A férfiaknál Honvéd-Eger, a nőknél Honvéd-OSC MK-döntőt rendeznek

2007.12.29. 19:29
A férfi vízilabdázók Vodafone Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe a Domino-Honvéd és az Eger együttese jutott be. Előbbiek, nem mellékesen címvédők, biztosan verték az újpestieket, utóbbiakat viszont a vártnál nagyobb csatára kényszeríttette az FTC. A nőknél a Floriol Magyar Kupa fináléját a Domino-Honvéd ugyancsak címvédő gárdája vívhatja az OSC-vel. A Honvéd női csapata is biztosan nyert, az OSC viszont egy gólokban szerény összecsapáson csak minimális különbséggel múlta felül a Dunaújvárosi Főiskolát.
Farkas József

A férfiak első elődöntője vajmi kevés izgalmat tartogatott, lévén az első negyedet 3-1-re megnyerő, amúgy is jóval esélyesebb Domino a folytatásban elhúzott, szinte teljesen érdektelenné téve a folytatást.

A harmadik felvonásban erőn felül teljesítő, csupán abban a szakaszban ellenfelét megszorongató Újpest a záró részre teljesen szétesett, a Domino így kiütéses verést mérhetett ellenfelére.

A vesztes újpestiek az első két negyedben csak büntetőből voltak eredményesek, a győztes gárdában Molnár, Gór-Nagy és Szivós 3-3 gólt szerzett.

Az első férfi elődöntőnél és a várakozásokkal ellentétben igen kiélezett küzdelmet hozott a nap negyedik, utolsó elődöntője.

A Ferencváros végig remekül küzdött és jól tartotta magát az Eger ellen, amely így csupán a negyedik negyedben tudta igazolni a papírformát

A népligetiek kapujában a volt egri kapus, a válogatott Jászberényi Gábor remek napot fogott ki, az egykori csapattársak csak nehezen tudták bevenni a hálóját. Az Eger nyerőembere a háromgólos center, Varga II Zsolt volt.

A nőknél elsőként az OSC harcolta ki a döntőbejutást, amely egy mindössze hét gólt hozó összecsapáson minimális különbséggel múlta felül a dunaújvárosi csapatot.

A címvédő Domino-Honvéd együttese nem sok kérdőjelet hagyott a továbbjutási esélyeket illetően, miután kilenc góllal bizonyult jobbnak a Szentesnél.

VODAFONE FÉRFI MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐK:

DOMINO-HONVÉD - UNIQA-UTE 15–4 (3–1, 4–1, 3–2, 5–0)
Szőnyi út, 600 néző. V: Székely Z., Kun Gy.
HONVÉD: GERGELY – Fodor, PAJÁN 2, MOLNÁR T. 3, GÓR-NAGY 3, Hárai, Kiss G. Cs: Bárány 1, SZIVÓS 3, Vári 2, Kovács O., Vindisch 1, Székely. Edző: Kovács István
ÚJPEST: Pelle – Olasz, Somogyi, Sziklai, Máthé, Szabó B., Suti 1. Cs: VÖRÖS 1, Szabó N., Borsós 2, Debreczeni, Salamon, Kotszidisz. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 7/1
Ötméteresből: –, ill 2/2
Kiállítva (cserével, végleg): Székely (10. p.)
Kovács István: Örülök, hogy Gergely István betegen is ilyen jól védett, és annak is, hogy komolyan vettük a mérkőzést.
Petrovics Mátyás: Jól küzdöttünk, ennyivel jobb a Honvéd, de gratulálok csapatomnak a bronzéremhez.

BRENDON-UPC-ZF-EGER - FTC-APRILIA 8–6 (1–2, 3–2, 1–1, 3–1)
Szőnyi út, 600 néző. V: Fekete B., Székely B.
EGER: Szécsi – Hegedüs, Feltham, DECKER Á. 2, Kis G., BIROS 2, Császár 1. Cs: VARGA II ZS. 3, Binder, Nyéki, Matajsz, Kovács G.. Edző: Gerendás György
FTC: JÁSZBERÉNYI – PERSELY 2, Dávid 1, Bálint, Regős, Marnitz, KÁLLAY 2. Cs: Gerritse, Hoppál 1, Kaszper. Edző: Somossy József
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 9/3
Kipontozódott: Feltham (21. p.), Marnitz (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Kis G. (3. p.), Regős (12. p.)
Gerendás György: Annyira a Honvéd–Eger döntőről szólt minden, hogy egy kicsit mi is biztosak voltunk már ebben, és ez megbosszulta magát. Jászberényi nagyon jól védett, a Fradi jól játszott, ők csináltak jó meccset a találkozóból.
Somossy József: Egyetlen centerünk kiállítása után bármit is tett a csapat, kevés volt a továbbjutáshoz.

DÖNTŐ (DEC. 30.):
Domino-Honvéd Brendon-UPC-ZF-Eger 15:30 (tv: Sport1)

FLORIOL NŐI MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐK:

OSC-CEMELOG - DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-ELCO 4–3 (1–1, 1–1, 1–0, 1–1)
Szőnyi út, 150 néző. V: Madarasi, Horváth Cs.
OSC: SÓS I. – Keszthelyi, Pardo 1, Zantleitner, Tiba, PRIMÁSZ 3, Menczinger K. Cs: Ipacs, Dalmády. Edző: Becsey Péter
DUNAÚJVÁROS: BRÁVIK H. – Poszkoli, Jancsó 1, Szücs G., Brávik F., Varga A., Benkő N. 2. Cs: Sipos, Zsámbok, Huszka. Megbízott edző: Uitz Csaba
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 7/2
Ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Primász (31. p.)
Becsey Péter: Tipikus kupamérkőzés volt. Erre számítottunk, de ilyen nehéz meccsre nem gondoltunk. A védekezésünkkel nyertük meg a meccset, támadásban gyengék voltunk.
Uitz Csaba: Támadásban bizonytalanok voltunk. Három lőtt góllal nem lehet meccset nyerni.

DOMINO-HONVÉD - HUNGERIT METALCOM-SZENTES 16–7 (5–1, 4–1, 4–2, 3–3)
Szőnyi út, 200 néző. V: Báthory, Dodog
HONVÉD: Horváth P. – KISTELEKI D. 3, Tomaskovics 1, Takács O. 2, TÓTH I. 5, GYÖRE 2, Tóth L. 1. Cs: Gyöngyössy A. (kapus), Németh E., Bódi 2, Kotsidou, Kiss A., Kling. Edző: Györe Lajos
SZENTES: Tóth II A. – Szabó X., Molnár A., Hevesi 1, Szremkó 1, Győri 1, Ábel. Cs: Brezovai (kapus), Pengő, GÉMES 2, Kövér Kis 1, Kertes. Edző: Kocsis István
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 8/1
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Hevesi (10. p.)
Györe Lajos: Nem a megszokott játékunkkal, de jó védekezéssel egyértelmű győzelmet arattunk.
Kocsis István: A lényegesen jobb játékerőt képviselő és jó napot kifogó Domino megérdemelten nyert.

Domino-Honvéd-Polo SC OSC-Cemelog 13:40 (tv: Sport1)