nemzetisport.hu 2017.12.09 15:43 Frissítve: 2017.12.10 01:11

Női vízi MK: döntős a Fradit szétlövésben legyőző UVSE

Az UVSE és a Dunaújváros jutott be a női vízilabda Magyar Kupa döntőjébe. A címvédő 7–7-es rendes játékidőt követően szétlövésben 11–10-re győzte le a Ferencvárost, utóbbi a 4–1-es félidei vezetése után 10–7-re nyert a BVSC ellen.

NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ

ELŐDÖNTŐ
DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK-GRAPHICS–BVSC-ZUGLÓ DIAPOLO 10–7 (2–0, 2–1, 1–3, 5–3)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Vogel G., Kovács Cs.
DUNAÚJVÁROS: AARTS – GURISATTI 6, Vályi V. 1, Ziegler, Szilágyi D. 1, Vályi F., HORVÁTH B. 2. Csere: Mahieu, Garda, Mchunu, Luka, Sajben N., Huszti. Edző: Mihók Attila
BVSC: Tóth E. – HERTZKA O. 2, Farkas T. 1, Kele, Gyöngyössy 1, Kuna, Leimeter. Csere: Takács O., Varga V., Máté Zs. 1, Farkas K. 1, Koncz L. 1. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Leimeter (31.)
Mihók Attila: –
A meccs első felében abszolút érvényesült az a játékrendszer, amelyet kitaláltunk, így egy gólon tudtuk tartani a remek erőkből álló BVSC-t. A harmadik negyedet ugyan elveszítettük, de szerintem ekkor biztosítottuk be magunkat, mert megóvtuk azokat a játékosokat a kipontozódástól, akik a negyedik negyedben el tudták dönteni a mérkőzést.
Petrovics Mátyás: – Kétszer veszítettük el a meccset. Elveszítettük az elején, amikor nem lőttük be a lehetőségeinket, és elengedtük a Dunaújvárost könnyű gólokkal, és a végén, amikor már jól játszottunk, de olyan akciógólokat kaptunk egy az egyben, amilyeneket ilyen szintű mérkőzésen nem lehet. Elfáradtunk abban, hogy állandóan kapaszkodnunk kellett.

UVSE–FTC 7–7 (2–3, 2–2, 1–0, 2–2) – ötméteresekkel: 4–3
Komjádi uszoda, 200 néző. V: Csanádi, Marjay
UVSE:
 Gangl – Tóth-Csabai 2, Keszthelyi 2, Szücs 1, Parkes, Tóth I., Sevenich 2. Csere: Mucsy, Kiss E., Pap Médea, Pap Mónika. Edző: Benczur Márton
FTC: Kasó – Kisteleki D. 1, Illés H., Vogt 1, Bujka 1, Kövér Kis, Kövesdi 2. Csere: Ármai, Muzsnay, Gerendás 1, Gémes A. 1. Edző: Béres Gergely
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kövér Kis (19.), Bujka (31.)
Benczur Márton:
 – Pontosan ezt vártuk, erre készültünk, ez kupaelődöntő, a Ferencváros kiváló csapat. Számítottunk rá, hogy biztonságban visszazárnak, zónáznak. Kihagytuk az elején a helyzeteinket, kaptunk egy-két peches gólt. Tudtuk, hogy ilyen nehéz lesz. Úgy érzem, az ötméterespárbajban kijött, hogy több rutinos játékosunk van, és nagy nehezen a taktikánk is bejött, hogy kipontozzuk az ellenfél egy-két meghatározó játékosát.
Béres Gergely: – Minden elismerésem a lányoké, nagyon jól játszottunk, fegyelmezettek voltunk. Úgy gondolom, a mérkőzés előtt sokan elfogadták volna, hogy ötöspárbajt játszunk az UVSE-vel, és úgy dől el a meccs. Így utólag persze van némi hiányérzetem, de ez csak pillanatnyi. Ahhoz képest, ahonnan elindultunk, a lányok nagyot küzdöttek, sokan dolgoznak és nagyot fejlődtek.

2018.12.12 23:30:44

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Így fest, amikor egy sportvezető rendre hangsúlyozza, nekünk a versenyzők az elsők – ám a tettek azt tanúsítják, hogy egy frászt azok.

2018.12.07 14:16:56

Vízilabda nemzetisport.hu

December 14-16. között a Magyar Kupa négyes döntőit rendezik, majd december 22-én a Tippmix Szuperkupa a tét! (x)

2018.12.02 00:13:10

Vízilabda BALLAI ATTILA

„Az egész életem a »lapozásokról« szólt. Mindig le tudtam zárni időszakokat, és teljesen ki is léptem belőlük.”

2018.11.24 13:08:49

„Peking óta nem tudtuk azt hozni, amit korábban, sajnos itt, a londoni olimpián sem.”

2018.11.19 08:53:51

„Ki kellett már játszanunk nyerő kártyákat, de azért tartalékoltunk a döntőre is egyet-kettőt. És nem a tök alsót.”