Háromból három: női pólósaink csoportgyőztesek

2013.07.25. 12:08
Keszthelyi Ritáék (a labdával) a kazahokat is lelépték (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Újabb fölényes győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott a barcelonai világbajnokság csoportkörében: Merész András együttese Brazília és Olaszország után csütörtökön Kazahsztánt győzte le, 18–7-re. Mindez azt jelenti, hogy hibátlan teljesítménnyel zártunk a D jelű kvartett élén, és a szombati nyolcaddöntőben a britekkel találkozunk.

A magyar válogatott a brazilok elleni könnyed sikerrel (20–6) indította a vb-t, majd következtek az Eb-címvédő olaszok, akiket szintén biztosan vert meg (10–4) a Merész-csapat.

A kazahok ellen kötelező győzelem várt a mieinkre, akik semmit nem bíztak a véletlenre, már az első negyed után 8–1-re vezettek. Az ellenfél nem tudott mit kezdeni a védekezésünkkel és Kasó Orsolyával, még fórból sem sikerült sokáig gólt dobniuk.

A biztos előny tudatában visszavettünk kicsit, de a 12. percben meglett a közte tíz (11–1). Míg nálunk a mérkőzés végére minden mezőnyjátékos betalált, addig a kazahoknál egyedül Dzsakajeva és Akilbajeva.

A találkozó második felében állandósult a tíz gól körüli különbség, a vége már viszonylag unalmasan telt, nálunk mindenki játéklehetőséghez jutott, gondolván a későbbi feladatokra. A „slusszpoént” a csapatkapitány Takács Orsolya látványos ejtése jelentette, ezzel alakult ki a 18–7-es végeredmény.

„Elégedettek lehetünk a vb első fázisában mutatott játékunkkal – nyilatkozta a nemzetközi szövetség honlapjának Merész András. – Ma is jól játszottunk, és én nem nevezném edzőmeccsnek a kazahok elleni összecsapást. Mint ahogy következő mérkőzésünk sem lesz annyira könnyű a britekkel, miként azt sokan gondolják. A célunk az, hogy minél messzebbre jussunk ezen a világbajnokságon."

A siker azt jelenti, hogy a magyar csapat százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a csoportját, és a szombaton 20.10-kor kezdődő nyolcaddöntőben a C-csoport negyedik helyezettjével, Nagy-Britanniával találkozik.

VIZES-VB, NŐI VÍZILABDA
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 18–7 (8–1, 4–2, 3–2, 3–2)

Barcelona. V: Williams (új-zélandi), Bender (brit)
Gólszerzők: Bujka 3, Illés, Keszthelyi, Menczinger, Miskolczi, Takács O. 2-2, Antal D., Garda, Kisteleki, Szűcs, Tóth I. 1-1, ill. Dzsakajeva 4, Akilbajeva 3.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
MERÉSZ ANDRÁS, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Nagyon szépen kezdtünk, utána egy kicsit lelassultunk, de az eddigi edzések ebbe az irányba mutattak, na meg fejben talán már készültek a lányok a szabad délutánra. Igazából mindent rendben láttam.
ANDREJ SZAZIKIN, a kazah válogatott szövetségi kapitánya: – Nem voltunk elég erősek, hogy tartsuk a lépést a magyarokkal, csak két negyedben tudtunk az ő szintjükhöz hasonló játékot nyújtani. Ez van, de előrenézünk, következik a legfontosabb mérkőzés, már Kanadára fókuszálunk.

Olaszország–Brazília 13–5 (2–1, 6–0, 2–1, 3–3)

A D-csoport végeredménye:
Magyarország 6 pont (48–17), Olaszország 4 (26–22), Kazahsztán 2 (23–32), Brazília 0 (16–42).