A hollandok háromszor sokkoltak, vereséggel kezdtünk

2014.07.16. 17:20
A hollandok nagy csatában győzték le a magyar válogatottat (Fotó: Tumbász Hédi)
A margitszigeti női vízilabda Európa-bajnokság első fordulójában a magyar válogatott 12–11-re kikapott a négyszeres kontinenselső Hollandiától.

VÍZILABDA EB (MARGITSZIGET)
NŐK, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 12–11 (3–3, 3–3, 4–3, 2–2)
Hajós uszoda, 3500
néző. Vezette: M. Csirics (szerb), Margeta (szlovén)
HOLLANDIA: Willemsz – Smit 2, D. GENEE 3, C. VAN DER SLOOT 3, Nijhuis, Sevenich 1, Stomphorst. Csere: Heinis, Klaassen 2, Van der Molen 1, Megens, A. Genee, Van der Graaf
MAGYARORSZÁG: Bolonyai – Antal 1, KESZTHELYI 3, Illés A., Takács O., Szücs G. 2, Kisteleki D. 2. Csere: Gangl, Bujka, Tóth I. 1, Csabai, Kisteleki H. 2, Czigány D.
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Csabai (25. p.), Sevenich (26. p.), D. Genee (32. p.)
Jegyvásárlás:jegyed.hu

A 2013-as világbajnokságon a negyeddöntőben futott össze a két csapat, akkor a négygólos Keszthelyi Rita vezérletével 11–7-re nyert a magyar csapat.

Két bombával kezdtek a hollandok, előbb Vivian Sevenich használta ki a második emberfóros helyzetet, majd Rixt Genee óriási lökete után vágódott a lécről a gólvonal mögé a labda (0–2).

A játékrész derekához érve Keszthelyi törte meg a magyar csendet, a döcögős támadójáték éledezni kezdett és Antal Dóra jobb alsóba pattintott lövésével kiegyenlítettünk, majd egy másodperccel a szünet előtt Szücs Gabriella előnygóljával fordítottunk is (3–2). Egy másodpercre! Ugyanis a hátralévő pillanatban az időkérés után Lieke Klaassen kapu elé dobott labdájához a hozzáértek a kezek, ez pedig meglepte Bolonyai Flórát (3–3).

A gólok továbbra is szép számmal estek, előbb Tóth Ildikó használta ki az újabb előnyt, majd két gyors holland találat érkezett (4–5), mielőtt Keszthelyi kiegyenlített, ezt követően azonban hiába a ziccerek sora, vagy a kapufa, vagy a kapus hárított, esetleg mellé ment a labda. Fél perccel a vége előtt így is vezettünk (6–5) Kisteleki Dóra nagyszerű megúszást követő csavarja után, de az utolsó pillanatban megint kiegyenlítettek a hollandok (6–6).

Jól kezdtük a harmadik negyedet, és előbb Kisteleki Hanna a jobb felsőbe varázsolta a labdát, majd Szücs a világ végéről a kapu bal oldalába ejtett, így először vezettünk kettővel (8–6). No, nem sokáig... Leonie van der Molen lövése után Bolonyai kezéről továbbcsúszott még ugyan a labda, de a gólvonalat még véletlenül sem lépte át, más kérdés, hogy a játékvezetők megadták... Aztán Cathrina van der Sloot próbálkozása a magyar kapust érintve már valóban bement (8–8).

Kisteleki ezután ötméteresből visszavette ugyan az előnyt (9–8), de Miloushka Smit a lejáró fór végén kiegyenlített, majd jött a szokásos forgatókönyv: az utolsó tizedmásodpercekben betaláltak a hollandok (9–10).

Ez pedig mintha sokkolta volna az együttest, Smit újabb találata után már megint az ellenfél ment kettővel (9–11), mi pedig támadásban teljesen hatástalannak bizonyultunk. 1:37 perccel a vége előtt Keszthelyi ejtésével megtörte a 10 perces magyar gólcsendet, de Klaassen lezárta a meccset (11–12).

Merész András alig tudta visszafogni magát

A játékosok nem tudják, miért kaptak ki

A Magyar Televízió felvétele

A-CSOPORT

Nagy-Britannia–Görögország 7–9 (1–2, 3–2, 2–2, 1–3)

B-CSOPORT
Olaszország–Franciaország 14–4 (3–1, 4–1, 1–0, 6–2)
Ld: Radicchi, Di Mario, Bianconi 3-3, ill. Clomes 2
Oroszország–Spanyolország 10–9 (2–2, 2–3, 3–2, 3–2)

4. negyed

32. Vége a mérkőzésnek, ezt a meccset bizony elvesztette a magyar válogatott... 11–12

32. Megint emberelőnybe kerültünk, de ezt sem sikerült gólra váltani, aztán a sarokdobás után Kisteleki Dóra még egy gólt szerzett. 11–12
32.
Megjáratták a labdát a hollandok, majd nagyon szabadon hagytuk Klaassent, aki könnyedén lőtt a kapu bal oldalába. 10–12
32.
Kiállítás a magyaroknál, esélyt kaptak a hollandok Bujka kiállítása után. Holland időkérés.
31.
Felcsillant az esély az egyenlítésre. Főleg úgy, hogy kontrát fújtak a hollandok ellen. De elvesztettük, mert utána a magyar csapatnál láttak kontrát.
31.
Szép ejtés, szép gól! Keszthelyi Rita harmadik gólja! 10–11
30.
A hollandok ott tanyáztak a kapunk előtt, de nem csináltak semmi különöset.
29. Bujka
harcolt ki kiállítást, Merész András pedig azonnal időt kért.
28.
Emberelőnybe kerültünk, de Antal Dóra közeli lövését szépen védte Willemsz.
27.
Ezúttal Genee lőhetett, de egy blokkoló kézről pattant ki a labda.
27. Keszhelyi
óriási lövése csattant a lécen.
26.
Emberelőnybe kerültünk, Sevenich kipontozódott, Bujka azonban csak a kapufát találta el.
26.
Nem így a hollandok, akik megtalálták Smitet, és a remek játékos szép gólt ragasztott a léc alá. 9–11
26. A támadást gyorsan elrontottuk.
25.
Kiállítást kaptak a hollandok, ráadásul Csabai Dóra kipontozódott. Szerencsére Takács Orsolya megszerezte a labdát.
25. A ráúszás után a hollandok hozták el a labdát.

3. negyed

24. Vége a harmadik negyednek, vezet Hollandia. 9–10
24.
Utolsó másodperc, tehát holland gól... Genee maradt szabadon, és máris vezet Hollandia. 9–10
24. Bujka
próbált befordulni, de a lövése gyenge volt.
24.
Emberelőnybe került Hollandia, Van der Sloot jó ütemben játszott Smit elé, aki szépen lőtte a magyar kapuba a kilencedik holland gólt. 9–9
24.
Jó helyzetből egy ejtés – a holland kapu mellé.
23.
Óriási löketet eresztett megSmit, de Bolonyai szenzációsan védett.
22.
Emberelőnybe kerültünk, Kisteleki Dóra lövését védte Willemsz.
22.
Támadhattak a hollandok, de megszereztük a labdát, és kiállítás kiharcolása után Merész András dőt kért.
21. Bujka Barbara
harcolt ki ötméterest, amelyet Kisteleki Hanna váltott gólra. 9–8
20. Van der Sloot
engedte el egészen kiszorított helyzetből a labdát, és jól tette, mert Bolonyai egyszerűen bevédte. 8–8
20.
Szépített Hollandia. Van der Molen átbirkózta magát a védelmen, majd a kapuba gyötörte a labdát. Bár úgy tűnt, a gólvonalon nem ment át a labda, de a bíró megadta. 8–7
20.
Előbb a hollandok packáztak el egy lehetőséget, majd támadhattuk mi, és sikerült kiharcolni egy kiállítást, de a gólszerzés nem jött össze.
19. Szücs Gabriella, de okos!
Egészen messziről, pimaszul a bal felső sarokba ejtette a labdát. 8–6
19.
Emberelőnybe kerültek a hollandok, de Nijhuis lövése alaposan fölé szállt.
18.
A holland támadást elpackázták a narancsszínű fürdőruhában tempózó lányok.
18.
Az első akciónk végén Kisteleki Hanna egészen messzről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 7–6
17.
A hollandok jöhettek a ráúszás után, de Sevenich lövését Bolonyai védte.

2. negyed

16. Vége a második negyednek, döntetlen az állás. 6–6
16.
Egy emberelőny és egy dudaszó pillanatában lőtt gólt még hozott ez a játékrész, mert a kiállítás után Van der Sloot rálőtte, és Bolonyairól szerencsétlenül bepattant a labda. 6–6
16. Kisteleki Dóra
vitte be a labdát a kapu elé, becsapta a rátámadó védőt, majd azt imitálta, hogy visszafordul, ehelyett a hálóba küldte a labdát. 6–5
15.
Hiába minden hűhó, megszereztük a labdát, de Antal Dóra a kapusba lőtt.
15. Időt kért a holland kapitány.
14.
Emberelőnybe kerültünk, és előbb Keszthelyi, majd Szücs találta el a kapufát.
13. Van der Molen
lövését védte Bolonyai.
13.
Labdát szereztünk, Keszthelyi megúszott, Bolonyai szépen indított, a magyar gólzsák pedig közelről egyenlített. 5–5
12.
Megint emberelőnybe kerültünk, csak úgy repkednek a kiállítások ezen a meccsen. Bujka kapta a labdát, de az előtte álló védőbe püfölte.
12.
A támadást elrontottuk, újra emberelőnybe kerültek a hollandok. és remekül kijátszott akció után Van der Sloot megint előnybe jutottata Hollandiát. 4–5
11.
Jöhettek a hollandok, és kiharcoltak egy kiállítást is. Sokáig nem találtak rést, de aztán Genee kintről, szépen lőtte ki a jobb fölsőt. 4–4
11.
Egyszerű figurát kért a szövetségi kapitány, és szép megjátszás után Tóth Ildikó húzta be a kapuba a negyedik magyar gólt. 4–3
11.
Kiállítás a holland csapatban. Megens kimegy, Merész András pedig időt kért.
10. Keszthelyi
csodásan emelkedett ki, lőtt is, de a lécről visszajött a labda, amelyet megint megszereztünk, de a centerjáték után a hollandok jöhettek.
9. Van der Molen
csavarását védte Bolonyai.

1. negyed

8. Vége az első negyednek, döntetlen az állás.
8.
A hollandok kitaláltak valamit. Egy másodperccel a vége előtt szabaddobás után Megens keze ért bele a labdába, ez becsapta Bolonyait, akiről a hálóba pattant az egyenlítő gól. 3–3
8.
Kiküldtek a medencéből egy hollandot, Bujka üstöllést tüzelt, de Heinis szépen védett. Sarokdobás után Szücs kapta a labdát, majd egy másodperccel a negyed lejárta előtt a jobb föls sarokba lőtte a magyar csapat harmadik gólját. 3–2
8.
Merész András időt kért.
8.
Kiállítás nálunk, jöhettek a hollandok, akik alaposan megjáratták a labdát, de Szücs szépen beleütött egy átadásba, majd a hollandok megint megszerezték, lőttek is, de ekkor meg Bolonyai védett.
7.
Megvan az egyenlítés! Antal Dóra kapott szép labdát jobbról, ő pedig a jobb alsó sarokba zúdította az egyenlítő gólt. 2–2
7.
Holland támadás után Genee lőtt szépen, de ezúttal a kapufa hárított.
6. Szücs Gabriella kísérletezett is, de hiába zörgette meg a hálót, az oldalhálóért nem adnak semmit.
5. Ismét holland emberelőny, de Van der Sloot kezéből kiperdült a labda, az egyenlítésért támadhatott a magyar válogatott.
5.
Emberelőnybe került a magyar csapat, Keszthelyi Rita nem sokat teketóriázott, és a bal alsó sarokba csavarta a labdát. 1–2
4.
Nagy góllal növelték előnyüket a hollandok. Genee úgy lőtte ki a jobb felső sarkot, hogy még egy pókot is kiszedett onnan. 0–2
4.
A hollandok és a magyarok támadása is elhalt rövid egymásutánban.
3.
Magyar emberelőnyben Bujka forgácsolta szét a kapufát. A kipattanót megszereztük, de aztán a hollandoké lett a labda.
2.
Megint emberelőnybe kerültek a hollandok, és ezúttal már betaláltak. Sevenich lőtte ki a bal felsőt. 0–1
2.
Ezúttal a hollandok kerültek emberelőnybe, jól megjáratták a labdát, végül középről Smits húzta rá a falból, de Bolonyai fölé ütötte a labdát.
1.
Emberelőnybe kerültünk, de Kisteleki Dóra lövését védte a kapus.
1. Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszás után a holland csapat hozta el a labdát.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A 2011-es világbajnok, 2010-es és 2012-es Eb-ezüstérmes görögök számára nem indult fényesen a mérkőzés, sehogy sem tudtak ellépni a britektől, majd még nekik kellett kapaszkodniuk.

6–5-ös brit vezetés után azonban megrázták magukat Alexandra Aszimakiék, és egy 4–0-s sorozattal eldöntötték a meccset (9–7).

A címvédő, ötszörös aranyérmes olasz válogatott ellenben nem sokat problémázott, az egyaránt három gólig jutó Federica Radicchi, Tania Di Mario, Roberta Bianconi trió vezérletével 14–4-re kiütötte Franciaországot.

Oroszország10–9-re legyőzte a világbajnok Spanyolországot. A 2013-as barcelonai viadalon aranyérmet szerző együttes a mérkőzés elején rendre magához ragadta a kezdeményezést, és 5–3-nál először két góllal is vezetett, de itt egy 3–0-s orosz roham következett, ezután pedig a spanyoloknak kellett az eredmény után futniuk.

Folyamatosan ki is egyenlítettek, de egy perccel a vége előtt Jekatyerina Prokofjova büntetőjével végül az oroszok megnyerték a meccset (10–9).