Nemzetisport.hu 2011.10.22 22:09 Frissítve: 2014.12.19 01:28

Címvédőt vert meg idegenben a Szeged

Fordulatos, izgalmas mérkőzésen egy góllal, 9–8-ra nyert idegenben a Szeged-Beton a címvédő Partizan Beograd ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának nyitó fordulójában.

Bálint Gergő (jobbra) egyet vállalt a kilenc szegedi gólból (Fotó: Mirkó István, archív)

A nyáron öt játékos távozott a most már a Bajnokok Ligája nevet viselő Euroliga címvédőjétől, igaz, ettől cseppet sem tűnt könnyűnek a Szeged-Beton dolga az első csoportmeccsen. A Benjica-uszodában ráadásul Molnár Tamás nem lehetett ott a vendégcsapatban, a háromszoros olimpiai bajnokot még a selejtezőkör utolsó mérkőzésén állították ki a játékvezetők, amiért egymeccses eltiltást kapott.

Az első negyedben két-két találat mellett a kimaradt helyzetek borzolhatták az edzők idegeit (2–2), majd a Szeged talált korábban magára. Kemény, de sportszerű védekezéssel és precíz támadásokkal kétgólos előnyt „építettek” maguknak nyolc perc alatt (3–5), majd ugyanennyi idő múlva már kétgólos hátrányba kerültek.

A térfélcsere után a Partizan pillanatok alatt megfordította az eredményt, 4–0-ra nyerte a negyedet, amihez kellett némi külső segítség is. Az orosz, török bírópáros vízilabdameccsen ritkán látható ítélettel egy támadás alatt három szegedit küldött ki a medencéből. (7–5)

Ez sem törte össze azonban a Szeged-Betont, sőt a záró negyed eredményéből ítélve inkább tüzelte a fiúkat. Előbb egyenlített a Szeged, majd Mitrovicsot brutalitásért kiküldték a bírók, így az utolsó négy percet emberelőnyben játszhatták a vendégek. Bálint, Török, az egész meccsen remeklő Kayes és Younger vette be Szoro kapuját. Bár a vége előtt még a hazaiak szépítettek az utolsó másodpercekben már ünnepelhettek a szegediek, a címvédő medencéjében.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Partizan Beograd (szerb)–Szeged-Beton 8–9 (2–2, 1–3, 4–0, 1–4)
Belgrád, 500 néző. Vezette: Tkacsenko (orosz), Taylan (török)
Partizan Beograd: Szoro – Csuk, Vujaszinovics 2, Mil. Korolija, Alekszics 1, Radovics 2, Mitrovics 3. Csere: Surányi. Vezetőedző: Igor Milanovics.
Szeged Beton: Baksa – Kiss Cs. 1, Kunac 1, Turzai, Kayes 2, Somogyi 1, Hegedüs. Csere: Younger 1, Török 2, Bálint 1, Lehmann. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 17/5, ill. 9/4.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Mitrovics (27.), ill. Juhász (23.), Kiss Cs. (25.).

Vincze Balázs: – Emberfelettit nyújtottak ma a játékosaim, le a kalappal a fiúk előtt, ezért jöttünk Belgrádba. Bizonyítottuk, hogy nem a levegőbe beszéltünk, amikor azt mondtuk, hogy jó csapatunk lesz az idén. Végtelenül boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Eger–Vasas 5–8 (0–2, 4–1, 1–2, 0–3)

2019.06.12 21:54:01

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Ha a csapatot olyan tökéletesen felkészült, tiszta fejű edző, mint Varga Zsolt kovácsolja egybe, mögötte meg ott egy profi stáb és egy tőkeerős klub, akkor még így, »hátulról« érkezve is simán elérhető, hogy az FTC végül mindenkit megelőzzön.

2019.06.12 09:50:47

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

„Meglátjuk, mennyi fér bele, mennyit akar a Fradi, de harmincöt éves koromig biztosan játszom.”

2019.06.08 13:07:26

Vízilabda HATÁR DÁVID (Budapest), LAKNER GÁBOR (Hannover)

Az Olympiakosz óriási hajrával egyenlített, de a Vargát és Vámost is elveszítő zöld-fehérek így is nyertek.

2019.06.07 19:49:43

Vízilabda LAKNER GÁBOR (HANNOVER) / NSO

Varga Dénesék kiváló negyedik negyeddel verték meg a Barcelonetát.

2019.05.29 09:05:06

„Ha egyetlen érmet sem nyerek, és úgy fejezem be, akkor is a legboldogabb embernek érezném magamat.”