Vizes vb: Kapás Boglárka a harmadik 1500 méteren

2015.08.04. 17:26
Bronzérmet szerzett Kapás Boglárka a kazanyi vizes világbajnokság 1500 méteres gyorsúszásában.

Kapás Boglárka a táv első negyedében megbújt a hatodik helyen, de ahogy haladt előre a verseny, úgy zárkózott fel az előtte lévőkre.

Kapás a hajrát is remekül bírta, ráadásul a dán Lotte Friis nagyon elfáradt, így a magyar versenyző bravúros teljesítménnyel harmadikként csapott a célba.

A BVSC versenyzője nagyszerű teljesítménnyel, 15:47.09 perces eredménnyel csapott célba, amivel több mint 15 másodperccel javította meg saját, két évvel ezelőtt Barcelonában elért rekordját (16:02.58).

A győztes Katie Ledecky hatalmasat úszott, végig a régi világcsúcs előtt haladva nyerte meg a versenyt. A 18 éves amerikai sportoló a hétfői előfutamban elért 15:27.71 perces rekordját javította most tovább.

„Fogalmam sincs, mi történt a vízben, tényleg – mondta Kapás az M4-nek adott értékelésében. – Arra emlékszem, hogy ráfordultam az utolsó ötvenre, és hogy Lotte Friis nagyon közel van. Nem gondoltam semmire, csak úsztam. Célba érés után láttam villogni a lámpákat a rajtkövön, onnan tudtam, hogy harmadik vagyok. Azóta próbálom feldolgozni.”