Férfi vízi BL: egynegyednyi szolnoki káprázat, majd vereség 5–0-ról

2016.02.03. 21:50
A mérkőzés elején Decker Attila és a Szolnok is remekelt, térfélcsere után azonban elfogyott az erő, a Recco pedig felőrölte a magyar bajnokot (Fotó: NS-archív)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában az Eger megérdemelt győzelmet könyvelt el otthon a Spandau ellen: a magyar csapat 10–7-re győzte le német ellenfelét. Az OSC hazai medencében a Galatasaray ellen megszerezte első győzelmét a Galatasaray ellen. A Szolnok 5–0-s vezetésről kapott ki a Pro Reccótól.

Az egriek a szünetben két góllal vezettek, a záró negyed előtt pedig már nem volt nyitott kérdés, csak a különbség, 8–4 volt az állás, a Spandau a folytatásban csak egy gólt tudott faragni hátárnyából. Hárai Balázs három góllal segítette csapatát, amely másodszor győzött a csoportkörben.

Az OSC a papírformának megfelelően legyőzte a sereghajtó Galatasarayt. Mostani sikerével az OSC-nek matematikailag maradt még esélye a továbbjutó helyekre, ehhez azonban kisebb csoda is kell a folytatásban.

A Szolnok káprázatosan kezdett a Pro Recco vendégeként, az első támadások mindegyike végén betalált, és már 5–0-ra (!) is vezetett. Ezt követően viszont magához tért az esélyesebb hazai csapat, szisztematikusan ledolgozta a hátrányát, az utolsó negyed előtt így már egyenlő volt az állás, a Recco pedig lendületből elgázolta a Szolnokot, amely a végén arra kényszerült, hogy kozmetikázza az eredményt.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
ZF-EGER–SPANDAU (német) 10–7
(3–2, 3–2, 2–0, 2–3)
Eger, 1000 néző. V: Birakisz (görög), Teixido (spanyol)
EGER:
B. MITROVICS – Erdélyi 1, Szivós 1, HÁRAI 3, CSUCSKOVICS 1, Lőrincz, Vapenszki 1. Cs: BIROS P. 1, Angyal, Hosnyánszky 1, Zalánki, Bedő 1. Edző: Petrovai Márton
SPANDAU:
Baksa – Jüngling, Restovic 1, M. STAMM 2, M. CSUK 2, Saudadier, Marzouki. Cs: Miers 1, Hamby, Donner 1, Schlandstedt, Preus. Edző: Petar Kovacevic
Petrovai Márton (Dabrowski Norbert vezetőedző eltiltását töltötte): –
Az volt a célunk, hogy sima mérkőzést játszunk és a játékosok azt tették, amit kértünk tőlük. Domináltunk az egész találkozón, végig kézben tartottuk a történéseket. Meg akarjuk nyerni a csoportot, és ehhez minden meccsen kell a három pont. A védekezés alapját Mitrovics remeklése adta, és nálunk játszik a világ egyik legjobb centere.
Petar Kovacevic:
– Nehéz, fizikális mérkőzést játszottunk, amelynek negyedeiben mindig jól tudott kezdeni ellenfelünk. Az döntött, hogy amíg mi sok lehetőséget kihagytunk a jó erőkből álló Eger kihasználta helyzeteit. Jövő héten megpróbálunk visszavágni.

Olympiakosz (görög)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 10–4 (3–0, 1–3, 3–1, 3–0)
Primorje Rijeka (horvát)–Barceloneta (spanyol) 9–9 (5–3, 1–1, 1–2, 2–3)

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Olimpiakosz 9 pont, 2. ZF-Eger, Primorje Rijeka, Barceloneta 8-8, 5. Spandau 3, 6. Jadran Herceg Novi 2

B-CSOPORT
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–GALATASARAY (török) 13–4 (4–1, 2–1, 5–2, 2–0)
Nyéki uszoda, 300
néző. V: Matache (román), Spiegel (német)
OSC:
Bisztritsányi – Hegedűs G. 1, Salamon F., BÁTORI 4, Német 1, Drasko Brguljan 1, DECKER Á. 1. Csere: Barabás (kapus), Kovács Gábor, Nagy Á. 1, Gór-Nagy 1, JUHÁSZ ZS. 2, Graham 1. Edző: Vincze Balázs
GALATASARAY:
Scsepanovics – M. Janovics, Paskovics 1, Gülenc, Nikics, Berke, Simsek. Csere: SENEMOGLU 2, Biyik 1, Vukcsevics, Colak, Özbek, Destici. Edző: Igor Milanovics
6/3, ill. 12/3
Gól – kettős emberelőnyből:
1/0, ill. –
Decker Á. (29. p.)
Vincze Balázs:
– Végig koncentráltan játszottunk, jól védekeztünk, a négy bekapott gól önmagáért beszél és támadásainkban is volt átütőerő. Igyekeztünk azokat a játékosokat lövésre kényszeríteni az ellenfélből, akiknél nem 50-50 százalék az esélye annak, hogy gólt lőnek. Kötelező győzelem volt, ilyennek kellett volna lenni a legutóbbi Partizan elleni mérkőzésünknek is.

PRO RECCO (olasz)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 14–11 (1–5, 4–2, 5–2, 4–2)
Sori, 300
néző. V: Margeta (szlovén), Sztavridisz (görög)
RECCO:
Tempesti – Prlainovics 3, Sukno 1, Bodegas, Aicardi, F. Filipovics 2, Mandics 5. Csere: Giorgetti, Di Fulvio, D. Pijetlovics 1, Fondelli 1, Gitto 1. Edző: Amadeo Pomelio
SZOLNOK:
Decker A. – Younger 3, Varga Dániel, Jansik D., Mezei, Madaras 1, Gocics 2. Csere: Nagy V. (kapus), Varga Dénes, M. Alekszics 3, Kis G. 1, Vámos 1, Sz. Mitrovics. Edző: Cseh Sándor
14/5, ill. 12/4
Gól – ötméteresből:
1/0, ill. –
Jansik D. (15. p.), Madaras (32. p.), Fondelli (32. p.)
Cseh Sándor:
– Erő kellett volna még ahhoz, hogy legyőzzük a Reccót. Nagyon jól kezdtünk, de a harmadik negyed közepétől egyre inkább belefáradtunk a hatalmas iramba, amit ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. Öt nullás vezetésünknél sem gondoltam, hogy megvan a meccs, inkább az járt a fejemben, hogy mit lehetne még tenni. Eleve új felállásban játszottunk, kipróbáltunk néhány elemet, a záró negyedre azonban már nem tudtunk nyerőt húzni.

Jug Dubrovnik (horvát)-Partizan Beograd (szerb) 12–4 (3–1, 3–0, 4–3, 2–0)

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Pro Recco 15 pont, 2. Jug Dubrovnik 12, 3. Szolnoki Dózsa-Közgép 9, 4. Partizan Beograd 6, 5. A-Híd-OSC-Újbuda 3, 6. Galatasaray 0

A budapesti final sixre a jegyek még kaphatók a jegyed.hu oldalon!