Férfi vízilabda ob I: háromgólos Vasas-siker a Fradi ellen

2014.01.17. 20:25
Drasko Brguljan kétszer is eredményes volt a Ferencváros ellen (Fotó: Havran Zoltán, NS-archív)
A férfi vízilabda ob I 15. fordulójának pénteki rangadóján a Lactiv-VasasPlaket hazai pályán 10–7-re legyőzte a Széchenyi Bank-FTC-t.

A ferencvárosiak jól tartották magukat, és Gárdonyi András egészen az első negyed derekáig megőrizte kapuját a góltól, akkor azonban az emberelőny utolsó másodpercében Drasko Brguljan megtörte a csendet (1–0). A vendégek Tyler Martin fórból, és Aidan Roach akcióból szerzett találatával fordítottak, sőt, még Francsics Dániel előnygóljával is a zöld-fehéreknél volt az előny, egészen az első játékrész hajrájáig (2–3).

Hét másodperccel a vége előtt azonban Angyal Dániel kiegyenlített, majd egy hármas gólváltás után már 5–4-et mutatott az eredményjelző a félidő hajrájához közeledve. Ernyey Márk egyenlítő gólja után Fazekas Tibor révén ismét hét másodperccel a negyed előtt szett újabb gólt a Vasas (6–5), amely a nagyszünet után gyorsan leszakította a vendégeket (8–5).

A negyedik játékrészt újabb 2–0-s sorozattal kezdték a hazaiak, 10–6 után pedig már nem tudott visszakapaszkodni a magát sokáig jól tartó vendégcsapat, és végül csak egy szépítő találatra futotta erejéből (10–7).

FÉRFI VÍZILABDA OB I
15. FORDULÓ
LACTIV–VASASPLAKET–SZÉCHENYI BANK–FTC 10–7
(3–3, 3–2, 2–1, 2–1)
Komjádi uszoda, 300 néző. V: Mucskai, Marosvári
VASAS: BARABÁS – Katonás, ANGYAL 2, Csapó 2, STEIMETZ Á. 1, Takács Bálint 1, DRASKO BRGULJAN 2. Csere: Fazekas 1, Hőna, Manherz K., Sedlmayer 1. Edző: Földi László
FTC: Gárdonyi – Ernyey 1, Bóbis 1, SZABÓ B. 1, Swift 1, Roach 1, Martin 1. Csere: Major, Francsics 1, Pohl, Paján, Etédi. Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 11/4
Kipontozódott: Martin (30. p.), Angyal (32. p.)
Földi László: –
A második félidőben a mi akaratunk érvényesült, sikerült ellépnünk ellenfelünktől és a különbséget a mérkőzés végéig megtartottuk.
Varga I Zsolt: – Sokkal jobban játszottunk, mint az előző mérkőzéseken, folyamatosan haladunk előre, de a Vasas még jobb csapat és remekül használta ki a helyzeteit.