Férfi vízilabda: a Szeged legyőzte a házigazdát, csoportmásodik lett

2011.09.11. 14:33
null
A Szeged egy csoportba került a Vasassal és az Egerrel (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Címkék
A nyitónapi döntetlent, majd a pénteki két és a szombati egy győzelmet követően vasárnapi befejező mérkőzését is megnyerte a Szeged-Beton VE férfi vízilabdacsapata a Kotorban rendezett Bajnokok Ligája-selejtezőn, ezzel csoportjából másodikként jutott tovább a következő kvalifikációs körbe.

A csongrádiak – amint arról Juhász György szakosztály-vezető a montenegrói helyszínről beszámolt – utolsó fellépésükön a házigazdák együttesét, a Primoracot verték öt góllal, s csak rosszabb gólkülönbségük miatt szorultak a hatos küzdelmeit megnyerő olasz Posillipo mögé.

FÉRFI VÍZILABDA BL-SELEJTEZŐ, KOTOR
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZEGED-BETON VE–PRIMORAC KOTOR (montenegrói) 11–6 (3–1, 4–1, 2–2, 2–2)
Kotor, 150 néző. V: Ramos (portugál), Kokaragac (török)
SZEGED: Molnár D. – Hegedüs G. 2, Somogyi 2, Bálint G., Kayes, Kunac 1, Juhász Zs. Cs: Török 1, Kiss Cs 2, Younger 2, Lehmann 1. Edző: Vincze Balázs
MESTERMÉRLEG
Vincze Balázs: – Mindkét csapat továbbjutott már és tisztában volt az erőviszonyokkal, ennek megfelelő is volt a mérkőzés. Az elején előnybe kerültünk, amit aztán megtartottuk a meccs végéig. Összességében elégedett vagyok, mind a játékkal, mind a fizikai állapotunkkal. Már lehetett látni azokat a taktikai elemeket, amelyeket elkezdtünk gyakorolni. Emberelőnyben van még lehetőségünk a javulásra, illetve a védekezés azon részében, amelyben a minél nagyobb összhang a fontos, ehhez viszont időre van szükség, szóval tudunk még tovább fejlődni.
TOVÁBBI EREDMÉNYEK
4. forduló: Posillipo (olasz)–Harkiv (ukrán) 16–3, Panatinaikosz (görög)–VK Primorac Kotor (montenegrói) 11–8. 5. forduló: Posillipo–Panatinaikosz 9–4, Montpellier–Harkiv 12–8
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Posillipo 5 4 1 58–29 13
2. SZEGED 5 4 1 55–35 13
3. Panathinaikosz 5 2 1 2 38–42 7
4. Kotor 5 2 3 46–52 6
5. Montpellier 5 1 1 3 40–54 4
6. Harkiv 5 5 32–57 0


Legfrissebb hírek

Minden idők legtöbb gólja világbajnokságon: 60 meccs után megdőlt a világrekord

Foci vb 2026
15 perce

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország a hajrában szerzett góllal az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
21 perce

Kéz a kézben megy tovább Paraguay és Ausztrália; Törökország nyert egy meccset

Foci vb 2026
22 perce

Videó: Goretzka rossz buszra szállt a meccs után

Foci vb 2026
53 perce

A cserecsapatok csatája gólgazdag, San Franciscóban mindenkinek jó az iksz – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
1 órája

Már a csoportkörben megdőlt a nézőcsúcs: több, mint 3.5 millió szurkoló a világbajnokságon

Foci vb 2026
2 órája

Már most vb-rekord az öngólok száma

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik