Férfi vízi ob I: a Szolnok kiváló fórjátékkal nyert Szegeden

2013.11.03. 14:23
Ikszes állás után Vámos Márton akcióból szerzett gólja döntötte el a rangadót a hajrában (Fotó: Havran Zoltán)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójában rangadót nyert a Szolnok, amely a Szeged ellen idegenben győzött két góllal, döntően kiváló és eredményes fórjátékának köszönhetően.

Közel három percet kellett várni a mérkőzés első góljára, amelyet Kis Gábor centerből szerzett. A szolnokiak vezető találatára három perccel később, Szivós Márton révén akcióból felelt meg a Szeged (1–1), amely Lukas Seman, majd Kiss Csaba gólját követőn a második negyed közepére már kettővel meglépett. Stefan Mitrovics azonban még a nagyszünet előtt véget vetett a 3–0-s szegedi rohamnak, így mínusz egyre felzárkózott a Szolnok (3–2).

Jól élt a fór kínálta lehetőségekkel a Szolnok: a vendégektől előbb Hosnyánszky Norbert, majd a szegedi Decker Ádám gólja után Pásztor Mátyás egyenlített emberelőnyös szituációból. Kihagyott szegedi ötméteres és újabb kiállítás után Kovács István rutinos mesterként időt kért: ikszes állásnál, mikor övéi lendületbe jöttek, akár fordulópontjához is érkezhetett a rangadó. 13 mp alatt újabb gólt szerzett a Szolnok – pontosabban Mitrovics –, így a záró negyedhez érve 1–0 után ismét előnyben játszhatott (4–5).

Szivós egymaga tartotta versenyben a Szegedet, kétszer egyenlített a negyedik felvonás elején, mert a Szolnok fórjátéka változatlanul gyilkos volt. Vámos Márton aztán jelezte, akciógólt is képes szerezni a Szolnok, négy perccel a vége előtt még mindig, vagy éppen újra, eggyel vezetett a vendégcsapat. Izgalmas végjátékot követően a hajrában Vámos újabb akciógóllal biztosította be a tizenháromból öt fórt értékesítő szolnokiak sikerét (6–8).

Először kapott ki a bajnokságban a Szeged, legyőzője, az egy meccsel kevesebbet játszó Szolnok felzárkózott egypontos hátrányra.

Kis Gábor: A Szolnok elkezdett pozitív irányba változni

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

A-HÍD-SZEGED–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–8 (1–1, 2–1, 1–3, 2–3)
Szeged, 400
néző. Vezette: Vogel G., Fekete B.
SZEGED: Nagy V. – Tóth M., SZIVÓS 3, DECKER Á. 1, Seman 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. Csere: Sánta, Kunac, Jansik Sz., Hegedüs G., Molnár T., Vincze M. Edző: Vincze Balázs
SZOLNOK: DECKER A. – Sz. Mitrovics 2, HOSNYÁNSZKY 1, Jansik D., Kis G. 1, VÁMOS 2, Gocics 1. Csere: Török B., Pásztor 1, Hangay Z., Vörös. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 14/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Kipontozódott: Juhász Zs. (25. p.), Kis G. (29. p.), Török B. (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Hosnyánszky (31. p.)
Vincze Balázs: – Elsősorban támadásban hibáztunk sokat, kicsit szétesőek voltak az akcióink, ziccer, megúszás, ötméteres és emberelőny is kimaradt. Ettől egyre bizonytalanabbak lettünk, és nem tudtunk visszatalálni abba a kerékvágásba, amelyben a találkozót kezdtük. Ezt pedig annak a számlájára írom, hogy nincsenek ilyen szintű mérkőzéseink.
Kovács István: – Voltak nagyon rossz és nagyon jó szakaszai a mérkőzésnek. Csak gratulálni tudok játékosaimnak, Decker Attilának külön is a jó egyéni teljesítményéhez, mert amikor a Szeged vezetett, mindig fel tudtunk jönni rá. Volt tartásunk, pedig sok energiát igényelt az emberhátrányos védekezés. A végén jobban tudtunk koncentrálni, és ez fontosnak bizonyult.

1. ZF-Eger 8 8 126–62 +64 24
2. A-HÍD Szeged 8 6 1 1 115–59 +56 19
3. RacioNet Honvéd 7 6 1 91–55 +36 19
4. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 7 6 1 79–53 +26 18
5. PVSK-Füszért 8 4 1 3 79–78 +1 13
6. BVSC-Zugló 8 4 4 96–87 +9 12
7. Széchenyi Bank-FTC 8 3 1 4 83–68 +15 10
8. Debrecen 7 3 1 3 74–64 +10 10