Női vízi MK: drámai csata után megvan a döntő párosítása

MTI MTIMTI MTI
2016.11.19. 18:25
A bajnoki és kupacímvédő UVSE a BVSC-vel vívja a női vízilabda Magyar Kupa döntőjét, miután a szombati, dunaújvárosi elődöntőben a vasutascsapat – a 10–10-et követő büntetőpárbajt megnyerve – egy góllal legyőzte a házigazdák együttesét.

Az UVSE esélyt sem adott a Szentesnek, tulajdonképpen az első pillanattól kezdve uralta a mérkőzést, s egy negyed után már 4–1-re vezetett.

A második játékrészben sem tudott zárkózni a Szentes. A harmadik negyedes 6–0-os etapjával hamar eldőlt, hogy az összecsapást behúzza az USVE, végül 19–8-ra nyert is.

A BVSC nehezebb találkozón, drámai csatában jutott be a döntőbe. A Dunaújváros sokáig vezetett, ám a rendes játékidő 10–10-es döntetlennel ért véget, így a döntés a büntetőpárbajra maradt, Az UVSE esélyt sem adott a Szentesnek, tulajdonképpen az első pillanattól kezdve uralta a mérkőzést, s egy negyed után már 4–1-re vezetett.

A BVSC nehezebb találkozón, drámai csatában jutott be a döntőbe. A Dunaújváros sokáig vezetett, ám a rendes játékidő 10–10-es döntetlennel ért véget, így a döntés a büntetőpárbajra maradt,

Ebben a BVSC volt hajszálnyival jobb: 5–4-re nyert, ezzel bejutott a vasárnapi döntőbe. A BVSC–UVSE döntőt vasárnap 13 órakor játsszák, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

BENU MAGYAR KUPA, NŐK, 2016–2017
NÉGYES DÖNTŐ, ELŐDÖNTŐ (DUNAÚJVÁROS)
UVSE–HUNGERIT-SZENTES 19–8 (4–1, 4–4, 6–0, 5–3)
Dunaújváros. V:
Vogel G., Homonnai
UVSE: Gangl – Czigány D. 2, van der Sloot 3, Kisteleki H. 2, Szücs G., Keszthelyi 4, Csabai 2. Cs: Hertzka 1, Kövesdi, Bicskei 2, Kuna 1, Takács V. 2, Kiss E. Edző: Áts Bertalan
SZENTES: Lekrinszki – Hevesi, Brávik F. 1, Farkas T. 1, Mihály K. 3, Tóth Cs. 1, Kövér-Kis 1. Cs: Szabó K., Urvári 1, Pantovics, Rybanská, Sebők. Edző: ifj. Tóth Gyula
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Szücs G. (26. p.)

BVSC-Zugló-Diapolo–DuE-Maarsk Graphics 15–14 – ötméteresekkel (4–3, 2–4, 1–1, 3–2, 5–4)
Birri, Marnitz Miklós
BVSC: Bolonyai – Farkas K., Kisteleki D. 5, Takács O. 4, Leimeter, Kele, Gyöngyössy A. Cs: Utassy, Pócsi, Tamás V., Varga V., Máté 1. Edző: Petrovics Mátyás
DUNAÚJVÁROS: Kasó – Szilágyi D. 3, Menczinger K. 1, Gurisatti 3, Horváth B., Somhegyi 1, Vályi F. Cs: Huszti, Garda, Ziegler, Vályi V. 2, Mchunu. Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2