Férfi vízilabda ob I: az Eger majdnem leadta tetemes előnyét

2011.12.05. 20:20
A címvédő ZF Eger izgalmas második félidőt követően 7–6-ra legyőzte a Debrecent a férfi vízilabda ob I 10. fordulójának hétfői mérkőzésén. A Szolnok simán nyert Kaposváron.

Egy darabig úgy tűnt, az Eger simán veszi a Debrecen jelentette akadályt, hiszen a harmadik negyed harmadik percében, Kevin Graham akciógóljával már 6–1-re vezetett. Ekkor azonban fordulat történt, a debreceniek zsinórban négy gólt lőve feljöttek 6–5-re, és amíg Biros Péter 21 másodperccel a vége előtt be nem vágott egy büntetőt, volt izgulni való bőven.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ
ZF-EGER–DEBRECEN-FUJITSU
7–6 (2–0, 2–1, 2–2, 1–3)
Eger, 500 néző. V: Fekete B., Vogel G.
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori, BIROS 3, Binder, Varga II Zs., HOSNYÁNSZKY 2, Graham 2. Cs: Kovács G., Gerritse, Bundschuh, Seman, Mezei. Edző: Gerendás György
DEBRECEN: B. MITROVICS – Bugajcsuk 1, Varga T. 1, MISICS 1, Simon, Létay, Vindisch 2. Cs: Apanaszenko, Halek, Kistamás, Zoufal, Tóth Z. 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 8/4 ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon (14. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Varga II Zs. (26. p.), Misics (32. p.)
Gerendás György: – Nagyon nyugodt, sima mérkőzésnek indult. Parádésan védekeztünk, a harmadik negyedben, 6–1–nél hiányzott belőlünk a gyilkos ösztön. Befejezhettük volna a találkozót, nem tettük. Majdnem megfizettünk érte.
Gyöngyösi András: – Tulajdonképpen az utolsó két negyed jó játékára kell alapozni a bajnokság további mérkőzéseit.
KAPOSVÁRI VK–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP
4–12 (1–3, 0–2, 1–5, 2–2)
Kaposvár, 300 néző. V: Bors L., Molnár P.
KAPOSVÁR: Nagy P. – Papp G., Snyder, Bakó, Prikidánovics, Juhász-Szelei, GYUROVÁTH 3. Cs: Maár, Bereczki 1, Horváth Dániel, Horváth Dávid, Balogh Z., Bognár M. Játékos-edző: Bereczki Miklós
SZOLNOK: GÁRDONYI – Gocics, Nyéki, Hangay Z. 2, Komlósi 1, REGŐS 1, NEGREAN 4. Cs: Kovács O. 2, Georgescu 1, Süveges, Pásztor, Mohi, Marnitz G. 1. Mb. edző: Mohi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Bereczki Miklós: – Tudtuk, hogy jó csapat a Szolnok, ezt mostani játékával igazolta is.
Mohi Zoltán: – Bár az eredményhez gratulálni tudok csapatunknak, ahhoz már nem, hogy ilyen sok helyzetet kihagytunk. Ezen a téren sokat kell javulnunk.