Bemelegítettünk, majd könnyedén vertük a spanyolokat

2014.07.14. 20:20
Varga Dániel öt góljával a magyar válogatott legeredményesebb játékosa lett (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar vízilabda-válogatott 12–9-re legyőzte Spanyolországot a margitszigeti Európa-bajnokságon. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Varga Dániel lett öt góllal.

Amíg a futball-világbajnokságot hátradőlve nézhettük, mivel a magyar csapat nem jutott ki Brazíliába (mondjuk, ez nem meglepő), addig egy másik sportágban a világelitet fogadhatjuk. A világelitet, amelynek mi is a részesei vagyunk, sőt, aktuális világbajnokként kezdhettük a póló Eb-t a Margitszigeten.

Csinos szinkronúszók bemutatójával indult a póló Eb...

... majd következett a játékosok bemutatása

Kezdhettünk ezt a spanyolok ellen, akik az utóbbi években kissé visszaestek, de mindenképpen oda kellett figyelnünk. A csoportunk ugyanis bivalyerős, így ha megleptek volna minket a hispánok, akár gondba is kerülhettünk volna, hisz Horvátország és Szerbia is a csoportunkban van.

A spanyolok elleni meccs nehezen is kezdődött, az első támadások egyik oldalon sem voltak meggyőzőek, pedig emberelőnyben is többször játszhattak. Elsősorban mi voltunk feltűnően lagymatagok, de szerencsére ez nem tartott sokáig. Molina távoli lökete felébreszetette a mieinket

A spanyol gól után a 7. percben Varga Dániel unta meg a társak kissé gólszegény játékát, és hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe. Daninak a válogatottban nem elsődleges feladata a gólszerzés, úgyhogy ez a dugó nagyon jókor jött. És egy csapásra megváltoztatott mindent.

Erdélyi még a negyed vége előtt meglépett centerben, majd az érkező labdát higgadtan értékesítette.

Az első szünetben 2–2 volt az állás, a 14. percben pedig már 6–3-ra vezettünk. A magyar csapat akció- és előnygólokat egyaránt szerzett, a spanyolok meg szép lassan visszaestek. Varga Daninak minden sikerült: jobb felsőbe, bal felsőbe – mindegy, hogy hova, de a kapuba varázsolta a labdát. Majd Tóth és Hosnyánszky is feliratkozott a gólszerzők közé.

A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A második negyed elején a nagy öreg, Madaras Norbi is megérkezett a mérkőzésbe: kétszer is betalált, hogy egy amolyan generáció-váltásként átadja a stafétabotot Erdélyi Balázsnak – persze csak a gólszerzésben. A nyártól az Egert erősítő pólós a világvégéről talált be.

A spanyolok eközben szép gólokkal szórakoztatták a közönséget, ugyanis izgulnunk nem nagyon kellett, a három-négygólos különbség állandósult.

Végül könnyed győzelmet aratott a magyar csapat, csak az eleje volt nehéz, illetve az sem, csak azt bemelegítésre használta a Benedek-együttes.

A világbajnoki címvédő csapatunk pedig bemelegedett, simán győzött – ezúttal a világklasszis formában pólózó Varga Dániel vezetésével.

Így ünnepelt a közönség és a magyar csapat

Benedek Tibor: Lesznek hullámvölgyeink, de...

A legnagyobb erény – „Ezt így nem fogják tudni követni az ellenfelek”

Hárai Balázs nagyot küzdött (Fotó: Szabó Miklós)

VÍZILABDA EB, A MAI PROGRAM
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ (július 14.)
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 12–9 (2–2, 4–2, 3–2, 3–3)
Spanyolország:
I. Aguilar – Molina 1, Espanol 1, Larumbe, Szirányi, Minguell 1, X. Garcia 1.
Csere: Roca, F. Fenández 1, MALLARACH 3, Munarriz, Bustos 1
Gól – emberelőnyből:
11/5, ill. 12/6
Gól – ötméteresből:
1/1, ill. –
Kipontozódott:
Larumbe (19. p.), Gór-Nagy (25. p.), Roca (28. p.), Munarriz (31. p.)

4. negyed

32. Véget ért a mérkőzés.
32.
De mi sem támadunk, lepörögnek a másodpercek.
32. Most már mi.
32.
Nincs lövés, de már szükség se rá, jöhetnek a spanyolok.
31.
Újabb utolsó másodperces kiállítás Hárairól. Erdélyi bombája visszakerül hozzánk.
30. Vámost is kiküldték, García pedig a kapu bal oldalába ejtett. 12–9
30. Gór-Nagy kipontozódott, spanyol időkérés.
29. Nagy szépen emelkedett ki, és védte jobbal a center húzását.
Tavaly ez volt a „4-es figura”: adogattunk hosszabb-rövidebb ideig, aztán Varga Dumi betolta, amikor jónak látta.
29. Varga Dénes szemtelenül, ütemtelenül pöttyintett a bal felsőbe. 12–8
28. Egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt Hárai harcolt ki kiállítást.
28. Mallarach maradt egyedül, lövése után pedig besurrant a labda a hálóba. 11–8
A kapufákat ma tesztelik rendesen, volt már gól is belőlük, de a zsűriasztalig is pattant már ki labda a lécekről, amelyen a vadonatúj kapukon vannak.
27.
Espanol rossz ejtése után Madaras bombája a lécről visszapattant hozzá, Decker pedig eldobta a végén a sarokba.
26. Varga Dániel lőtte el a támadóidő végén a világ végéről, a bal felsőbe ágyúzott. Ez már az 5.! 11–7
26. Szirányiról kapunk kiállítást, Espanol pedig a bal szélről gyönyörűen lőtt a bal felsőbe. 10–7
25. Büntetőt harcolt ki Tóth. Varga Dániel a kapu jobb oldalát vette célba, a labda pedig csak becsúszott a kapufáról Aguilar kezét is érintve. 10–6
25. Elhoztuk a labdát.

3. negyed

24. Véget ért a harmadik negyed.
24.
Espanol hiába húzta be, 2 méteren belül kapta a labdát, nem ér a gól.
24. Varga Dániel hiába szerzett labdát, marad a spanyoloknál, Muarriz pedig üresen maradt és a bal szélről szépít. 9–6
23. Most a spanyolok kértek időt.
23.
Két villámgyorsan lezárult támadás után jöhetnek a spanyolok.
23.
Szivós még hozzá tudott érni a neki szánt labdához, irányítani azonban már nem.
22.
Hosi elkapkodott lövése vágódott le a blokkról, de visszaszerezte a labdát, és újra próbálkozott. Marad nálunk.
Az időkérést pedig „Hajrá!”, „Magyarok!” felelgetéssel töltötte a közönség.
22. Mallarach kiállítása után időt kért Benedek.
Nagy Viktor védett, és rögtön rámutatott a sikertelenül próbálkozó spanyolra, majd vérben forgó szemekkel és ökölbe szorított kézzel ünnepelt, amit a nagy kivetítőn is mutattak, a közönség be is pörgött és rázendített, hogy „Nagy Viktor, Nagy Viktor!”
21. Vámosra fújtak kontrát, Espanol bal szélső lövését viszont két kézzel lekapta Nagy.
A második félidőben eddig végig két balkezessel játszunk, ami ritka taktikai fegyver (nyilván ajándék, hogy van egyáltalán): ez a felállás három emberelőnyt és három gólt termett.
21. Tóthot szórták ki, de a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda.
20. García az újabb kiállított, most pedig Erdélyi lőtt a világ végéről brutálisan nagy gólt a jobb felsőbe, a lécről pattant be. 9–5
20.
Nagy gyönyörűen piszkálta ki a bal felső elől a labdát.
19. Madaras belelendült, most a bal alsóba húzta a fórt. 8–5
18. Gór-Nagy kiállítása után szépen kijátszották a spanyolok, majd Miguell pattintott a jobb felsőbe. 7–5
18. Madaras kapta meg a labdát, és óriási erővel a bal felsőbe lőtt. 7–4
17.
Rocát küldték ki.
17. Spanyol kapufával indul a játékrész.

Majdnem telt ház van egyébként, az alsó lelátórész legszélén, és a fenti mobillelátók felső csücskeiben van néhány szabad hely - ma még...

2. negyed

16. Véget ért az első félidő.
16.
Muarriz faultja után Szivós lőtt a bal szélről, de a blokkról fölé szállt a labda.
16. Mallarach lóbált párat, majd a bal felsőbe lőtt. 6–4
15. Most az ellenfél kért időt, Tóth Mártont kiszórták előtte.
15. Benedek kért időt, de nem tudtunk lőni.
14. Hosnyánszky is feliratkozik a gólszerzők közé, egy kicsit eltolta a védőt, majd visszalőtt a jobb felsőbe. 6–3

13.
Vámos kapta a labdát, centerezést pedig Tóth váltotta gólra. 5–3
12.
Tóth Márton harcolt ki középen fórt.
12.
Mallarach nem tudott lőni a védők szorításában, fordulhatunk.
12.
Espanol kiállítása után szépen megjárattuk a labdát, majd Varga Dániel a jobb felsőbe pattintott. 4–3
11.
Hárait küldik ki most, a negyedik hátrány. Mallarach kapta meg a labdát a jobb szélen, szépen visszahúzta a rövid sarokba. 3–3
10.
Kontra a spanyoloknál, de Gór-Nagy próbálkozása a blokkról pattan mellé.
10.
Madaras passza után, Varga Dániel lőtt középről a bal felsőbe. 3–2
9.
Varga Dániel blokkol, Nagy könnyedén szerzi meg a labdát.
9.
Szivós elhozta a labdát, de nincs újabb magyar gól.
9.
Folytatódik a meccs.
A szünetben mini vízilabdákat hajigálnak ki a nézőtérre, „annak, aki a leghangosabban szurkol”.

1. negyed

8.
Véget ért az első negyed.
8.
Az első kísérletet blokkoltuk, de visszakerült a spanyolokhoz a labda, Fernández pedig hiába lőtt a bal szélről a jobb oldali kapufára, a visszapattanó Nagyról a kapuba pattant. 2–2
Erdélyinek a nagy hármasból (olimpia, vb, Eb) ez volt az első gólja. A világligában már dobott hármat is egy meccsen.
8.
Decker kiállítása után a spanyolok is időt kértek.
8. Erdélyi
tört be, ellépett a bal szélen védőjétől, és Aguilar felett a hosszú felsőbe lőtt. 2–1
7.
Decker Ádám blokkol, a szél pedig feltámadt, repkednek a műanyag poharak. Benedek Tibor időt kért.
7. ITT AZ ELSŐ MAGYAR GÓL. Varga Dániel
akcióból, távolról. jobbról lőtte ki a jobb felsőt. 1–1
6.
Fernández lőtt el keresztbe, de Nagy védett.
6.
Erdélyi lövése pattant el a kapu jobb oldala mellett.
5.
Vámos szabaddobása szállt mellé, nem ért hozzá a kapus.
5.
A spanyol labdaszerzés után Molina lepte meg Nagy Viktort, távolról a bal felsőbe lőtt. 0–1
4.
A kiegészülés pillanatában távoli spanyol próbálkozás, a léc hárít.
3.
Nagy véd a rövid saroknál, de visszaszerzi Espanol, majd Hosnyánszkyt küldik ki.
2.
Roca kiállítása után Szivós nem talált kaput.
2.
Most Gór-Nagyot küldték ki, de mellé száll a spanyol próbálkozás Miguelltől.
1.
Gór-Nagyról Larumbét állították ki, de Madaras a kapufát találta el.
1.
Elkezdődött a mérkőzés, mi hoztuk el a labdát.
Szirányi Balázs viszont maradhatott a zászlók felé fordulva mindkét himnusznál, hiszen spanyol válogatott, de magyar születésű.
A himnuszokhoz felsorakozáskor a dobogó kicsit rövid, ha a másik csapat nem megy el a végéig, az egyik vég lelóg, így Decker Attila két virágláda között ácsorgott.
Felcsendültek a himnuszok, már csak percek vannak a kezdésig.
Nagyszerű felvezető műsor majd megnyitóbeszédek előzik meg a mérkőzést.

Ld:
Camarasa, Bodegas 2-2, ill. Nikics 4, Mandics, Pijetlovics, Filipovics, Prlainovics 2-2