Kisteleki és Drávucz továbbvitte a válogatottat

2010.09.04. 14:48
Fej fej mellett a német és a magyar válogatott – döntetlen lett a vége (Fotó: Mirkó István)
A magyar női vízilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzésén 10–10-es döntetlent játszott Németországgal, ezzel továbbjutott csoportjából a zágrábi Európa-bajnokságon. Miután a csoport másik mérkőzésén a hollandok legyőzték a spanyolokat (8–7), eldőlt, hogy előbbiek az első helyen végezve azonnal az elődöntőbe jutottak, míg a második spanyolokra még egy mérkőzés vár a négy közé jutásért. Csakúgy, mint a csoportban harmadik helyen záró magyarokra. A mieink az oroszokkal, a spanyolok az olaszokkal találkoznak majd a folytatásban, a tét a négy közé jutás.

Már megint a németek. Az idén nyáron alaposan megküzdünk a válogatottjaikkal, a férfiaknál és a nőknél is többször megnehezítik a magyar együttesek dolgát. Ezúttal női fronton került sor az újabb próbatételre, a szombaton fél négykor kezdődő Magyarország–Németország találkozón a továbbjutás volt a tét.

Petrovics Mátyás együttesének egyetlen pontra volt szüksége a biztos továbbjutáshoz. Ez az egy egység pedig nagyon nehezen lett meg. De meglett. Elsősorban az öt gólt szerző Kisteleki Dórának és a négyszer eredményes Drávucz Ritának köszönhetően.

„Most megint felszívják majd magukat ellenünk, ezt csinálták egész nyáron" – jegyezte meg Petrovics Mátyás kapitány még a találkozó előtt, amikor a németek kerültek szóba. A szakembernek pedig igaza lett.

Bujka  Barbara szemsérülést szenvedett,
 de azért visszatért a medencébe
Bujka Barbara szemsérülést szenvedett, de azért visszatért a medencébe

A németek az első perctől kezdve kemény, szívós, néha durva ellenfelek voltak. Ez a hozzáállás pedig meghozta a várt eredményt.

Az első negyedben két góllal is elmentek, amit hiába egyenlített ki a magyar csapat, újfent kétgólos hátrányba került.

A második negyedben Kisteleki két góljával (korábban még „természetesen" Drávucz volt eredményes) átvette a vezetést a magyar csapat, de a nagyszünetben már ismét mi voltunk hátrányban.

Sőt! A harmadik negyedben sem tudtunk zárkózni. A befejezéseknél rendre pontatlanok voltunk, lőttük a kapufákat, s kihagytuk még a legnagyobb helyzeteket is.

Szerencsére ebben a szakaszban a németek is sokat hibáztak, így megmaradt a kétgólos hátrány a záró periódus előtt.

Végül az utolsó negyedben ismét sikerült az egyenlítés, s mivel az utolsó percben a németek kihasználatlanul hagytak egy emberelőnyt, sikerült elérni a hőn áhított döntetlent.

Ezzel a ponttal a magyar csapat már biztosan továbbjutott a csoportjából.

ZÁGRÁB, VÍZILABDA EB, NŐI TORNA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 10–10 (3–4, 2–3, 1–1, 4–2)
Zágráb, 100 néző. V: Sztavridisz (görög), Vlasic (horvát)
MAGYARORSZÁG: Gyöngyössy A. - Valkai Á., DRÁVUCZ 4, Takács O. 1, Bujka B., Szücs G., KISTELEKI D. 5. Cs: Keszthelyi, Tóth I., Poszkoli. Szövetségi kapitány: Petrovics Mátyás
NÉMETORSZÁG: Jagersberg - Zollner 2, BLOMENKAMP 3, Dierolf, KRUSZONA 2, Gelse 2, Klein. Cs: Rohe, Kern, Salloum 1. Szövetségi kapitány: René Reimann
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Kern (25. p.)
Petrovics Mátyás: – Pocsékul játszottunk, nem lehet ilyen fegyelmezetlenül vízilabdázni. Lefordulásgólokat kaptunk, rosszul lőttünk, sőt alig lőttünk egy olyan kapusnak, aki nem tud kiemelkedni. Nem kell volna görcsölni. Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz, viszont felháborítónak tartom, hogy kiütnek egy játékos, kijön vérző arccal, és a bírók azt mondják, nem láttak semmit.
René Reimann: – Amatőr csapatom a maximumot hozta ki magából. Ez az első pontszerzésünk a magyar ellen, eddig harminchétszer kikaptunk tőlük, ráadásul nagyon közel voltunk a győzelemhez.

1. NEGYED

2. perc: Takács, majd Blomenkamp előnygóljával kezdődött a találkozó. 1–1

3. perc: Gyöngyössy védi Dierolf lövését.

4. perc: Bujkát orrba verte a nem annyira kedves német center, vérzik, csak a bírók felejtenek el fújni...

5. perc: Szücs lő kapufa, még mindig 1–1, Bujkát még mindig ápolják

6. perc: Zollner lő, a bírók szerint Gyöngyössy a gólvonal mögül kotorja ki a labdát 1–2

6. perc: Drávucz ötösből egyenlített. 2–2

6. perc: Blomenkap a német előny lejártának pillanatában pattint a léc alá. 2–3

7. perc: Kruszona a bal felsőbe vágja a labdát, majd Takácsnak adnak sárgát a bírók. 2–4

8. perc: Kettős emberelőnybe kerültünk. Végül Drávucz akkor vágta be a labdát, amikor az egyik német már visszajött. 3–4

2. NEGYED

1. perc: Mi hoztuk el a labdát a ráúszásnál.

1. perc: Kisteleki Dóra máris egyenlített: 4–4

2. perc: Végre vezetünk! Emberelőnybe kerültünk, és ismét Kisteleki Dóra lőtte a kapuba a labdát. 5–4

4. perc: Kruszona szabaddobásból pattint a léc alá! 5–5

4. perc: Ismét vezetnek a németek. Salloum a jobbszélről a hosszú sarokba ejtett. 5–6

5. perc: Szücsöt állította ki a játékvezető, majd Gyöngyössy ütötte szögletre a labdát.

6. perc: Korn centerből lőtt kapufát, a másik oldalon Drávucz is a lécet találja telibe.

8. perc: Valkai centerből csavar, de a labda nagyon a kapu mellé ment.

8. perc: Valkait kiküldik, Gelse pedig középről beveszi a kapunkat. 5–7

NAGYSZÜNET

3. NEGYED

1. perc: Ismét mi hoztuk el a labdát, de nem tudzunk az első támadásunkból gólt szerezni.

2. perc: Takács lövését védi a német kapus.

3. perc: Előnybe kerültünk. Már visszajött a kiállított játékos, amikor Kisteleki Dóra a rövid sarokba lőtt. 6–7

Nagyon kellett ez a gól, a németek kezdtek meglépni.

4. perc: Bujka visszatért a medencébe.

4. perc: Bujkát a mi támadásunknál ki is állítják. A német kapitány időt kér.

4. perc: Kisteleki Dóra szerencsére megszerezte a labdát, majd kapufát lőttünk.

5. perc: Szücs lövése a lécről pattan vissza.

5. perc: Kisteleki Dóra úszott meg, de ziccerben csak a kapu fölé ejt.

6. perc: Kern lő messziről, Gyöngyössy azonban szépen véd.

7. perc: Újabb magyar előny, de Szücs csak a blokkba lövi a labdát.

8. perc: Blomenkamp ejtését védi Gyöngyössy.

8. perc: Három másodperccel a vége előtt emberhátrányba kerülünk, egy másodperccel a vége előtt Blomenkamp belövi. 6–8

Az utolsó negyed előtt nagy bajban van a magyar válogatott, amely, ha nem dolgozza le kétgólos hátrányát, csak a hetedik helyért játszhat a folytatásban.

4. NEGYED

1. perc: Megint mi hoztuk el a labdát.

2. perc: Tóth I. harcol ki ötöst, Drávucz pedig a kapu jobb oldalába lőtt. 7–8

2. perc: Emberhátrányba kerülünk, de Kruszonva csak kapufát lő.

3. perc: Egy megúszás után Gelse állítja vissza  a kétgólos különbséget. 7–9

4. perc: Most mi játszunk fórban. Az előny megint lejár, de Drávucz távolról nagy gólt lő. 8–9

4. perc: Kontrát fújnak a németek ellen, lefordulunk, majd Kisteleki Dóra közelről egyenlít. 9–9

5. perc: Drávuczot küldik ki a játékvezetők, Zollner pedig nem ront. Megint a németek vezetnek. 9–10

6. perc: Fórt kapunk, de előbb a blokkba lőjük a labdát, majd a német kapus véd.

7. perc: Blomenkampot kiállítják, Petrovics időt kér. Kisteleki Dóra labdája a jobb szélről a hosszúba kacsázik. 10–10

7. perc: Blomenkamp Tóth Ildit is orrba veri, de ezúttal szerencsére nem ütött akkorát.

8. perc: 22 másodperccel a vége előtt kiküldik Tóth Ildit, Blomenkamp azonban csak az oldalhálót találja el. 10–10