Férfi vízilabda Eurokupa: a Fradi és a Szeged is kikapott

2015.10.16. 21:13
Akárcsak Nápolyban az FTC, Splitben a Szeged is vereséggel kezdett a férfi vízilabda Eurokupa második selejtezőkörében.

Az FTC, amely első helyezettként jutott tovább az október elején a Népligetben rendezett első selejtezőtornáról, a fővárosi klub közösségi oldalának beszámolója szerint az olasz városban gyengén kezdett. A Kazany az első negyedben 4–2-es vezetésre tett szert, s bár a második játékrészben felzárkózott a magyar csapat, 4–4 után az oroszok újfent átvették a vezetést.

A harmadik nyolc percben csak két kazanyi gól született, az ellenfél 7–4-re elhúzott, s a befejező negyedben már csak a szépítésre tellett a végül 8–6-ra alulmaradó FTC erejéből.

A szegediek nagy csatában maradtak alul. Az európai szövetség, a LEN honlapjának összegzése szerint a torna házigazdája, a Jadran Split mellett szintén helybéli együttes, a Mornar Split kétgólos előnybe került az első nyolc percben. A Szeged felzárkózott, majd a harmadik negyedben utolérte ellenfelét. A gólzáporos záró játékrészben viszont egy találattal többet ért el a horvát gárda, amely így 12–11-re nyert.

A kvartettekből az első két helyezett jut tovább, hozzájuk csatlakoznak majd a Bajnokok Ligája ugyancsak e hét végén zajló kvalifikációs körének vesztesei, majd a nyolc csapat már egyenes kieséses rendszerben folytatja a küzdelmeket.