Gyász: olimpiai bajnokot veszített el a magyar vízilabda

Martin Miklós, 1931–2019 (Fotó: MTI)
A Magyar Vízilabda-szövetség mély fájdalommal tudatta kedd este, hogy reggel Los Angeles-i otthonában meghalt Martin Miklós, Helsinki olimpiai bajnoka. A kiváló sportember 87 éves volt.
Martin Miklós – a Magyar Vízilabda-szövetség egykori elnökének, Martin Györgynek a bátyja – 1952-ben Helsinkiben olimpiát, 1954-ben, Torinóban pedig Európa-bajnokságot nyert a magyar válogatottal.
Kiutazott az 1956-os melbourne-i olimpiára is, de lábsérülés miatt nem került be a csapatba – összegzi röviden a sportember pályafutását a szövetség honlapja.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista
Minden más foci
2026.06.12. 08:34

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó
Jégkorong
2026.06.11. 07:06
Ezek is érdekelhetik





