Mínusz négyről vág neki a Vasas a Jug elleni visszavágónak

2012.03.14. 18:33
A kétfrontos magyar–horvát vízilabda Bajnokok Ligája-párharc második felvonásán a Vasas a Jug Dubrovnikkal csapott össze a negyeddöntő első mérkőzésén, és akárcsak a Mladost Zagreb–Szeged párharc esetében, utóbbi párosításnál is a magyar csapatból várja hátrányból a második meccset. A dubrovnikiak Földi László csapatának több felzárkózási kísérletét is visszaverték, a piros-kékek pedig teljesen „elfogytak” a hajrára, így 8–12-ről vágnak neki a visszavágónak.

Földi László és csapata törheti a fejét, mit tud kitalálni a visszavágóra
 (Fotó: Fuszek Gábor – archív)
Földi László és csapata törheti a fejét, mit tud kitalálni a visszavágóra (Fotó: Fuszek Gábor – archív)

Nem mondhatni, hogy jól kezdte az összecsapást a Vasas, hiszen a hazaiak rögtön egy ötméteres és egy emberelőny értékesítésével kezdtek, ám Földi László csapata Vámos Márton és Miho Boskovic révén gyorsan egalizált. Ezt követően azonban nem tűnt elég agilisnak az idegenbeli környezetben a piros-kék együttes: a dubrovnikiak az első negyed végére kettővel elhúztak, és nem is engedték ki a folytatásban a kezükből a mérkőzést.

Pedig a Vasasnak volt néhány felzárkózási kísérlete, ám Földi László fiai hiába jöttek fel egy vagy két gólra (5–4, 8–6) a védekezés az egész összecsapáson nem működött úgy, ahogy azt egy BL-negyeddöntő megköveteli. A Jug nyilván kihasználta a hazai pálya minden előnyt, de a játékvezető (időmérői…) hibák ellenére a Vasas túl sokat engedett a horvátoknak, akik közül Jokovic és társaik nemcsak előnyből, akcióból is rendszeresen betaláltak.

Vámos ugyan a harmadik negyed elején felhozta a Vasast mínusz egyre, de rögtön elhúztak a horvátok, sőt további hármat raktak közé, miközben a túloldalon Boskovic elkövette azt a hibát, hogy emberelőnyben hibázott, majd kiállíttatta magát, amivel ő a kizárás sorsára is jutott.

A Jug elment néggyel, ám ekkor Steinmetz Ádám még megrázta magát, és szép ejtéssel és egy ötös kiharcolásával látóközelbe hozta a piros-kékeket, ekkor azonban Karac bevágott gyorsan kettőt, és újra reménytelennek tűnt a vendégek helyzete. A játékvezetők az utolsó negyedben ráadásul bemutatták, hogy nem csak itthon van olykor komoly probléma a sportág bíráskodásával, Steinmetz Ádám nem is bírta cérnával, Kiss Gergely kipontozódása után őt is kiszórták.

Az utolsó percekben természetesen jött a kompenzáció, de addigra szétesett a Vasas, amelynek azonban még az utolsó pillanatokban is volt esélye arra, hogy háromra csökkentse a különbséget. Így maradt a négy, aminek következtében cseppet sem ígérkezik könnyednek a visszavágó.

A Mladost Zagreb–Szeged mérkőzésről itt olvashat!

A VISSZAVÁGÓN SEM „SZÁMÍTHATNAK” A JÁTÉKVEZETŐKRE A VASAS PÓLÓSAI

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
JUG DUBROVNIK (horvát)–TEVA-VASAS-UNIQA 12–8 (4–2, 1–1, 3–2, 4–3)
Dubrovnik. V: Sztavridisz (görög), Savarese (olasz)
JUG: VICAN – JOKOVIC 4, Dobud 1, MARKOVIC 1, Obradovic 1, Janovic 1, BUSLJE 2. Cs: Vranjes, Sutic, Pavlovic, KARAC 2, Macan, Goreta. Edző: Veselin Djuho
VASAS: Nagy V. – Katonás 1, Boskovic 1, Decker Á., Steinmetz Á. 1, Kiss G. 2, Drasko Brguljan. Cs: VÁMOS 2, Takács Bálint, Vörös, Fazekas 1, Fülöp, Steinmetz B. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 13/8, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Boskovic, Kiss G., Steinmetz Á.
Veselin Djuho: – Kár, hogy nem lett még nagyobb a különbség, mert kiválóan játszottunk. Sajnos többször nem volt szerencsénk. Három, négy vagy öt góllal akartunk nyerni, néggyel sikerült. De nem dőlhetünk hátra, nem jutottunk még be a négyes döntőbe.
Földi László: – A meccs vége elég paprikásra sikerült a bírói tévedés következtében. Nem azt mondom, hogy nincs már esélyünk a továbbjutásra, de nagyon nehéz lesz kivívni, bravúr kell hozzá. Ám a csapatunk tud ennél sokkal jobban is játszani. Sajnos olyan dolgok billentettek ki bennünket a ritmusunkból, amelyeknek nem lenne szabad, elsősorban a játékvezetői ítéletekre gondolok, amelyek elbizonytalanítottak minket. Ezeken mindenféleképpen változtatnunk kell.

1. negyed

A horvátok hozták el a labdát, így ők vezethetik az első támadást, de nem tudtak élni vele. A Vasas sem tudott élni az első lehetőségével, utána azonban Kiss Gergely ellen ötméterest ítéltek, amit Jokovic értékesített. 1–0

Emberelőnyt kapott a Vasas, de nem tudott élni vele, nem úgy, mint a hazaiak, akik Kiss kiállítása után Dobud révén duplázták meg a fórjukat. 2–0

Szépíteni tudott a magyar csapat: Boskovic egyéni alakítással harcolt ki előnyt, amit maga váltott gólra. 2–1

A következő percek leginkább úszással teltek, sok volt a kontra mindkét oldalon. Katonás kiszórásánál fontos pillanatban tudott hárítani Nagy Viktor, míg a túlsó kapunál Vámos Márton egyenlített, szintén emberelőnyben. 2–2

A vezetés átvételére azonban nem volt esélye a Vasasnak, ugyanis Obradovic gyorsan gólt szerez előnyből. (3–2) Az angyalföldiek hiába tudnak fórt kiharcolni centerben, nem tudnak újabb gólt elérni.

Nem sokkal a negyed vége előtt újra visszaállítják a kétgólos előnyt a horvátok: Janovic biztos kézzel szerzett gólt emberelőnyben. 4–2

2. negyed

A Dubrovnik előtt adódott lehetőség, hogy háromra növelje az előnyt, de végül a Vasas kivédekezte a támadást, és a túloldalon emberelőnyből Fazekas Tibor talált be. 4–3

Két-két elrontott támadás mindkét oldalon, majd a hazaiak háromra növelték az előnyt, későn zártak oda a piros-kékek Pavo Markovicra, aki szépen kilőtte a hosszút. 5–3

Kiss Gergő rossz labdája után szépen fordultak a horvátok, Vranjes maradt üresen, ám Nagy Viktor bravúrral védett. A túloldalon Steinmetz Barnára lett kijátszva egy akció, ám ő centerpozícióból tiszta helyzetben rontott.

Steinmetz Ádám kiállítása után Buslje labdája pattant le a kapufára, majd Boskovic rontott helyzetet, így szünetben 5–3-ra vezetett a Dubrovnik.

3. negyed

A harmadik negyed végén harmadszor is a horvátokhoz került a labda, majd néhány pillanatra megszakadt a játék, ugyanis ideiglenesen megadta magát a Nagy Viktor mögötti kapu. A negyed első gólja Vámosé volt, akinek másodszorra is remekül szült el a keze: hat méterről tökéletesen lőtte ki a bal felsőt. 5–4

A következő Vasas-támadásnál közel volt az egyenlítés is, ám Kiss Gergely a kapufát találta el, a Dubrovnik viszont sikerrel használta ki Boskovic kiállítását, és Jokovic révén újra kettőt tett közé. 6–4

Nem sok híja volt a háromnak sem, ugyanis az újabb előny után Bulje négy méterre volt üresen a kaputól, ám az átvétel során megcsúszott a kezében a labda, így kapásból nem tudott lőni, amikor második lendületből elengedte, akkor pedig Nagy védett a nevéhez méltóan.

Vasas-előny következett, az időkérés ellenére Boskovic lövését védte Vican, a Vasas horvát légiósa ráadásul szabálytalankodott, így a kulcsember egyrészt kipontozódott, másrészt a hazai időkérés után Buslje pontosan helyezett lövésével háromra nőtt a különbség. 7–4

Elbizonytalanodott a Vasas, a következő támadásnál lövésig sem jutott, Jokovic pedig büntetett: távolról, akcióból pattintott a kapu bal oldalába. 8–4

Steinmetz Ádám árnyalt valamit a hirtelen reménytelenné vált helyzeten, miután egy szép emeléssel hozta kellemetlen helyzetbe védőjét, Busljét és Vican kapust is. 8–5

A negyed hajrájában hátrányt védekezett ki a Vasas, Katonás pedig hiába került ziccerbe, lejárt az idő - holott a tv órája még két másodpercet jelzett, amikor lendítette a kezét...

4. negyed

Steinmetz Ádám bizonyította, hogy rá mindig lehet számítani: a negyedik negyed elején ötöst harcolt ki, amit Kiss Gergely, ha bonyolult módon is, de értékesített. A háromszoros olimpiai bajnok lövését elsőre Vican védte, a kapus már szinte örült, de Kiss jobb kézzel bepasszolta a kipattanót. 8–6

A túloldalon kisebb verekedés után a Jug kapott előnyt, ezt Karac be is vágta a léc alá, és sajnos nagyon belejött, hiszen a következő akciónál a Kígyó térről elengedett pattintott labdája ismét a léc alatt kötött ki. 10–6

Előnybe került a Vasas is, Kiss harcolta ki, és annak rendje szerint ő is értékesítette a fórt, miután behúzta a bal alsóba. Sajnos, rögvest jött a válasz mind előny, mind gól formájában, Busljéről maradtak le a mieink. 11–7

Lendületben maradtak a horvátok, ráadásul ekkor a játékvezetők is főszerepbe kerültek: Kiss Gergő kipontozódott, majd egy vitás eset végén ötméteres következett, Steinmetz Ádámot pedig kizárták reklamálás miatt. Nagy Viktor hiába ért bele a labdába, Jokovic belőtte a büntetőt. Ötre nőtt a különbség. 12–7

Előnyt, majd ziccert rontott a Vasas, amelynek ezekben a percekben szétesett a játéka, annak ellenére, hogy a játékvezetők érezhetően igyekeztek folyamatosan kompenzálni. A kihagyott helyzetek sorát Katonás Gergő törte meg, 12–8-ra alakítva az állást.

Fél perccel a vége előtt Földi mester időt kért, és sikerült is emberelőnyt kiharcolni, az utolsó lövés, Katonás próbálkozása után a labda kipattant a kapufáról, így a Jug Dubrovnik 12–8-ra nyert, a Vasas pedig nehéz helyzetből várhatja a visszavágót.