A Vasas egygólos győzelmet aratott a Kotor fölött

2010.12.01. 21:18
A találkozónak külön pikantériát adott a Steinmetz fivérek párharca (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda Euroliga csoportkörének 2. fordulójában a TEVA-Vasas-Uniqa hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a montenegrói Primorac Kotor ellen. A veretlenségüket megőrző házigazdák 3–0-s etappal indítottak, de a végén nagyot kellett küzdeniük a Steinmetz Ádám vezérelte vendégek ellen.

Kiváló védekezéssel, illetve Nagy Viktor remek védéseivel a Vasas megalapozta az első negyedet, és mivel a brusztolós, végig pezsgő párharcokat hozó találkozón két támadását akciógóllal fejezte be,  kétgólos előnyhöz jutott. 2–0

SZAVAZÁS

Három magyar férfi vízilabdacsapat szerepelhet az Euroliga főtábláján. Lesz továbbjutó?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második felvonásban Kovács Róbert növelte a vendéglátók előnyét – valami nagy dolog volt készülőben. Az önmagát felülmúló Vasassal nem tudott pariban lenni a montenegrói együttes. Sajnos, a sok kihagyott hazai fór nemcsak megbosszulta magát, hanem megtörte a hazaiak lendületét is. Így a vendégek megkezdték a gólgyártást, és a félidőig kiegyenlítettek. Különösen a Kotor harmadik találata volt szemre tetszetős, akkor egy szélső bejátszást ujjbeggyel pöccintettek be. 3–3

A harmadik játékrész első gólját Steinmetz Ádám szerezte, de ennek a hangos és hangulatos Vasas-tábor nem tudott szívből örülni. Sőt kifejezetten bosszús lehetett. A Vasas korábbi centere ugyanis egy megúszást értékesített rutinos higgadtsággal. Nagyon kellett a hazai gól, hogy ne menjen el az önbizalom, a lövőkedv és a meccs is. Jött is, majd az egyenlítést követően Kovács Róbert távolról visszavette a vezetést a Vasasnak. De aztán ismét Steinmetz Ádám villant, aki egy centerezést remek lábtempóval majdnem a „plafonról" húzott be a Vasas kapujába. 5–5

A záró felvonásban két remek egyéni megmozdulás végén ismét kétgólos előnyhöz jutott a Vasas. Persze, ehhez kellettek Nagy bravúrjai is. Fülöp Bence egy szélső bejátszásnál nem jutott lövéshez, mert eltüntették a víz alatt, de volt benne annyi finesz, hogy a labdát a víz alól, védővel a nyakában is betekerje a vendégek kapujába. Nem sokkal később Miho Boskovic egy elhajlás után bombázott a kotori kapu jobb oldalába.

Kevesebb mint négy perc volt hátra a találkozóból. A hátralévő időben meccslabdákhoz is jutott a Vasas, mégis a vendégeknek sikerült gólt szerezniük. A vége előtt 43 másodperccel az egygólos hátrányban lévő Kotor támadhatott, húsz másodpercnyi bruszt után megkapták a fórt, de az éles szögből leadott lövést Nagy Viktor védte, a távoli ismétlés pedig a lécen végezte. 7–6

A harmadik fordulóban a Vasas a montenegrói Jadran vendégeként ugrik medencébe.

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–PRIMORAC KOTOR (montenegrói) 7–6 (2–0, 1–3, 2–2, 2–1)
Komjádi uszoda, 700 néző. V: Kacsenko (orosz), Hausche (német)
VASAS: NAGY V. – Katonás, BOSKOVIC 2, Powers 1, KOVÁCS R. 2 (1), Kiss G., Decker Á. Cs: Vörös 1, Vámos, Hőna, Steinmetz B., Takács Bálint, Fülöp 1. Edző: Földi László
KOTOR: Radics – Draskovics 1, Azvedo 1, Dr. Brugljan, Cuckovics, Pavlovics, Kállay. Cs: Petrovics, Trajkovics, Milosevics, STEINMETZ Á. 2 (1), Setka, MILICS 2 (2). Edző: Ranko Perovics
Gól – emberelőnyből: 11/1, ill. 14/3
Kipontozódott: Kiss G. (20.), Takács (24.)
Földi László: – Fontos mérkőzést nyertünk meg, bebizonyítottuk, hogy erős csapatunk van, amelyben még van potenciál. Szerencsére a végén pontosabbak lettek a lövéseink. A Kotortól azt kaptuk, amit vártam, remekül küzdöttek játékosai.
Ranko Perovics: – Gratulálok a Vasasnak, tudtuk, hogy a magyar csapat hazai környezetben rendkívül erős. Gyengén játszottunk emberelőnyben, ez volt a kulcs. Az utolsó támadás még magában hordozta az egyenlítés lehetőségét, de elrontottuk.