Férfi vízi BL: a 3. etapban nyerte meg a meccset a Szolnok

2015.02.11. 20:19
Sokáig csak kereste, de aztán még időben megtalálta magát a Szolnok (Fotó: Kurucz Árpád)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Szolnoki Dózsa otthon csak kínlódott az első félidő végére hét(!) gólt szerző török Galatasaray ellen, de a 7–1-re lehozott harmadik negyeddel biztossá tette papírforma győzelmét. A Szolnok negyedik sikerét aratta, a Galatasaray a negyedik vereségét szenvedte el.

Nehezen lendült játékba a Dózsa, amely az első negyed hajrájában még hátrányba is került a törökökkel szemben. Nem a vendégek második találata volt a sokkoló, hanem a szolnokiak egy gólja. A negyed végéig azonban helyreállt a világ rendje, légiósduplával fordított a házigazda (3–2). Légiósaiban azonban bízhatott a vendégcsapat is, amely kihasználva a szolnokiak gyenge védekezését nemcsak ott lihegett a Dózsa nyakán, hanem kiegyenlített, sőt a nagyszünetre még vezetést is szerzett (6–7).

A nagyszünetben azonban sikerült rendezni a szolnoki sorokat, és a harmad harmadban triplát vállaló Stefan Mitrovics vezetésével eldöntötte a mérkőzést, Amíg korábban semmi nem sikerült a házigazdáknak, ebben a felvonásban minden bejött nekik (13–8). A záró játékrész már nem tartogatott izgalmakat, a vendégek azonban becsületből elvitték azt is, de legyen ez a legnagyobb örömük. A végszót a mesterhármasig jutó szolnoki légiós, Zivko Gosics mondta ki (15–11).

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–GALATASARAY (török) 15–11 (3–2, 3–5, 7–1, 2–3)
Szolnok, 700
néző. V: Alexandrescu (román), Rakovics (szerb)
SZOLNOK: Nagy V. – SZ. MITROVICS 5, Varga Dénes 2, Jansik D., KIS G. 2, Madaras, Gocics 3. Cs: Varga Dániel, Tóth M., Vámos 1, Mezei, M. Alekszics 2. Edző: Cseh Sándor
GALATASARAY: Scsepanovics – Özbek, M. Janovics 2, Akszentijevics 1, Vukcsevics 1, PASZKOVICS 4, Simsek. Cs: Biyik, Nikics 2, Mi. Korolija 1, Kljajevics, Senemoglu. Edző: Zsarko Petrovics
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 12/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Jansik D. (21. p.), Biyik (23. p.), Mi. Korolija (32. p.)
Cseh Sándor:
– Vannak meccsek, amelyeken nem játszunk jól, de felkészültek, fegyelmezettek vagyunk – most az első két negyedben nagyon fegyelmezetlenek voltunk. Nem egyszerű a szituáció, mert jó lenne egyszer együtt lenni a meccsek után és előtt is, hiszen rendre fogja mindenki a cuccát, és indul a válogatotthoz. Ez nem segít, szétszórtak vagyunk fejben, a harmadik negyedben viszont megmutattuk, hogyan tudunk játszani. Tudtam, hogy megnyerjük a találkozót, de ez nem jelenti azt, hogy elégedett is vagyok vele, amit látok. A második negyed után összekapták magukat a játékosok, de a negyedik negyedben megint mindenkinek máshol jártak a gondolatai.
Zsarko Petrovics: – Tisztában voltunk vele, hogy a Szolnok sokkal jobb csapat, ráadásul nyolc új játékossal kezdtük az évet, és kevés lehetőségünk van gyakorolni – pedig a képességek alapján nagy lehetőségek vannak a csapatban. Összességében elégedettek lehetünk az elért eredménnyel.