Férfi vízi: Madaras vezérletével siker a németek ellen

2014.07.05. 21:21
Madaras döntő időszakban vette hátára a csapatot (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)
A háromgólos Madaras Norbert vezérletével a budapesti Eb-re hangoló magyar férfi vízilabda-válogatott a németországi felkészülési torna második fordulójában kétgólos győzelmet aratott a házigazdák ellen. Benedek Tibor együttese két fordulót követően százszázalékos teljesítménnyel áll az élen, holnap a négypontos amerikaiak ellen a döntetlen is elég a tornagyőzelemhez.

A vlv.hu oldalon olvasható tudósításból kiderül, hogy az első félidőben bizony döcögött a magyar szekér a fórjaiból jól megélő németek ellen, akik a második negyed közepén kettővel is megléptek (2–4). Madaras Norbert, illetve Hosnyánszky Norbert góljával a nagyszünetre ikszre hoztuk az eredmény (4–4). A fordulást követően is döntően kapaszkodni kényszerültünk, ám a harmadik játékrész közepén fordult a kocka. Madaras duplája nemcsak egyenlítést, hanem magyar vezetést is ért, a záró rész előtt pedig megléptünk hárommal (9–6). A negyedik negyedben egy gólt szereztünk ugyan, de tudtuk tartani a házigazdákat.

NÉMETORSZÁG-KUPA
2. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 10–8 (1–1, 3–3, 5–2, 1–2)
Düsseldorf
MAGYARORSZÁG:
Nagy V. – Szivós, Varga Dénes 2, Gór-Nagy, Tóth M. 1, Varga Dániel 1, Madaras 3. Cs: Hosnyánszky 1, Decker Á., Vámos 1, Erdélyi 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
NÉMETORSZÁG: Schenkel – Öler 1, Nossek 2, Real 2, Eidner 1, Bukowski, Schüler 1. Cs: Eidner, Glaser, Jüngling, Preuss, M. Stamm 1. Szövetségi kapitány: Nebojsa Novoselac
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Hosnyánszky (31. p.)
A nap másik mérkőzésén
Montenegró–Egyesült Államok 9–9

Az állás: 1. Magyarország 6 (19–16), 2. Egyesült Államok 4 (21–20), 3. Montenegró 1 (17–18), 4. Németország 0 (19–22)