Férfi vízi-vl: ismét megvertük a japánokat, megvan az 5. hely

ROSKA EMESE BOGLÁRKA (riport), TUMBÁSZ HÉDI (fotó)ROSKA EMESE BOGLÁRKA (riport), TUMBÁSZ HÉDI (fotó)
Vágólapra másolva!
2019.06.23. 12:55
Ugyan az első negyedben Japánt még a videobíró is góllal segítette, nem történt meglepetés, és a csoportkörben elért négygólos győzelem után ezúttal 15–13-ra nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott, és megszerezte az 5. helyet a világliga belgrádi nyolcas döntőjében.
Bátori Bence három gólt szerzett (Fotó: Tumbász Hédi) 
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Bátori Bence három gólt szerzett (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

 

Az ismétlések napjait hozza a hétvége Belgrádban: míg szombaton a csoportkör veresége után Kanada következett – sikerült is visszavágni –, vasárnap az ugyancsak csoportellenfél Japánt kapta vissza a csapat a világliga nyolcas döntőjében. Ez egyszersmind azt is jelenti, hogy a másik volt az erősebb négyes, hiszen onnan három együttes is bejutott a legjobb négy közé, míg a mieink kvartettjéből három alakulat az alsó ágon szerepel.

VÉLEMÉNYEK
BÁTORI Bence, a magyar válogatott szélsője: „Egyértelműen csalódással, hatalmas pofonnal kezdtünk, de aztán meglepetésre legyőztük a spanyolokat. Sajnálom az ausztrálok elleni negyeddöntőt és azt, hogy kihagytam az ötöst. Nem biztos, hogy az ötödik hely a realitás, de a sport nem hazudik. Jó lett volna a négy közé jutni és a szerbekkel, a Tasmajdan uszodában elődöntőt játszani, ám az utolsó két napból kihoztuk a maximumot, kötelező is volt.”
BEDŐ Krisztián, a magyar válogatott centere: „Ez a meccs is bebizonyította, milyen fontos lett volna a gólbíró, kétszer is használták. Ha korábban is lehetett volna, akkor talán nem az ötödik helyért játszunk. Nem volt egyszerű meccs, a japánok ellen sosem az, de betartottuk az utasításokat. Sajnálom, hogy ez a csapat ebben a formában többet nem játszik együtt, mert nagyszerű volt a hangulat a végére, és a játékban is megmutatkozott, egyre jobban összeért a társaság.”

Sok újat már csak az elmúlt néhány nap közös története miatt sem hozhatott az ötödik helyért rendezett összecsapás. A japánok a szokásos letámadós védekezésükkel kezdtek, míg a magyaroknak centerben volt sok keresnivalójuk, Német Toni, majd Bedő Krisztián talált be, sőt utóbbi ötöst is kiharcolt. Ugyan ezt Gyárfás Tamás kihagyta – ezúttal Dőry Farkas mellett Várnai Kristóf nem került keretbe –, azért magyar vezetéssel zárult a negyed (4–3). Érdekesség, hogy a japánok harmadik gólja a videóbíró alkalmazása után született meg, miközben például a Kanada elleni kezdéskor még nem lehetett használni. Mint kiderült, a kieséses szakaszban már lehet támaszkodni a videóbíróra is…

A második negyedben sorozatban három góllal meglépett a csapat, Bedő, Nagy Ádám és Bátori Bence is betalált, majd a csoportban a japánok ellen öt gólig jutó Német zárta a sort, míg az ellenfél csak kettőt lőtt (8–5). Bár jól védekezett a csapat, Inaba Juszukét és Okava Keigót kevéssé tudta megfékezni. A két kapus egyébként a védelme irányításában hang-, illetve védési párbajt védett, de mindkettőt Bisztritsányi Dávid nyerte. A negyed zárásaként Pásztor Mátyás büntetőt harcolt ki, majd értékesítette is (10–7).

Kállay Márk ötösgólja nyitotta a az utolsó felvonást, a három-négygólos előnyben csendesen csordogált a mérkőzés. A végére aztán teljesen lelépte a csapat a japánokat, még úgy is, hogy egy 3–0-s sorozattal felzárkózott az ellenfél. A magyarok az utolsó támadáskor egyébként ismét „eladták” a kanadaiak ellen sikerrel alkalmazott, az új szabályok által lehetővé tett figurát, hogy a kapus felúszik, így emberelőnyös szituáció alakul ki, ám most nem sikerült belőle gólt lőni.

A válogatott az ausztrálok elleni fájó negyeddöntős búcsú után a helyzetből a lehető legtöbbet kihozva az ötödik helyen zárt. Gór-Nagy Miklós jubilált, a 200. meccsét játszotta a válogatottban és egyben az utolsó a pályafutásában. (Erről bővebben ide kattintva olvashatnak!)

A később kezdődő bronzmeccsen Ausztrália legyőzte Spanyolországot, az aranyért Szerbia és Horvátország csap össze. A hetedik helyet a Kanadát legyőző Kazahsztán szerezte meg.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítják: ROSKA EMESE BOGLÁRKA (riport), TUMBÁSZ HÉDI (fotó)

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA, SZUPERDÖNTŐ, BELGRÁD
AZ 5. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 15–13 (4–3, 4–2, 2–2, 5–6)
Belgrád,
Tasmajdan uszoda, 100 néző. V: Dykman (kanadai), Szalnyicsenko (kazah)
MAGYARORSZÁG: Bisztritsányi – Bátori 3, ERDÉLYI 2, Jansik D., NÉMET T. 3, Gyárfás, Kovács Gergő 1. Csere: BEDŐ 3, Gór-Nagy, Kállay 1, Nagy Á. 1, Pásztor 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
JAPÁN: Tanamura – Arai 1, Inaba 3, OKAVA 4, Simizu, Koppu 1, SIGA 3. Csere: Araki, Date, Kageta, Takata, Josida 1. Szövetségi kapitány: Omoto Jodzsi
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: 4/3, ill. 4/2
Kipontozódott: Koppu (25. p.)
MESTERMÉRLEG
Märcz Tamás:
– Ahogyan haladt előre a torna, sokat tudtunk fejlődni. Felfelé ívelt a csapat játéka, talán itt az utolsó negyedet leszámítva – azt láttam lejtmenetnek, a kellő gólkülönbségű vezetéskor hiányzott a koncentráció, ami miatt szoros lett a meccs, amelynek nem kellett volna különösebben szorosnak lennie. Valahogy mindenki érezte, hogy megvan, mi is próbálgattunk, a tapasztalatlanabb, fiatalabb játékosok voltak többet a vízben.
Omoto Jodzsi: – Nem egyszerű hat nap alatt hat meccset játszani, jobb volna, ha lenne pihenőnap. Ami a mérkőzést illeti, ismét bizonyítottak, hogy tudunk gólt lőni, akár ötöt-hatot is egy negyedben. Ha jobb eredményt akarunk elérni, javítani kell a védekezésünkön.

A 7. HELYÉRT
Kanada–Kazahsztán 13–13
(4–2, 3–3, 4–5, 2–3) – ötméteresekkel 3–4

KÉSŐBB
A 3. HELYÉRT
Ausztrália–Spanyolország 11–10 (3–1, 2–3, 4–4, 2–2)

DÖNTŐ
16.45:
Szerbia–Horvátország

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik