Női vízi MK: döntős a Fradit szétlövésben legyőző UVSE

2017.12.09. 15:43
Az UVSE és a Dunaújváros jutott be a női vízilabda Magyar Kupa döntőjébe. A címvédő 7–7-es rendes játékidőt követően szétlövésben 11–10-re győzte le a Ferencvárost, utóbbi a 4–1-es félidei vezetése után 10–7-re nyert a BVSC ellen.

NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ

ELŐDÖNTŐ
DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK-GRAPHICS–BVSC-ZUGLÓ DIAPOLO 10–7 (2–0, 2–1, 1–3, 5–3)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Vogel G., Kovács Cs.
DUNAÚJVÁROS: AARTS – GURISATTI 6, Vályi V. 1, Ziegler, Szilágyi D. 1, Vályi F., HORVÁTH B. 2. Csere: Mahieu, Garda, Mchunu, Luka, Sajben N., Huszti. Edző: Mihók Attila
BVSC: Tóth E. – HERTZKA O. 2, Farkas T. 1, Kele, Gyöngyössy 1, Kuna, Leimeter. Csere: Takács O., Varga V., Máté Zs. 1, Farkas K. 1, Koncz L. 1. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Leimeter (31.)
Mihók Attila: –
A meccs első felében abszolút érvényesült az a játékrendszer, amelyet kitaláltunk, így egy gólon tudtuk tartani a remek erőkből álló BVSC-t. A harmadik negyedet ugyan elveszítettük, de szerintem ekkor biztosítottuk be magunkat, mert megóvtuk azokat a játékosokat a kipontozódástól, akik a negyedik negyedben el tudták dönteni a mérkőzést.
Petrovics Mátyás: – Kétszer veszítettük el a meccset. Elveszítettük az elején, amikor nem lőttük be a lehetőségeinket, és elengedtük a Dunaújvárost könnyű gólokkal, és a végén, amikor már jól játszottunk, de olyan akciógólokat kaptunk egy az egyben, amilyeneket ilyen szintű mérkőzésen nem lehet. Elfáradtunk abban, hogy állandóan kapaszkodnunk kellett.

ELŐDÖNTŐ

UVSE–FTC 7–7 (2–3, 2–2, 1–0, 2–2) – ötméteresekkel: 4–3
Komjádi uszoda, 200néző.V:Csanádi, Marjay
UVSE:
Gangl – Tóth-Csabai2,Keszthelyi2,Szücs1,Parkes, Tóth I., Sevenich2. Csere:Mucsy, Kiss E., Pap Médea, Pap Mónika. Edző:Benczur Márton
FTC:Kasó – Kisteleki D.1,Illés H., Vogt1,Bujka1,Kövér Kis, Kövesdi2. Csere:Ármai, Muzsnay, Gerendás1,Gémes A.1. Edző:Béres Gergely
Gól – emberelőnyből:10/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből:1/1, ill. 1/1
Kipontozódott:Kövér Kis (19.), Bujka (31.)
Benczur Márton:
– Pontosan ezt vártuk, erre készültünk, ez kupaelődöntő, a Ferencváros kiváló csapat. Számítottunk rá, hogy biztonságban visszazárnak, zónáznak. Kihagytuk az elején a helyzeteinket, kaptunk egy-két peches gólt. Tudtuk, hogy ilyen nehéz lesz. Úgy érzem, az ötméterespárbajban kijött, hogy több rutinos játékosunk van, és nagy nehezen a taktikánk is bejött, hogy kipontozzuk az ellenfél egy-két meghatározó játékosát.
Béres Gergely:– Minden elismerésem a lányoké, nagyon jól játszottunk, fegyelmezettek voltunk. Úgy gondolom, a mérkőzés előtt sokan elfogadták volna, hogy ötöspárbajt játszunk az UVSE-vel, és úgy dől el a meccs. Így utólag persze van némi hiányérzetem, de ez csak pillanatnyi. Ahhoz képest, ahonnan elindultunk, a lányok nagyot küzdöttek, sokan dolgoznak és nagyot fejlődtek.