Férfi vízi ob I: a BVSC lesz a Szolnok ellenfele az 5. helyért

D. S. B.D. S. B.
2023.05.07. 18:42
Mészáros Mátyás öt gólt szerzett, a BVSC legyőzte az Egert és megnyerte a párharcot (Fotó: Dömötör Csaba)
Nagy csatában, kiváló egyéni teljesítményekkel fűszerezett mérkőzésen 12–10-re legyőzte a BVSC az Egert a férfi vízilabda ob I 5–8. helyért rendezett helyosztójának harmadik mérkőzésén, ezzel 9–6-ra nyerte az egyik fél hetedik pontjáig zajló párharcot, így a fővárosiak a Szolnokkal küzdenek meg az ötödik helyért, míg a hevesiek a Miskolccal vívnak meg a hetedik helyért.

Ahogy az alapszakaszban, úgy az 5–8. helyért rendezett helyosztó első két felvonásán is oda-vissza legyőzte egymást a BVSC és az Eger, így a felek 6–6 pontról várták a harmadik meccset.

A fővárosban rejndezett találkozót a hazaiak kezdték jobban, s Mészáros Mátyás negyedik (!) góljával már a második negyedben 6–3-ra elhúztak, de erre egy 4–0-s sorozattal válaszoltak Dimitrije Krijestoracék (6–7).

Kemény Kristóf csapata viszont visszavette az előnyt, s hiába egyenlített még kétszer az Eger, az utolsó perceket a hazaiak bírták jobban, akik a mérkőzést 12–10-re nyerve győztek a párharcban.

A BVSC a Szolnokkal vív meg az ötödik helyért, míg az Eger a Miskolccal csap össze a hetedik helyért.

A mérkőzésen a hazaiaktól Mészáros Mátyás öt, a vendégektől Dimitrije Krijestorac négy gólt szerzett.

A Szeged elleni párharcban alulmaradó Kaposvár hazai medencében kezdte az UVSE által legyőzött Pécs elleni párharcot a 11. helyért. A somogyiak négy emberelőnyös góllal léptek meg a második negyed elején, ez a különbség pedig meg is pecsételte a Pécs dolgát, amely hiába nyerte meg 3–0-ra a záró felvonást, 7–5-ös vereséggel került hátrányba az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
BVSC-Zugló–Tigra-ZF-Eger 12–10
(2–1, 4–4, 2–3, 4–2)
Laky uszoda, 300 néző. V.: Csanádi, Tóth S.
BVSC:  Gyapjas V. – MÉSZÁROS M. 5, Gál D., Szabó B., BATIZI 1, Gyárfás 2, Csapó M. 1.
Csere: Sziládi, Mészáros Cs., KOVÁCS P. 1, Tátrai D. 1, Nagy M. 1.
Edző: Kemény Kristóf
EGER:  Grieszbacher – Baksa B. 2, KRIJESTORAC 4, Gólya, Rádli, Kovács Gábor 1,      Lőrincz B.
Csere: MURISICS 2, Szalai G., Spitz 1, Sári, Dóczi.
Edző:  Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 14/8, ill. 13/7.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: Sári (19. p.), Szabó B. (19. p.), Lőrincz B. (26. p.), Gólya (27. p.).
Kiállítva (végleg, cserével):  Rádli (12. p.)
Kemény Kristóf:  –
Lehet, hogy úgy volt megírva, nekünk nem a könnyebb úton kell eljutnunk odáig, hogy az ötödik helyért játszhassunk. Kétszer kellett megnyerni ezt a mérkőzést, egyszer már vezettünk három góllal, de akkor még fordított az Eger. Nagyon sok nehézséggel kellett megküzdenünk, de látszott, hogy amikor nagyon kell, akkor meg tudjuk csinálni.
Tóth Kálmán:  – Nem vesztesen jöttünk ki ebből a sorozatból, nagyon sokat tanultunk és tapasztaltunk. Remélem, hogy ezt a tudást a közeljövőben át tudjuk adni annak a sok gyereknek, aki nálunk vízilabdázik.
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–6 a BVSC javára

A 11. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Kaposvári VK–Pécsi VSK-Mecsek Füszért 7–5 (2–0, 3–1, 2–1, 0–3)
Kaposvár, 140  néző. V.: Petik A., Rubos K.
KAPOSVÁR:  CSOMA – BERTA 1, Szatmári 1, Petrovszki 1, Langiewicz, Kakstedter, JUHÁSZ-SZELEI 1.
Csere: Pellei F., Aranyi A., Palatinus, Klinger, Vindisch 1, Takács J., HORVÁTH Á.  2.
Edző:  Surányi László
PÉCS: GELENCSÉR – Keresztúri, Kókai Sz., Csorba, Gaszt 1, Reisz, Kolozsi.
Csere: PELLEI K. 1, Lajkó 1, NÉMETHY  1, Vidovenyecz 1,  Szabó G.
Edző:  Török Viktor
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 5/1.
Gól – ötméteresből:  2/0, ill. 2/2.
Kipontozódott: Szatmári (19. p.), Kolozsi (25. p.)
Surányi László :
– Végre olyan mérkőzést játszottunk, amelyen nem kellett idegeskednem, végig mi irányítottunk, minden tekintetben jobbak voltunk. A harmadik negyedig csak ötméteresből volt eredményes az ellenfél, nagyon simának éreztem ezt a találkozót.
Török Viktor: – A Kaposvár sokkal agresszívabban kezdte a mérkőzést, ettől egy kicsit meg is illetődtünk, hiába készültünk erre. Szomorú vagyok, mert elkerülhető gólokat kaptunk, a fiúk nem érezték, hogy van tétje a találkozónak. A kapusunk jól védett, a hét góllal sincs probléma, azonban azon dolgoznunk kell, hogy hatékonyabb legyen az emberhátrányos védekezésünk.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára