Vízi Eb: a horvátok nem bírtak Minguell-lel és Espanollal

2014.07.15. 20:16
Espanol három góllal vette ki a részét a spanyol pontszerzésből (Fotó: MTI)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság B-csoportjának második fordulójában Horvátország 8–8-as döntetlent játszott Spanyolországgal.

A tegnap betliző (0/9) Sandro Sukno két pontos lövésével a horvátok kerültek ugyan előnybe (2–0), de Albert Espanol akciógólja után Marc Minguell egyenlített (2–2).

Innentől pedig eléggé monotonná vált az összecsapás: a horvátok vezetést szereztek, Minguell egalizált – sorozatban negyedszer is (5–5) –, majd a hatodik horvát gólja Espanol felelt, így fej fej mellett érkeztek meg a felek a záró játékrészre (6–6).

Sőt Espanol büntetőjével először már a spanyoloknál volt az előny, igaz, nem sokáig, mert Maro Jokovic a harmadik gólját is megszerezte. A hajrában már csak egy-egy gól esett, így döntetlenre végeztek a felek.

A németek Julian Real vezérletével a második negyed közepéig tartották magukat a szerbek ellen (3–4), a címvédő azonban Nikola Radjen és Andrija Prlainovics góljával a szünetre magabiztos előnyt épített fel (3–6).

A harmadik negyedben Szlobodan Nikics találatával már négy (4–8), a záró felvonásban az ellenállhatatlanul pólózó Filip Filipovicséval pedig már hattal (6–12) vezettek a szerbek, és a hajrában a németek már csak kozmetikázni tudtak (7–12).

Jegyvásárlás: jegyed.hu

VÍZILABDA EB, FÉRFIAK
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Németország–Szerbia 7–12 (2–3, 1–3, 2–3, 2–3)
Ld: Real, Nossek 2-2, ill. Filipovics 4, Nikics 3, Csuk 2

Horvátország–Spanyolország 8–8 (3–2, 2–2, 1–2, 2–2)
Ld: Jokovic 3, Sukno 2, ill. Minguell 4, Espanol 3

MAGYARORSZÁG–Franciaország 12–7 (2–2, 2–1, 5–1, 3–3)

12–28 –16 0

A tegnap egyaránt 11–5-ös vereséget szenvedő görög, grúz duóból előbbi tudott javítani, köszönhetően Jannisz Funtulisz parádés játékának, és nem mellesleg hat góljának (15–6).

A románok egy negyedik tartották az olaszok tempóját, Montenegró azonban már nyolc perc alatt lerendezte az oroszok elleni összecsapást, így ez két gárda hibátlan maradt.