nemzetisport.hu 2013.11.03 14:23 Frissítve: 2014.12.06 02:33

Férfi vízi ob I: a Szolnok kiváló fórjátékkal nyert Szegeden

Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójában rangadót nyert a Szolnok, amely a Szeged ellen idegenben győzött két góllal, döntően kiváló és eredményes fórjátékának köszönhetően.

Ikszes állás után Vámos Márton akcióból szerzett gólja döntötte el a rangadót a hajrában (Fotó: Havran Zoltán)

Közel három percet kellett várni a mérkőzés első góljára, amelyet Kis Gábor centerből szerzett. A szolnokiak vezető találatára három perccel később, Szivós Márton révén akcióból felelt meg a Szeged (1–1), amely Lukas Seman, majd Kiss Csaba gólját követőn a második negyed közepére már kettővel meglépett. Stefan Mitrovics azonban még a nagyszünet előtt véget vetett a 3–0-s szegedi rohamnak, így mínusz egyre felzárkózott a Szolnok (3–2).

Jól élt a fór kínálta lehetőségekkel a Szolnok: a vendégektől előbb Hosnyánszky Norbert, majd a szegedi Decker Ádám gólja után Pásztor Mátyás egyenlített emberelőnyös szituációból. Kihagyott szegedi ötméteres és újabb kiállítás után Kovács István rutinos mesterként időt kért: ikszes állásnál, mikor övéi lendületbe jöttek, akár fordulópontjához is érkezhetett a rangadó. 13 mp alatt újabb gólt szerzett a Szolnok – pontosabban Mitrovics –, így a záró negyedhez érve 1–0 után ismét előnyben játszhatott (4–5).

Szivós egymaga tartotta versenyben a Szegedet, kétszer egyenlített a negyedik felvonás elején, mert a Szolnok fórjátéka változatlanul gyilkos volt. Vámos Márton aztán jelezte, akciógólt is képes szerezni a Szolnok, négy perccel a vége előtt még mindig, vagy éppen újra, eggyel vezetett a vendégcsapat. Izgalmas végjátékot követően a hajrában Vámos újabb akciógóllal biztosította be a tizenháromból öt fórt értékesítő szolnokiak sikerét (6–8).

Először kapott ki a bajnokságban a Szeged, legyőzője, az egy meccsel kevesebbet játszó Szolnok felzárkózott egypontos hátrányra.

Kis Gábor: A Szolnok elkezdett pozitív irányba változni

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

A-HÍD-SZEGED–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–8 (1–1, 2–1, 1–3, 2–3)
Szeged, 400
néző. Vezette: Vogel G., Fekete B.
SZEGED: Nagy V. – Tóth M., SZIVÓS 3, DECKER Á. 1, Seman 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. Csere: Sánta, Kunac, Jansik Sz., Hegedüs G., Molnár T., Vincze M. Edző: Vincze Balázs
SZOLNOK: DECKER A. – Sz. Mitrovics 2, HOSNYÁNSZKY 1, Jansik D., Kis G. 1, VÁMOS 2, Gocics 1. Csere: Török B., Pásztor 1, Hangay Z., Vörös. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 14/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Kipontozódott: Juhász Zs. (25. p.), Kis G. (29. p.), Török B. (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Hosnyánszky (31. p.)
Vincze Balázs: – Elsősorban támadásban hibáztunk sokat, kicsit szétesőek voltak az akcióink, ziccer, megúszás, ötméteres és emberelőny is kimaradt. Ettől egyre bizonytalanabbak lettünk, és nem tudtunk visszatalálni abba a kerékvágásba, amelyben a találkozót kezdtük. Ezt pedig annak a számlájára írom, hogy nincsenek ilyen szintű mérkőzéseink.
Kovács István: – Voltak nagyon rossz és nagyon jó szakaszai a mérkőzésnek. Csak gratulálni tudok játékosaimnak, Decker Attilának külön is a jó egyéni teljesítményéhez, mert amikor a Szeged vezetett, mindig fel tudtunk jönni rá. Volt tartásunk, pedig sok energiát igényelt az emberhátrányos védekezés. A végén jobban tudtunk koncentrálni, és ez fontosnak bizonyult.

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Ha a csapatot olyan tökéletesen felkészült, tiszta fejű edző, mint Varga Zsolt kovácsolja egybe, mögötte meg ott egy profi stáb és egy tőkeerős klub, akkor még így, »hátulról« érkezve is simán elérhető, hogy az FTC végül mindenkit megelőzzön.

2019.06.12 09:50:47

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

„Meglátjuk, mennyi fér bele, mennyit akar a Fradi, de harmincöt éves koromig biztosan játszom.”

2019.06.08 13:07:26

Vízilabda HATÁR DÁVID (Budapest), LAKNER GÁBOR (Hannover)

Az Olympiakosz óriási hajrával egyenlített, de a Vargát és Vámost is elveszítő zöld-fehérek így is nyertek.

2019.06.07 19:49:43

Vízilabda LAKNER GÁBOR (HANNOVER) / NSO

Varga Dénesék kiváló negyedik negyeddel verték meg a Barcelonetát.

2019.05.29 09:05:06

„Ha egyetlen érmet sem nyerek, és úgy fejezem be, akkor is a legboldogabb embernek érezném magamat.”