Szegeden sem volt esélye az Újpestnek, nyert a Domino és a Fradi

2007.09.29. 21:02
Négygólos győzelmet aratott a Szeged a magyar vízilabda-bajnokság élvonalának (ING OB I.) az Újpest ellen. Gyöngyösi András csapata sikerét főleg a második negyed remek játékának köszönheti, ekkor a csongrádiak öt góllal terhelték meg az UTE kapuját. A vége 10-6 lett. A Domino hazai vízben tíz góllal verte a Szolnokot, a Ferencváros pedig az OSC-t.
Varga Tamás hazatért, ezúttal a Szeged csapatát segíti kiváló játékával
NS-archív
NS-archív

BALESET SZENTES FELÉ:

Szentesen érdekes mérkőzést játszottak. Na persze nem a medencében történtek, és a 13-13-as végeredmény számít kivételesnek, hanem a találkozó körülményei. A vendégcsapat tíz perccel a kezdősípszó előtt érkezett meg Szentesre, miután a játékosokat szállító egyik autó karambolozott. A gépjárműben ülő Czigánynak és Bóbisnak szerencsére nem esett komolyabb baja, ám ahelyett hogy elhalasztották volna a meccset, 25 perces késéssel megrendezték.
A kéztöréséből fölépült szerb idegenlégiós Milos Korolia ezúttal már a kispadon foglalt helyet, de most sem küldte vízbe őt Gyöngyösi András, a Beton edzője.

Távollétében sem okozott gondot azonban a Szegednek az Újpest legyőzése. Varga Tamás vezérletével a harmadik negyed közepéhez érve már hét góllal vezetett az előző bajnokság negyedik helyezettje. A 9-2-es állás azonban csalóka, hisz a junior-világbajnokokkal felálló lila-fehér alakulat helyenként igen szépen játszott. Az UTE vesztét igazából a második negyed eredménytelensége vetítette előre, ekkor a vendégek egyszer sem találta a Szeged kapujába, míg a Beton játékosai ötször is mattolták Bótát.

A végén kozmetikázta az eredményt az UTE, a 10-6-os végeredmény igazságosnak mondható.

A Szeged két győzelemmel kezdte a szezont, míg az Újpestnek ez volt a második veresége - igaz a Petrovics-tanítványoknak nem könnyű a sorsolása, az első mérkőzésüket a 2006-2007-es szezon bajnokával, míg a másodikat az elődöntős Szegeddel játszottak.

Meglepően "színvonaltalan" mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot a Ferencváros együttese. A vezetőedzőt, Somossy Józsefet betegsége miatt nélkülöző zöld-fehér csapat az OSC-vel meccselt a Népligetben, és két góllal nyert.

A 7-5-ös eredménnyel záruló találkozó érdekessége, hogy összesen egy gól született emberelőnyből, pedig a két csapat összesen 16-szor játszhatott fórban.