is kellett ahhoz, hogy döntetlen, 5–5 legyen a nagyszünetben.

Eközben a szerb újságírók mellettünk hátradőlve nézték a meccset, és látványosan a görögöknek szurkoltak. Ennyire szerettek volna velünk játszani a negyeddöntőben? Amikor aztán Varga Dénes és Hárai Balázs is olyan gólt lőtt, amilyenre valószínűleg a másik oldalon senki sem képes, és 8–6-ra vezettünk, el is hallgattak.

„A görög csapatot nagyon jónak tartjuk, és sokat is készülünk velük, ezért szeretnénk a magyarokkal találkozni a negyeddöntőben” – indokolták meg döntésüket. Vagy csak szimplán nem szerették a magyar válogatottat...

A 8–6 sem volt elég, Angelosz Vlahopulosz és Konsztantinosz Geniduniasz góljával Görögország visszajött ikszre, némi szerencsével egyenlített, kihasználva a játékvezetők által felkínált lehetőségeket is. Egyelőre nem dőlt el, hogy ki lesz a csoportgyőztes – mindenesetre nem véletlenül jöttek ki nagyon bosszúsan a medencéből a magyar pólósok a plusz kettőről ikszre (8–8) adott rangadót követően. Ebben a mérkőzésben benne volt a győzelem.

Decker Ádám: Én sem értem, miért alakult ez így

MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

European Water Polo Championships - Belgrade... by lentv

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BELGRÁD
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 8–8 (3–2, 2–3, 2–1, 1–2)

Belgrád, 400
néző. Vezette: Koganov (azeri), Stampalija (horvát)
MAGYARORSZÁG:
NAGY V. – VARGA DÉNES 3, Bátori, Varga Dániel 1, HÁRAI 3, Vámos, Decker Á. Csere: Hosnyánszky 1, KIS G., Gór-Nagy, Manhercz K., Erdélyi
GÖRÖGORSZÁG:
Galanopulosz – FUDULISZ 2, H. Afrudakisz, VLAHOPULOSZ 1, Kolomvosz, MILONAKISZ 2, Pontikeasz. Csere: Delakasz, Gunasz, Murikisz, Derviszisz 1, GENIDUNIASZ 2
Gól – emberelőnyből:
12/4, ill. 11/6
Gól – kettős emberelőnyből
: 1/1, ill. 2/0
Kipontozódott:
Derviszisz (20. p.), Pontikeasz (25. p.), Delakasz (27. p.), Erdélyi (30. p.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Oroszország–Törökország 17–8

4. NEGYED

8. perc: Görög támadás az utolsó perc kezdetén. KIÁLLÍTÁS! Varga Dániel kapja a büntetést. Nagy Viktor hárítja Fontulisz lövését! ÚJABB VÉDÉS! Kolomvosz sem jár sikerrel. Nálunk a labda, 3 másodperc van hátra, Benedek Tibor időt kér. Kontrát fújnak ellenünk.VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!
7. perc: KETTŐS EMBERHÁTRÁNY! Hosnyánszky is lemegy. EGYENLÍT GÖRÖGORSZÁG! Geniduniasz lövése becsorog a kapufáról. Elveszítjük a labdát támadásban, Fontulisz szerzi meg.8–8
6. perc: Betett labda középre a görögöktől, de Nagy Viktor gyűjti be. Kis Gábor lövését védi Galanopulosz, de marad nálunk a labda. Milonakisz szerez labdát, a visszaúszó Erdélyit kiszórják. Emberelőnyben támadhat Görögország.
5. perc: A túloldalon is egy labdaszerzés, Afrudakisz szemfülesen cseni el a labdát tőlünk.
4. perc: Vlahopulosz lövése besurran Nagy Viktor keze alatt, szépítenek a görögök. Megint egy visszaúszó magyar játékost küldenek ki, Kis Gábor szabálytalan. Görög időkérés. Kiejtik a labdát a görögk, Varga Dániel megszerzi.
3. perc: Varga Dániel távoli lövését fogja Galanopulosz. Elveszik a labdát támadásban, fordulnak a görögök, Hárai szabálytalan.
2. perc: Gunasz próbálkozását fogja Nagy Viktor! A túloldalon is egy védés, Hárai húzását fogja Galanopulosz. LABDASZERZÉS! Hárai lopja le a labdát, támadhatunk. KIÁLLÍTÁS! Delakasz mehet le.
1. perc: MEGVAN A LABDA A RÁÚSZÁSNÁL! GÓÓÓL! Pontikeasz kap kiállítást, az emberfór kezdetén pedig Hárai rögtön lő, középről meglep mindenkit és a kapu bal oldalába emel, nagyon okos találat. 8–6

3. NEGYED

8. perc: Újabb 30 másodperc a mieinknél, Hosnyánszky lövése a lécről levágódik, marad nálunk a labda. KIÁLLÍTÁS! Kis Gáborról küldik ki Kolomvoszt. GÓÓÓÓL! Hosnyánszky lövése ismét a kapufán csattan, a kipattanót ezúttal Varga Dénes szedi össze és pofozza a hálóba. 7–6 EZ A VÉGE A NEGYEDNEK!
7. perc: Afrudakisz bombáz fölé. Benedek Tibor időt kér, kevesebb mint másfél perc marad vissza. Nagy figura, Manherczre jön ki a befejezés, de a fiatal játékos lövését sarokdobásra tolja Galanopulosz.
6. perc: Kis híján elfogy a támadóidőnk, Varga Dániel kapkodó lövését fogja Galanopulosz.
5. perc: BRAVÚR! Nagy Viktor a kapufára tolja Vlahopulosz lövését. Bátori lövése a kapufáról kifelé pattan a túloldalon. KIÁLLÍTÁS! Ismét egy visszaúszó játékosunkat szórnak ki, Gór Nagyot ezúttal. Görög időkérés. ÚJABB VÉDÉS! Milonakisz próbálkozását Nagy Viktor fogja.
4. perc: Vámos lövését ezúttal is hárítja Galanopulosz, de marad a labda nálunk. EMBERELŐNY! Derviszisz mehet le, ez a harmadik hibája, így kipontozódik. GÓÓL! Varga Dénes a bal oldalról, 5 méterről húzza a rövid alsóba elhajlásból. 6–6
3. perc: Vámos középről leadott lövését fogja Galanopulosz. RÁADÁSUL! A visszaúszó Hárait kiküldik, emberhátrányba kerülünk. Derviszisz ki is használja a görög fórt, centerből lő Nagy Viktor mellett a hálóba. 5–6
2. perc: Kis Gábor a víz alá viszi a labdát, elveszik azt tőlünk. Kiállítás, Hosnyánszky kap büntetést! VÉDÉS! Derviszisz húzása elakad Nagy Viktorban, remek védekezés!
1. perc: NINCS MEG A LABDA!Nem hozzuk el a labdát a ráúszásnál, így oda az emberelőnyünk. Kis híján labdát szerzünk, de nincs szerencsénk, marad a görögöknél. JÓ BLOKK! Vámos ér oda és sáncolja Fontulisz lövését.

2. NEGYED

8. perc: Kivédekezzük az emberhátrányt, Afrudakisz lövése elakad a sáncban. Marad a labda a görögöknél, Nagy Viktor azonban hárít! Benedek Tibor időt kér, hat másodperc marad vissza a negyedből. KIÁLLÍTÁS! Afrudakisz mehet ki 20 másodpercre, vagyis majd csak a harmadik negyedben, mert közben megszólal a játékrész végét jelző duda. NAGYSZÜNET!
7. perc: KIÁLLÍTÁS! Pontikeasz kapja a büntetést. EGYENLÍTÜNK! Vámos lövése levágódik a lécről, Manhercz azonban szemfülesen megszerzi a kipattanót, Hárai pedig centerből bombáz a hálóba. Decker a kiállított, a görögök pedig időt kérnek.5–5
6. perc: Varga Dénes ezúttal messziről tüzel, de Galanopulosz olvassa, és hárít. KIÁLLÍTÁS! Erdélyi úszhat ki oldalra. GÓL! Vezetnek a görögök, Geniduniasz a jobb oldalról eredményes. 4–5
5. perc: EMBERELŐNY! Delakasz a kiállított, nagyon kellene a gól... Szép bejátszás, de Kis Gábor közvetlen közeli húzását védi Galanopulosz! Nagy lehetőség marad ki... Kapkodnak a görögök is, Afrudakisz mellé lő.
4. perc: EGYENLŐ! Bődületes góllal egalizálnak a görögök, Fontulisz messziről, a bal oldalról lövi ki a hosszú alsót. Kontrát fújnak ellenünk ismét, megúsznak a görögök, de Nagy Viktor védi Geniduniasz próbálkozását közvetlen közelről!4–4
3. perc: Újabb görög kiállítás, Milonakisz akasztja meg Varga Dénest. Galanopulosz véd, de marad a labda nálunk. GÓÓÓL! Hosnyánszky talál be, középről a léc alá, a kapus „szeme közé” bombáz. Milonakisz lövése mellé megy, de kontrát fújnak Varga Dénes ellen.4–3
2. perc: Nagy Viktor véd, de marad a labda a görögöknél. RÁADÁSUL! Kiállítás nálunk, Deckeré a büntetés. Egyenlít Görögország, Milonakisz a jobb oldalról, közelről lövi ki a hosszú alsót. 3–3
1. perc: MEGVAN A LABDA A RÁÚSZÁSNÁL! Rögtön egy görög kiállítás a magyar centerről, Derviszisz mehet ki oldalra. Kivédekezik a görögök, Milonakisz blokkolja Varga Dénes próbálkozását. Eddig 5/1 a mutatónk emberfórban.

1. NEGYED

8. perc: KIállítás nálunk, Gór Nagy mehet pihenni... EGYENLÍT GÖRÖGORSZÁG! Fontulisz a gól szerzője, középről a jobb alsóba bombáz. KIÁLLÍTÁS! Derviszisz úszhat ki. KETTŐS EMBERELŐNY! Milonakisz is kap egy kiállítást. GÓÓÓL! Varga Dénes elhajlásból lő pazar gólt a jobb alsóba. EZ A VÉGE! 3–2
7. perc: EMBERHÁTRÁNY! Vámost küldik ki, erre most a görögök kérnek időt. ÚJABB KIÁLLÍTÁS! Erdélyit is kiküldik, kettős emberelőnyben játszhatnak a görögök. SZÉPÍT GÖRÖGORSZÁG! Milonakisz eredményes. 2–1
6. perc: KIÁLLÍTÁS! Fontuliszt küldik ki, Benedek Tibor pedig időt kér. Eddig emberfórban nem megy a játék a magyar válogatottnak. KIMARAD! Manhercz óriási lécet lő, de marad nálunk a labda, Varga Dénes lövését pedig védi Galanopulosz.
5. perc: Elveszítjük a labdát támadásban, Vámos Mártontól pattan el. Derviszisz a rövid sarokba próbálja eltenni a labdát, de Nagy Viktor résen van és hárít, fordulhatunk.
4. perc: MÁSODIK MAGYAR EMBERFÓR! Ismét Pontikeasz a kiállított Kis Gáborról. Hárai húzása azonban nem jó, véd a görög kapus. Jó védekezés, a centerbe betett labdát megszerzi a magyar válogatott.
3. perc: Ejtés Afrudakisztól, de a lécről kifelé pattan a labda. Fordulhatunk.
2. perc: EGY NAGY VÉDÉS! Nagy Viktor leszedi Afrudakis távoli lövését. EMBERELŐNY! Pontikeasz a kiállított. Varga Dénes lövését hárítja Galanopulosz, sarokdobás. GÓÓÓÓL! DE MÉG MILYEN! Hárai háttal húzza kapura a labdát, ami a lécről a kapusra, majd a kapuba csúszik. 2–0
1. perc: RÁÚSZÁS! MEGVAN A LABDA! Bátori Bence a gyorsabb, támadhatunk. VEZETÜNK! Varga Dániel váratlan lövése meglepi a görögöket, jó messziről suhint a jobb alsóba. 1–0

A magyar válogatott fehér sapkában, a görögök kékben.

A továbbjutás szempontjából is nagyon fontos mérkőzés a hétfő esti, ugyanis könnyen elképzelhető, hogy a találkozó győztese a csoportban is az élen végez. Nem csoda, hogy Varga Dániel is ki-ki meccset vár a vb-bronzérmes ellen.Beharangozó itt!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Magyarország–Görögország férfi vízilabda Eb-csoportmeccs élő közvetítésében! Tartsanak velünk!

A MAGYAR VÁLOGATOTT EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok:
Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa-Közgép), Bisztritsányi Dávid (A-Híd-OSC-Újbuda)
Mezőnyjátékosok:Gór-Nagy Miklós, Decker Ádám, Bátori Bence (mindannyian A-Híd-OSC-Újbuda), Hosnyánszky Norbert, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs (mindannyian ZF-Eger), Kis Gábor, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes (mindannyian Szolnoki Dózsa-Közgép), Manhercz Krisztián (Szeged-Diapolo)
Szövetségi kapitány:Benedek Tibor

A NŐI TORNA MENETRENDJÉT ITT TALÁLJA MEG!

A FÉRFITORNA MENETRENDJÉT ITT TALÁLJA MEG!

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: a budapesti final sixre a jegyek még kaphatók ajegyed.huoldalon!