Akadozott a magyar gépezet, de azért simán megvertük a franciákat

2014.07.15. 20:19
A magyar válogatott, ha nem is lehengerlő játékkal, de csak bedarálta a franciákat (Fotó: Szabó Miklós)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a magyar válogatott egy félidőnyi gyengébb játékot követően 12–7-re legyőzte Franciaországot. Ma is Varga Dániel lett a magyar csapat legeredményesebbje, a tegnapi öt találata után ezúttal háromszor gólt szerzett.

VÍZILABDA EB, FÉRFIAK
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 12–7
(2–2, 2–1, 5–1, 3–3)
Hajós uszoda, 6000 néző. Vezette: Taylor (brit), Schwartz (német)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Szivós, Varga Dénes 1, VARGA DÁNIEL 3, HÁRAI 1, Madaras 2, Gór-Nagy. Csere: Vámos 1, Decker Á. 1, Tóth M. 1, Erdélyi 1, Hosnyánszky 1
FRANCIAORSZÁG:
Garsau – Blary, Peisson 1, Khasz 1, BODEGAS 3, Tomasevic, Jablonski. Csere: Laversanne, Saudadier, Simon, Camarasa 1, Marzouki 1
Gól – emberelőnyből:
8/5, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (29. p.), Saudadier (32. p.)

A franciák tegnap a szerbek ellen 0–4-ről 2–4-re még felzárkóztak, de legközelebb 2–11 után találtak be, és végül sima, 11 gólos vereséget szenvedtek.

„Kijött a különbség, de magunknak tettük nehézzé”
Az ötgólos győzelem után Benedek Tibor szövetségi kapitány a gyengébb koncentrációt emelte ki, míg Madaras Norbert szerint maguknak tették nehézzé a meccset. A teljes nyilatkozatok itt!

Varga Dénes és Hárai Balázs találata után úgy tűnt, ezúttal sem zavarnak majd sok vizet (2–0), ehhez képest Mehdi Marzouki góljával kiegyenlítettek (2–2), majd Tóth Márton húzása után Alexandre Camarasa is eredményes volt.

Rengeteg pontatlan támadás és lövés tarkította az első félidőt, Madaras Norbert még büntetőt is rontott, Varga Dániel viszont nem, így a nagyszünetre egygólos előnnyel vonultunk (4–3). A harmadik negyed Vámos Márton szabaddobásgóljával indult, de előnyből Peisson a jobb felsőbe zúdított, egy tartották magukat a franciák (5–4).

De csak eddig, innentől kezdve ugyanis kicsit felpörögni látszottak a fiúk, a védekezés meg összeállt, elöl Hosnyánszky Norbert, majd Varga Dániel is betalált fórból, Madaras pedig egy gyors kontra végén törte meg rossz sorozatát (8–4).

A franciák Mickaël Bodegas révén a negyedik negyedben megszakították hét és fél perces gólcsendjüket, de eddigre egy 6–0-s sorozattal már 11–4-re vezetett a magyar válogatott. A hajrában megint kicsit pontatlanabbá vált az együttes, a végén a franciák kozmetikáztak az eredményen, de így is simán, 12–7-re nyert a Benedek-csapat.

„Már-már a testi épségünket is veszélyeztették”

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Broadcast live streaming video on Ustream

(A Magyar Televízió felvétele)

A NAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI
B-CSOPORT
Németország–Szerbia 7–12 (2–3, 1–3, 2–3, 2–3)
Ld: Real, Nossek 2-2, ill. Filipovics 4, Nikics 3, Csuk 2

Horvátország–Spanyolország 8–8 (3–2, 2–2, 1–2, 2–2)

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Románia–Olaszország 4–9 (1–1, 1–3, 1–4, 1–1)
Ld: Gheorghe 2, ill. A. Giorgetti, Luongo 2-2

Oroszország–Montenegró 7–15 (1–5, 2–3, 2–4, 2–3)
Ld: Timakov 3, ill. Ivovics, Klikovac 3-3

Grúzia–Görögország 6–15 (1–4, 1–6, 3–3, 1–2)

4. negyed

8. Vége a meccsnek, végül könnyen nyertünk, bár kicsit szorosabban annál, mint amire számítottunk. 12–7
8.
A végére még jutott egy csavar Varga Dénestől, de Garsau védett.
8. Varga Dániel
remek passzából Tóth Márton lőtt gólt, de nem adták meg. Kiállítás a franciáknál. Az emberelőnyt Varga Dániel a blokkba lőtte.
7. Benedek Tibor kért időt.
6. Tóth Márton
játszotta magát tisztára centerben, de megint Garsau volt a végállomás.
6. Szivós
lövését védte Garsau.
5.
A franciák türelmesen játszották meg az emberelőnyt, és Simon kiváló passzát Khasz húzta be egészen közelről. 12–7
5. Elvesztettük a labdát, Deckert kiállították, a franciák pedig időt kértek.
4.
Kontrát ítéltek Hárai ellen, megindultak a franciák, de Nagy Viktor megszerezte.
4.
Kiállítás nyakra-főre. Ezúttal Varga Dániel ment ki. Tomasevic lövése viszont kiperdült a bal kapufa tövéről.
3.
Ezúttal is emberelőnybe kerültünk, és milyen szépen játszottuk meg ezt az akciót! Varga Dániel csodás passzát Decker Ádám váltotta gólra. 12–6
3.
Megint Bodegas! Elfeledkeztünk róla, pedig emlékezeteset nyújt ma. 11–6
3.
Emberelőnybe kerültünk, de Szivós elől leszedték a labdát a franciák.
2.
Emberelőnybe jutottak a franciák, és szép labdajáratás után a legjobbjuk, Bodegas lőtte a jobb felsőbe a labdát. 11–5
1.
A francia csapat pillanatok alatt elveszítette a labdát a kapunk előtt, az ellentámadásból pedig a megúszó Madaras erős lövése valósággal bevitte a kapuba a labdával együtt Garsau-t. 11–4
1.
Ez nem tartott sokáig. Erdélyi lőtte a tizedik gólt. 10–4
1.
A ráúszás után megint Magyarország hozta el a labdát.

3. negyed

8. Vége a harmadik negyednek, ez már elég sima. 9–4
8.
Megint emberelőnybe jutottunk, de hiába lőtt gólt Hosnyánszky, a bírók szerint már időn túl született a gól. És tényleg...
8.
Kipukkadni látszanak a franciák, megint elvesztették a labdát.
8.
Megint emberelőnybe kerültünk, Varga Dániel pedig a gyengén védekező francia kezek között a bal sarokba lőtt. 9–4
8. Saudadier
került helyzetbe, de jócskán fölé lőtt.
7.
Az időkérés után gyorsan elvesztettük a labdát, mert centerben szabálytalankodtunk.
7.
A franciák megint elszórták a labdát – magyar időkérés.
7. Erdélyi
játszott be centerbe, csakhogy Tóth Márton nem tudta Garsau mellett-fölött behúzni a labdát.
6. Az időkérésnek nem sok haszna volt, mert gyorsan megszereztük a labdát.
6. Időt kértek a franciák.
6.
A franciák megint elvesztették a labdát, Varga Dániel remekül passzolt a jobb oldalon magányosan úszó Madarasnak, aki kilőtte a bal fölsőt. 8–4
5. Jablonski
lövése jött ki a kapufáról, jöhettünk előre. Madaras játszotta meg Hárait, aki csavarból a lécre lőtt. A labda Garsau hátára pattant, de nem lett gól.
4.
A franciák elvesztették a labdát, az ellentámadásból Háraival szabálytalankodtak emberelőnyt érően. A megjáratott labda után Varga Dániel lőtte ki a jobb alsót. 7–4
4.
Emberelőnybe kerültünk, majd csodás figura végén a falban magasara emlkedő Hosnyánszky lőtte a jobb felsőbe a hatodik magyar gólt. 6–4
3. Peisson
kiválóan lőtte ki a jobb felső sarkot. 5–4
1.
A franciák elszórakozták a labdát, gyors támadás végén Erdélyi lőhetett balról, de a bal felsőbe nem tudta belőni a labdát, mert a kapufa mentett.
1.
Elhoztuk a labdát, és támadhattuk az ötödik gólért. Meg is született, mert Vámos Márton kötésig kiemelkedett, és a jobb alsóba zúdította a labdát. 5–3

2. negyed

8. Vége a második negyednek. 4–3
8.
Az emberelőnyös figurában nem tudtuk megjátszani Varga Dénest, így jöhettek a franciák.
8.
A franciák megint elvesztették a labdát, Benedek Tibor azonnal időt is kért.
7.
Francia kontrafault után indulhattunk előre, de a lövés levágódott a blokkról.
7. Ötmétereshez jutott a magyar csapat,
mert Hárait szerelték szabálytalanul. Varga Dániel lőtte ezúttal az ötöst, és a bal felsőbe zúdította a labdát. 4–3
6.
Az emberelőnyben a franciák oldalváltás után pontatlanul passzoltak, de visszaszerezték. Bodegas vállalta el középről, de onnan nem lehetett túljárni Nagy Viktor eszén.
6. Vámost
kiállították, időt kértek a franciák.
5. Nagy Viktor
szép védése után indulhattunk előre, de Vámos Mártontól elvették a labdát.
5.
Megszereztük a labdát, és hosszan indítottunk, de Erdélyit az utolsó pillanatban megállította Simon. A szabaddobás után megjárattuk a labdát, Madaras lőtt is, de a jobb kapufa és a léc találkozását találta telibe. Garsau volt a ludas, mert kicsit beleért a labdába.
4. Háraival
szabálytalankodtak ötméterest érően. Madaras állt a labda mögé, és magasan fölé lőtt!
4. Camarasát
nem lehet tartani, mert átvette a labdát centerben, és a jobb sarokba lőtt. 3–3
4. Tóth Márton
vitte víz alá a labdát.
3.
Ez a francia támadás semmire sem volt jó, Bodegas kénytelen volt eldobni a labdát.
3. Varga Dénes
remek húzását védte Garsau. Nálunk maradt a labda, de Gór-Nagy mellől megszerezték a franciák.
2. Bodegas
suhintotta meg a labdát, de ezúttal veszélytelenül.
1.
Emberelőnybe kerültünk, majd szépen megjárattuk a labdát, és a bal kapufánál helyezkedő Tóth Márton remekül húzta be a harmadik magyar gólt. 3–2
1.
A labdát ezúttal Lavarsanne hozta el, jöhettek a franciák.

1. negyed

8. A franciák elszórták a labdát, de Varga Dániel szabálytalanul csinált magának helyet. Ennyi volt az első negyed... 2–0
8. Hosnyánszky
lóbált, majd elég csúnyán fölé lőtt.
7. Camarasa
zúdított rá egy lövést Nagy Viktor kapujára, de a magyar kapus védett.
7.
Eladtuk a labdát, mert Madaras nem figyelt rendesen.
7. Nagy Viktor
halászott le egy labdát, de nem indultunk meg, mert Benedek Tibor időt kért.
6. Madaras
került lövőhelyzetbe, de Garsau szépen védett.
5.
Elvesztettük a labdát, jöhettek megint a franciák. Lemaradt a védelem Marzoukiról, aki szépen húzta közelről az egyenlítő gólt a hálóba. 2–2
5.
Időt kért a francia csapat, mivel emberelőnybe kerültek. Vámos ment ki, a franciák megjáratták a labdát, majd Peisson lövése jött ki a bal kapufáról.
4. Varga Dénes
lövése pattant ki a kapufáról.
4. Camarasa
fordult be, miután elvesztettük a labdát, de erő már nem volt a lövésben, Nagy Viktor megfogta a gólvonal felé vánszorgó labdát.
3.
Ötmétereshez jutott a francia csapat, mert Camarasa tűnt el túl mélyen a vízben. Az ötméterest Bodegas végezte el, és bár Nagy Viktor érezte az irányt, a labda besurrant a bal alsóba. 2–1
3.
Megszereztük a labdát, Varga Dániel hozta fel a labdát, majd centerbe játszott Háraihoz, aki kiváló csavarral küldte a kapuba a labdát. 2–0
2.
Emberelőnye kerültünk, jól megjárattuk a labdát, majd Varga Dénes a bal fölső sarkot csipkézte ki. 1–0
2.
Bodega szabálytalankodott, fordulhattunk. Varga Dániel lövése Garsau kezéről ment ki.
1.
A ráúszásnál Varga Dénes hozta el a labdát. Elveszítettük a labdát, mert Varga Dénes lövése nem lett gól.

A csapatok kezet fogtak egymással, és elvonultak a kispadokhoz.
Elhangzottak a himnuszok. Először a francia, majd a magyar himnuszt hallhatta a Margitsziget közönsége.