nemzetisport.hu 2019.06.09 21:23 Frissítve: 2019.06.09 21:34

Női vízi-vl: győzelmével olimpiai kvótás az amerikai válogatott

Megszerezte az olimpiai kvótát az Egyesült Államok női vízilabda-válogatottja, miután megnyerte a világliga nyolcas döntőjét. A Duna Arénában rendezett torna fináléjában az olimpiai bajnok 10–9-re múlta fölül Olaszországot, a magyarok pedig a 6. helyen zártak.

Nagyszerűen kezdte a döntőt az olasz válogatott, az olimpiai ezüstérmes Arianna Garibotti és Chiara Tabani góljaival négy perc után 2–0-ra vezetett, de a második negyed elején már az amerikaiaknál volt az előnyt.

A fordulatot Makenzie Fischer feljavulása hozta meg, az egyszeres olimpiai és kétszeres világbajnok játékos a következő öt amerikai gólból négyet vállalt, csapata pedig a hajrában már megőrizte egy-kétgólos előnyét.

A vége 10–9 lett, világliga-győzelmével az Egyesült Államok kvótát szerzett a 2020-as tokiói olimpiára.