Férfi vízi BL: kétgólos sikerrel döntőbe jutott a Szolnok

2017.05.26. 20:19
Younger (kékben) három góljával a szolnokiak egyik vezére volt. (Fotó: Földi D. Attila)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája második elődöntőjében magyar rangadót rendeztek: a története legjobb BL-szereplését produkáló Eger a magyar bajnoki címvédő Szolnok ellen mérkőzött a fináléba kerülésért. A találkozót az Eger kezdte jobban, ám a második negyedtől feléledt a Szolnok és végül kétgólos győzelmet aratva került a szombati fináléba. Az Eger a bronzmeccsen vigasztalódhat.

A Duna Aréna késő délutáni mérkőzésén eldőlt, hogy a Jug Dubrovnik lesz az ellenfele a az esti magyar rangadónak - ennek megfelelően fantasztikus hangulat fogadta a magyar bajnoki címvédő Szolnok és a BL-ben a legjobb négy közé először bejutó Eger csapatait.

Némi meglepetésre az Eger kezdte jobban a mérkőzést és lőtte az első gólt, ráadásul éppen az a Hárai Balázs volt a gólszerző, aki csütörtökön a Brescia elleni találkozón is nyitotta a gólok sorát.

A szolnoki válasz nem sokáig késett, Ugo Crousillat az első emberelőnyt rögtön gólra váltotta. Néhány perccel később ötmétereshez jutott a Szolnok, de Andrija Prlainovics még a kaput sem találta el, ami mutatta, hogy mekkora a feszültség a játékosokban.

Az első negyedre az Eger mehetett előnnyel pihenni, miután egy szép akció végén a találkozó egyik legszebb gólját szerezte Bedő Krisztián centerből.A második negyedben sokáig csak a kiállítások potyogtak, a gólok nem, aztán az utolsó két percben magára talál Prlainovics, és két gyors góljával megfordította az eredményt, 3–2-es szolnoki vezetés mellett érkezett a nagyszünet.

Ezt pedig a szolnokiak használták ki jobban a harmadik játékrészben, hiszen Aaron Younger vezérletével és duplájával már 5–2-re is elhúztak, amikor Kovács Gergő szépíteni tudott.

Az utolsó negyed sokáig egészen izgalmasan alakult, az Egernek Lőrincz Balázs, majd Hosnyánszky Norbert gólja után is lehetősége lett volna egyenlíteni, de előbb Younger, majd Prlainovics is megszerezte saját harmadik gólját, így a Szolnok végül 7–5-re győzni tudott és bejutott a szombati döntőbe.

A finálét szombaton 16:45-kor rendezik a Duna Arénában, a Szolnok ellenfele a horvát Jug Dubrovnik lesz. Előtte, 15:15-től lesz a bronzmeccs, ahol az Eger az olasz Pro Recco csapatával csap majd össze.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 7–5 (1–2, 2–0, 2–1, 2–2)
Duna Aréna, 9000
néző. V: Margeta (szlovén), Putnikovics (szerb)
SZOLNOK: NAGY V. – Varga Dénes, PRLAINOVICS 3, Jansik D., Mezei, Gocics, Vámos. Csere: KIS G., YOUNGER 3, Alekszics, Crousillat 1, Fülöp. Edző: Cseh Sándor
EGER: B. MITROVICS – Milos Csuk, Erdélyi, Hosnyánszky 1, HÁRAI 1, Vapenszki, Decker Á. Csere: Bedő 1, Csucskovics, Lőrincz 1, Angyal, Kovács Gergő 1. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 9/0
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Jansik D. (23. p.), Csucskovics (31. p.)
Cseh Sándor:
– Mindkét edző erről beszélt, hogy olyan mérkőzést vár, ahogyan végül is alakult a találkozó. Tizenhat napja nem játszottunk meccset, emiatt voltunk ólmosabbak, és az, hogy harminc méterrel felettünk sok ezer magyar drukker ül, különleges helyzet volt. Ilyenkor az edzők próbálják az apróságok felé terelni a figyelmet, és lépésről lépésre, elsősorban a védekezéssel megnyerni az idegek harcát.
Dabrowski Norbert: – Büszke vagyok a csapatomra, összességében megvalósítottuk azt, amit elterveztünk, de most még nagyon fáj, hogy egyetlen támadáson múlott, hogy kiharcoljuk a szétlövést. A bronzmeccsen az a csapat lehet a jobb, amelyik kevésbé csalódott, és a Recco nyilván csalódottabb, mint mi – más kérdés, hogy sokkal hosszabb a kispadja, és eggyel kevesebb meccset is játszott.

A MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSE

4. NEGYED

32. perc:Vége a mérkőzésnek, a Szolnok jutott a döntőbe, az Eger a bronzért küzdhet.

32. perc: Nagy Viktor Vapenszki lövését is védeni tudta.

32. perc: Csuk távolról eleresztett lövését Nagy Viktor védte.

32. perc: Prlainovics lövése után egri időkérés.

31. perc: Vapenszki lövését védte Nagy Viktor.

31. perc: Prlainovics balról szép lövéssel váltotta gólra a fórt, 5–7!

31. perc: Két perccel a vége előtt Csucskovics kipontozódott. Szolnoki időkérés.

30. perc: Hárai szerzett labdát, a végén azonban nem tudott Csukhoz játszani.

30. perc: Varga Dénes kiállítását Hosnyánszky egy lóba után a rövidbe bombázva használja ki gyorsan, 5–6!

30. perc: Younger kihasználja az előnyt, miután egyedül maradt és távolról beveszi Mitrovics kapuját, 4–6!

29. perc: Angyal gyűjt be újabb személyi hibát, szolnoki előny.

28. perc: Varga Dénes is egy másodperccel a támadóidő letelte előtt ereszt el egy lövést – kapufa.

28. perc: Vapenszki passza után mindössze egy másodperccel a támadóidő letelte előtt, Lőrincz középről lő nagy gólt, 4–5!

27. perc: Crousillat eladja előnyben – Kovács csípte el a passzát.

26. perc: Decker támadóhibája után jöhet a Szolnok.

26. perc: Vámos lövését védi Mitrovics.

25. perc: Kiállítás: Alekszics második hibája. Lőrincz passza rossz volt Hárainak, vége az előnynek.

25. perc: A ráúszást Crousillat nyerte, ezzel 2–2 ennek a külön meccsnek a vége.

3. NEGYED

24. perc:Vége a negyednek.

24. perc: Csuk lövése találta el a kapufát, aztán Varga ejtését védte Mitrovics.

23. perc: Egri időkérés.

23. perc: Jansik kipontozódott, Bedő eltüntetése miatt megkapta a harmadik kiállítását.

22. perc: Kovács Gergő gondolt egyet és messziről lőtt, mindenkit meglepve ezzel, nagy gól, 3–5!

22. perc: Éppen letelt Angyal kiállítása, amikor Alekszics nagy nehezen Younger elé paskolta a labdát, aki balról kíméletlenül bevágta az ötödik szolnoki gólt, 2–5!

21. perc: Angyalt állítják ki, majd a Szolnok időt kér.

21. perc: Vapenszki lőtt mert szorította a támadóidő, mellé.

20. perc: Csucskovics tüntette el Kis Gábor centerben, kiállítás. Crousillatra jött ki a lövés, belepüfölte a blokkba.

20. perc: Csuk tette középre Hárainak, aki csavarral kapura húzta, de mellé szállt a labda.

19. perc: Youngert állították ki, de nem tudta kihasználni az Eger a fórt.

18. perc: Hosnyánszky kiállítását Younger szép lövéssel büntette, Mitrovics tehetetlen volt, 2–4!

18. perc: Crousillat maradt őrizetlenül, lövését Mitrovics védte.

17. perc: Csuk lövését a kapufa segítségével hárította Nagy Viktor.

17. perc: Varga Dénes távoli lövését magabiztosan védte Mitrovics.

17. perc: A harmadik negyed elején a szolnokiak hozták el a labdát.

2. NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek.

16. perc: Előbb Vámost majd Vargát is kiállították, a kettős fórban Nagy Viktor védett kétszer is: előbb Erdélyi, majd Hárai lövésénél.

16. perc: Vezet a Szolnok! Prlainovics magára találni látszik, közelről bevágta, 2–3!

15. perc: Bedő másodszor jutott a kiállítás sorsára.

15. perc: Lőrincz lövése fölé szállt a blokkról.

15. perc: Prlainovics! Egy hosszasan játszott figura végén Prlainovicsra jött ki a lövés, és ezúttal már nem hibázott, 2–2!

14. perc: Jansikot állították ki, de ezt az előnyt is kivédekezte a Szolnok.

13. perc: Csucskovicsra játszották volna ki a figurát az egriek, de Varga Dénes lekapta a passzt a levegőből, ezzel vége az előnynek.

13. perc: Kiállítás, időkérés ismét, csak most fordítva. Alekszicsot állították ki.

12. perc: Letelt a kiállítás, majd Alekszics a kapufát találta telibe.

12. perc: Egri kiállítás, szolnoki időkérés. Bedőt szórták ki.

11. perc: Vapenszki távolról középről, a labda a vízről a kapufára pattant.

11. perc: Varga Dénes szép keresztpassza után Prlainovics lövése pattant a kapu fölé.

10. perc: Lőrincz labdaszerzése vetett véget a szolnoki támadásnak.

10. perc: Gocics távoli lövése a keresztlécet találta el.

9. perc: Bedő lövése után a kapufa mentette meg a Szolnokot a góltól.

9. perc: Kovács hozta el a labdát a ráúszás során.

1. NEGYED

8. perc: Egy újabb Prlainovics-Mitrovics összecsapással zárult az első negyed az egri kapus védeni tudott.

8. perc: Mezeit állítják ki. Már letelt az előny, amikor Bedő szépen behúzta centerből, 2–1!

7. perc: Az előny végén Vámosra jött ki a figura, lövését Mitrovics védte.

7. perc: Csuk kapott egy kiállítást, aztán szolnoki időkérés.

6. perc: Ötméteres a Szolnoknak! Prlainovics kihagyta, nem találta el a kaput sem!

6. perc: Lőrincz lövését blokkolták a szolnokiak.

5. perc: Vapenszkit szórják ki Kis Gáborról, az akció végén Younger lőtt balról, Mitrovics védett.

5. perc: Jansikot állították ki, az akció végén Erdélyi lövése a kapufát találta telibe.

4. perc: Előnygól a Szolnoknál: szépen körbejáratták a labdát a kéksapkások, végül Crousillat lövése talált utat a kapuba, 1–1!

4. perc: Csucskovics kapott egy kiállítást Kis Gábor elleni szabálytalanság után.

4. perc: Bedő szabálytalankodott, jöhet a Szolnok.

3. perc: Egri időkérés.

3. perc: Erdélyi lóbálás után lőtt balról, a labda fölé pattant.

3. perc: Csuk lövését védte Nagy Viktor.

2. perc: Ma is Hárai szerezte az egriek első gólját, 1–0!

2. perc: Mezeitől került el a labda, Mitrovicstől indulhat az egri akció.

1. perc: Vapenszki lőtt mellé.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

Remek hangulat várja a mérkőzésre készülő csapatokat, és rengeteg néző.

ÉRDEKESSÉGEK

A honi OB I-ben a szezon során a két csapat a középszakaszban kétszer találkozott egymással, és Szolnokon és Egerben is a hazaiak nyertek. A két gárda ezt követően a bajnoki döntőben mérkőzött legközelebb és a három nyert meccsig tartó párharcot a Szolnok 3–0-ás söpréssel nyerte.

Szombaton délután 15.15 órától rendezik a mérkőzést a harmadik helyért, míg a döntő rögtön utána, 16.45-kor kezdődik a Duna Arénában.

A pénteki első elődöntőben a horvát Jug Dubrovnik és az olasz Pro Recco találkoztak, Szinte végig a horvátok vezettek, igaz, az olaszok többször is felzárkóztak a két-három gólos hátrányból. Végül, nagy izgalmak után 10–9-re nyert a Jug és bejutott a fináléba.

A csalódott csapatok mérkőzésén, azaz az ötödik helyért vívott találkozón pénteken délután az olasz Brescia 8–5-re verte a görög Olympiakosz Pireuszt.

Az budapesti Final 6 első napján, csütörtökön a ZF Eger a Bresciát 6–4-re legyőzte, így vívta ki az elődöntős szereplés jogát, míg a másik ágon a Jug 11–8-as győzelmet aratott az Olympiakosz ellen.

A MÁSIK ELŐDÖNTŐBEN

JUG DUBROVNIK (horvát)–PRO RECCO (olasz) 10–9 (4–2, 2–2, 3–4, 1–1)
Duna Aréna, 7000
néző. V: Alexandrescu (román), Buch (spanyol)
JUG: BIJAC – L. Fatovic, Perrone 1, Obradovic 1, J. Vrlic 1, X. GARCÍA 2, Jokovic 1. Csere: Macan, LONCAR 2, Markovic 1, Benic 1, Pavlicevic. Edző: Vjekoslav Kobescak
RECCO: Tempesti – SUKNO 2, Ivovics 1, F. FILIPOVICS 4, D. Pijetlovics, Mandics 1, Bodegas. Csere: Volarevic (kapus), Aicardi, Di Fulvio 1, G. Molina, Figlioli, Fondelli. Edző: Vladimir Vujaszinovics
Gól – emberelőnyből: 8/0, ill. 12/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Bodegas (26. p.)
Vjekoslav Kobescak:
– A fantasztikus csapatszellemünk visz minket előre, ennek köszönhető, hogy két remek ellenfelet is legyőztünk egymás után, akárcsak tavaly. Készen állunk a címvédésre, és képesek is vagyunk rá.
Vladimir Vujaszinovics: – Túl nagy volt a nyomás a csapatomon, és ezt nem bírtuk el. Sokat hibáztunk, és három játékosunk, akiket az olasz bajnoki döntőn pihentettünk a múlt héten, nem vette fel a meccs ritmusát.

AZ 5. HELYÉRT
Brescia (olasz)–Oympiakosz (görög) 8–5 (2–2, 3–0, 1–1, 2–2)
Gólszerző:
Manzi, C. Presciutti 2-2, Nora, Bertoli, N. Presciutti, Ubovic, ill. Kolomvosz 2, Murikisz, Geniduniasz, Fontulisz 1-1