Női vízilabda ob I: 14 év után ismét bajnok a Szentes

MTI MTIMTI MTI
2014.05.07. 20:11
Tizennégy év után újra bajnoki címet ünnepeltek a szentesi női vízilabdások (Fotó: Szentesi Vízilabda Klub Facebook)
A Szentes győzött szerdán, ezzel összesítésben 3–1-re nyert a Dunaújváros ellen a női vízilabda ob I rájátszásos döntőjében.

Az első két összecsapást elvesztő Dunaújvároson a szombati szépítést követően szerda este is csak a győzelem segíthetett volna, ennek tudatában villámrajtot vett az alapszakasz harmadik helyezettje a negyedik szentesiek otthonában. Mihók Attila együttese – a csapat válogatott erősségei, Miskolczi Kitti, Garda Krisztina, Csabai Dóra, Menczinger Kata révén – az első negyed végére 4–1-re elhúzott.

A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe: Tóth László csapata próbált felzárkózni, de – bár a holland légiós, Catharina Hendrica van der Sloot duplázott – sikertelenül, a Dunaújváros a nagyszünetre négygólosra növelte előnyét (3–7).

A harmadik nyolc percben 4–8-nál a holland vendégjátékos büntetőt rontott, így nem szűkült a különbség, sőt tovább hízott a vendégelőny, mivel Miskolczi keze nem remegett meg az ötméteresnél sem (4–9). Kövér-Kiss Rékának a negyed hajrájában szerzett akciógólja adott halvány reményt a hazaiaknak a befejező játékrész előtt (5–9).

Percekig semmi érdemi nem történt, a negyed közepén azonban Kövér-Kiss, majd Van der Sloot is bevette a dunaújvárosiak kapuját, 7–9-re alakítva az állást. Gémes Alexa bő fél perccel a vége előtt büntetőből szerzett gólt, majd amikor már csak egyetlen másodperc volt hátra, a házigazdák negyedszer is eredményes hollandja 9–9-re módosította az állást, így következhettek az ötméteresek.

A dobópárbaj megpróbáltatásait a hazaiak viselték jobban, nyertek, így övék a bajnoki cím, 2000 után újra, a klub történetében 11. alkalommal.

A Szentes, amely tavaly másodikként végzett, a női pólósok először 1984-ben kiírt ob-sorozatát bronzéremmel kezdte, majd 1987-ben megszerezte első bajnoki címét, ezt 2000-ig további kilenc követte, és most tizenegyedszer lett aranyérmes.

NŐI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
HUNGERIT-SZENTES–DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA 9–9 (1–4, 2–3, 2–2, 4–0) – ötméteresekkel 6–5
Szentes, 500
néző. V: Székely Balázs, Vogel G.
SZENTES: Terefu – Rácz, GÉMES 2, VAN DER SLOOT 4, Hevesi, KÖVÉR-KISS 2, Győri. Cs: Farkas, Etiebet, Kádár 1. Edző: Tóth László
DUNAÚJVÁROS: Kasó – Csabai 2, Szilágyi D., Garda 1, Gurisatti, MENCZINGER K. 2, MISKOLCZI 2. Cs: Sós (kapus), Horváth B., Ziegler 1, Polák 1. Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 10/0, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 3/2
Kipontozódott: Polák (25. p.), Garda (30. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Szentes javára
Tóth László:
– Ez egészen hihetetlen forgatókönyv volt! A hitünk végig kitartott – amit műveltek a lányok a negyedik negyedben... Utolsó leheletükig küzdöttek, nem álltak meg – lenyűgöző volt! Csodát ritkán lát az ember, de csoda csak ilyen csodálatos emberek között valósulhat meg, mint ez a tizennégy ember, akik a csapatomat alkotják.
Mihók Attila: – Négy meccsből három megvolt, de kétszer is az utolsó másodpercben kaptunk gólt – biztos vagyok benne, hogy ez nem véletlen. Jól játszott a csapatom, büszke vagyok rá. Nyilván a Szentes elégedett, de úgy gondolom, valamilyen oknál fogva a bajnoki cím nem lehetett a miénk. Mindenkinek folytatnia kell a munkát, látszott, van miért dolgozni, nagyszerű csapatunk és játékosaink vannak.