Montenegró három góllal jobb volt a Benedek-csapatnál

2013.07.13. 20:21
Nikola Janovics és társai ezúttal jobban játszottak a mieinknél (Fotó: Fuszek Gábor)
A magyar férfi vízilabda-válogatott 8–5-ös vereséget szenvedett Montenegrótól a Hajós Alfréd Uszodában zajló Vodafone-kupa második napján, így két meccs után egy győzelemmel és egy vereséggel áll a négycsapatos tornán.

A pénteki mérkőzéshez képest erősebb ellenfél várt a magyar csapatra, amely ezúttal nem aludt bele az elején, a 2. percben meg is szerezte a vezetést Varga Dénes előnygóljával. A mieinknél ezúttal már bevethető volt Hárai Balázs, ám az első negyed hajrája vele együtt sem sikerült jól: Predrag Jokics egyenlített, majd Vjekoszlav Paskovics vezetéshez is juttatta a montenegróiakat – ráadásul mindketten akcióból találtak be. 1–2

A vendégek magukra találtak: Uros Cuckovics ismételten akcióból, Antonio Petrovics pedig előnyből növelte az előnyt, és a montenegróiak nemcsak támadásban, de védekezésben is határozottabbnak tűntek. A center Bedő Krisztián volt az, aki meg tudta lepni a kék sapkásokat, amikor pattintott szabaddobásból megtréfálta a kapust. Sajnos, a túloldalon Dragan Draskovics is hasonlóan villámgyors volt, szabaddobásból állította vissza a háromgólos különbséget: 5–2 volt oda a felénél.

A szünetben aztán hatottak Benedek Tibor tanácsai: a harmadik negyedben összeszedte védekezését a magyar csapat, Nagy Viktor bravúrokat mutatott be, és Vámos Márton, illetve Bátori Bence góljával meg is nyerte a nyolc percet, még ha Ugo Crousillat vitatott gólját meg is adták a játékvezetők. 4–6

A negyedik negyed elején adott volt az esély arra, hogy egy gólra felzárkózzon a válogatott, emberelőnyben azonban labdát veszített a Benedek-csapat, Vámos ellen pedig támadót fújtak. Mladan Janovics büntetett, majd nem sokkal később jött egy montenegrói előny is, amit Draskovics váltott gólra. A hajrára így a mieinknek csak a kozmetikázásra volt esélye, Hárai betalált centerből, az utolsó előny viszont nem jött össze: a magyar válogatott 8–5-re kikapott Montenegrótól.

(A Digi Sport felvétele)

FÉRFI VÍZILABDA
4. VODAFONE-KUPA, 2. NAP
MAGYARORSZÁG–MONTENEGRÓ 5–8
(1–3, 1– 2, 2–1, 1–2)
Gólszerzők: Bátori, Bedő, Hárai, Vámos, Varga Dénes, ill. Draskovics 2, Crousillat, Cuckovics, M. Janovics, Jokics, Petrovics, Paskovics

KORÁBBAN
GÖRÖGORSZÁG–NÉMETORSZÁG 13–9
(4–2, 4–2, 3–1, 2–4)
Gólszerzők: Funtulisz 4, Milonakisz, Murikisz, Kolomvosz, Gunasz 2-2, H. Afrudakisz, ill. Nossek, Oeler 2-2, Bukowski, Rohe, Real, Schüler, Miers

AZ ÁLLÁS: 1. Montenegró 6 pont (+10), 2. MAGYARORSZÁG 3 (+3), 3. Görögország 3 (–3), 4. Németország 0