Női vízi Eb: 25 év böjt után ismét aranyérmes Hollandia

ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Barcelona)ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Barcelona)
2018.07.27. 23:17
Az aranyérmes holland válogatott
Két elveszített finálé után idén nem hibázott a holland női vízilabda-válogatott és a barcelonai Európa-bajnokság döntőjében Görögországot legyőzte veretlenül nyert aranyérmet. A csapat 1993 után lett ismét a kontinens legjobbja.

Barcelonában már másodszor, de Európa-bajnoki döntőben először feszült egymásnak a holland és a görög női vízilabda-válogatott. Az Eb első meccsén 8–7-re nyert Hollandia, s bár a fináléban Dagmar Rixt Genee és Nomi Lisa Stomphorst góljával 2–0-ra meglépett, a görögök szívósan tapadtak rá. Elsősorban a védekezésről szólt a mérkőzés, így a félidőben 4–3-ra vezetett az elődöntőben a magyarokat búcsúztató holland együttes.

A harmadik felvonás első fele is gól nélkül csorgott le, majd a negyed derekán Arno Havenga szövetségi kapitány érezte, kulcsfontosságú lehet az emberelőny, Maud Megens pedig góllal fejezte be a fórt (5–3). Az utolsó játékrész közepén Nikoleta Elefteriadu egyre csökkentette a különbséget, de Catharina van der Sloot szinte rögvest visszaállította a differenciát.

Hollandia 6–4-re diadalmaskodott, így elmondhatjuk, az elődöntőben az Eb-aranyérmes búcsúztatta a magyar válogatottat. A hollandok 1993 után először, összességében ötödször nyerték meg a kontinensbajnokságot.

A játékvezetők úgy tették a dolgukat, mint ha ott sem lettek volna – mi is csak azért emeljük ki őket, mert a horvát Nenad Peris mellett Várkonyi Gabriella fújta jól a sípot.