Női vízilabda Ek: három magyar csapat a legjobb négy között

2023.02.11. 20:06
Faragó Kamilla három góljával az UVSE legeredményesebbje volt (Fotó: Török Attila, archív)
Az UVSE a görög Etnikosz Pireusz otthonában aratott 13–9-es győzelmével, a Ferencváros a spanyol CN Terrassa elleni 14–9-es sikerrel jutott be a legjobb négy közé a női vízilabda Eurokupában. Az Eger nagy csatában, ötméteresekkel győzte le a görög Vuliagmenit, így harmadik magyar csapatként jutott az elődöntőbe.

Az UVSE csapat hazai környezetben a párharc első felvonásán 10–10-es döntetlent játszott az előző idényben LEN Kupa-győztes Etnikosszal.

A visszavágó sokáig hasonlóképpen szoros volt, de Benczur Márton együttese a hajrában „rálépett a gázpedálra”, és eldöntötte az összecsapást.

Az FTC-Telekom Waterpolo idegenbeli kétgólos vereségét követően hazai medencében 14–9-re győzte le a spanyol CN Terrassa együttesét, így szintén a legjobb négy közé jutott.

Az Eger–Vuliagmeni párharc első összecsapását a görögök nyerték 15–12-re, és a visszavágó második negyedétől volt esély a hátrány ledolgozására. Kritikus pillanatokban azonban a vendégek mindig betaláltak. A záró játékrészben 12–9-re húzott el a hazai együttes, de mivel megmaradt a háromgólos különbség, ötméteresek döntöttek. Az első kilenc kísérletből gól született, ám a végén Kiss Alexandra hárította Sztamatina Kaiafa lövését, és ezzel eldöntötte a párharcot.

A negyedik csapat a legjobb négy között az olasz Plebiscito Padova, amely a francia Lille ellen kettős győzelemmel (12–10 és 11–5) jutott be az elődöntőbe.

NŐI EUROKUPA, NEGYEDDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
Etnikosz Pireusz (görög)–UVSE 9–13 (1–1, 2–2, 4–5, 2–5)
A magyar csapat gólszerzői: Faragó 3, Peresztegi-Nagy, Baksa, Macsai, Szegedi 2-2, Aubéli, Hajdú 1-1
Továbbjutott: az UVSE, 23–19-as összesítéssel

FTC-Telekom Waterpolo–CN Terrassa (spanyol) 14–9 (5–3, 2–1, 4–2, 3–3)
A magyar csapat gólszerzői:
Leimeter 3, Farkas, Simon-Illés, Kuna, Tóth-Csabai 2-2, Máté, Gurisatti, Petik 1-1
Továbbjutott: a Ferencváros 21–18-as összesítéssel

Tigra-ZF-Eger–Vuliagmeni (görög) 19–15 (3–4, 4–1, 3–4, 4–2, 5–4) – ötméteresekkel
A magyar csapat gólszerzői: Szilágyi, Czigány 4-4, Borsi 3, Szellák 2, Parkes 1
Továbbjutott: az Eger, ötméteresekkel