Vízilabda: elődöntősök a mieink az U18-as világbajnokságon

2016.09.01. 19:58
Magyarország válogatottja ötméteresekkel legyőzte Görögországot az U18-as férfi vízilabda-világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében Montenegróban, és bejutott a legjobb négy közé.

Az első három gólt a görögök szerezték, a mieink a második negyed harmadik percében vezettek először (5–4).

A későbbiekben Horkai György csapata irányított, de hiába volt többször többgólos az előny (12–9, 14–12), a görögök mindig visszakapaszkodtak, és két másodperccel a vége előtt emberelőnyből egyenlítettek.

Az ötméteresek során Bányai Márk kétszer védett, míg az ötödik kísérletükből a görögök a kapu fölé lőttek.

A döntőbe jutásért Horvátország lesz a mieink ellenfele péntek este. A horvátok Ausztrália 14–13-as legyőzésével jutottak be a legjobb négy közé.